איכלו מזון איכותי לחיים ארוכים יותר

מזון איכותי לחיים ארוכים יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

איכלו מזון איכותי לחיים ארוכים יותר! כאשר אתם יושבים לסעוד אל תשכחו שאוכל טוב ובכמות הראויה עשוי להאריך חיים. אכילת פירות, ירקות, מוצרי חלב דלי שומן, מזון איכותי מלא, בשר רזה ושמן מהצומח מפחיתים את הסיכון למוות מוקדם באופן משמעותי ומאריכה חיים.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  אז מה נחשב למזון בריא? מהו מזון בריא ומה מוגדר כמזון שאינו בריא? ההגדרות של מהו מזון בריא משתנים לעתים קרובות אבל באופן בסיסי ניתן לומר שמזון בריא הוא מזון איכותי הנושא עמו יתרון בריאותי לגופנו. בין אם על ידי בניית רקמות ותחזוקן ובין אם על ידי מניעת מחלות. ברשימת המזונות שאין חולקים על היותם מזונות בריאים נכלול את בין היתר דגים, בשר, פירות כולל פירות יער כמו אוכמניות, אגוזי מלך, ירקות כולל ירקות ירוקי עלים, דגנים מלאים ויוגורט. יש כמובן לצמצם את אכילת היתר ואת האכילה של מזון שאינו בריא כמו מזון מטוגן, מזון מתועש, מזון המכיל סוכר וקמח לבן ועוד. מזונות אלה גורמים לתחלואה והשמנה.

  איכלו מזון איכותי לחיים ארוכים יותר – רקע

  הרגלי תזונה עשויים להוביל להתפתחות גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם ובכלל זה אוטם שרירי הלב, שבץ מוחי, סוכרת ועוד. מחלות המוגדרות כבעלות פוטנציאל לקצר את החיים. עקב החשיבות העצומה של התזונה בכול הנוגע לאריכות החיים ולאיכות החיים חשוב להעריך את הסיכון שיש לכול אדם לחלות במחלות קטלניות אלו. מה אנו אוכלים, אכילה, אי אכילה של פרטי מזון מסוימים, אכילה מועטה או רבה מידי כל אלה ועוד משפיעים על התחלואה שלנו ועל אורך החיים שלנו. מזון איכותי מאריך חיים מזון לקוי מקצר אותם. כמובן שהערכה כזאת מחייבת התייחסות למשתנים רבים כולל גיל, מצב הבריאותי מקדים, גנטיקה ועוד. נכון להיום ידוע שפריטי מזון מסוימים כגון נתרן (מלח), סוכר ומשקאות ממותקים כרוכים בסיכון לחלות במחלות אלה.

  בכול הנוגע לפרטי מזון אחרים אין מספיק נתונים ובוודאי אין נתונים המתייחסים במיוחד למגדר, גיל, מוצא, רמה סוציו אקונומית ועוד. המחקר המסוקר כאן יצא לבדוק את רמת הסיכון לחלות או למות בגלל מחלות לב וכלי דם בעקבות צריכה או תת צריכה של 10 סוגי מזון שונים על פי גיל, מגדר, גזע, והשכלה. מזון איכותי ומזון שאינו מוגדר כאיכותי.

  מחקר

  מזון איכותי לחיים ארוכים יותר
  מזון איכותי לחיים ארוכים יותר

  בארצות הברית לא נחקר ונמצא היחס שיש בין אכילה או אי אכילה של פרטי מזון מסוימים למחלות קרדיו מטבוליות. החוקרים במחקר הנוכחי יצאו לדרך במטרה לענות על השאלה: מהי רמת הסיכון למות ממחלת לב וכלי דם, שבץ מוחי וסוכרת (מוות קרדיו – מטבולי) בגין אכילה לא אופטימלית של 10 מוצרי מזון שונים בארצות הברית. חלק מרכיבי המזון ענו על ההגדרה של מזון איכותי וחלק לא.

  המחקר הנוכחי התבסס על אנליזה של מידע שנאסף באמצעות סקר ארצי אודות הרגלי תזונה, מחלות קרדיו מטבוליות ומוות בין השנים 2002 – 2012. הממצאים שהופקו הוערכו באופן סטטיסטי. האנשים נשאלו לגבי אכילה או אי אכילה או אכילה מועטה או רבה מדי של 10 סוגי מזון כולל: פירות, ירקות, גרעינים ואגוזים, דגנים מלאים, בשר אדום שאינו מועבד, בשר מועבד, משקאות ממותקים, שומן רב בלתי רווי, פירות ים ואומגה 3, ונתרן.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ממצאי המחקר

   בשנת 2012 אכילה לא אופטימלית של 10 סוגי מזון שונים גרמו ל- 318,656 מקרי מוות המשקפים 45.4% ממקרי המוות מסיבות קרדיו – מטבוליות. הכמות הגדולה ביותר של מקרי מוות מיוחסת לצריכת יתר של נתרן, תת צריכה של אגוזים וגרעינים, צריכת יתר של בשר מועבד, צריכה מופחתת של מזון מהים הכולל שומנים מסוג אומגה 3.

   מסקנות החוקרים

   רק מזון איכותי לחיים ארוכים יותר! צריכה לא אופטימלית של סוגי מזון מסוימים העלו את הסיכון של האנשים לחלות באחת או יותר מהמחלות קרדיו מטבוליות כולל מחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי, וסוכרת ובכך לקצר את חייהם.

   JAMA. 2017;317(9):912-924 

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת