ספורט עוזר למנוע סרטן השד
ספורט עוזר למנוע סרטן השד

ספורט עוזר למנוע סרטן השד

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


ספורט עוזר למנוע סרטן השד!. ספורט למניעת סרטן השד היא אסטרטגיה נהדרת. לפעילות גופנית ישנה השפעה מטיבה על הבריאות שלנו ועל כך הרחבנו גם באתר שלנו. למעשה כול אחת ואחת ממערכות הגוף שלנו ובכלל זה הבריאות הנפשית והגופנית נהנים מהיתרונות של להיות פעיל גופנית.

הגוף שלנו מתפקד באופן מיטבי כאשר אנו מקפידים להיות פעילים גופנית. חוקרים בדקו את ההשפעה שיש לפעילות גופנית על הבריאות שלנו. בעיקר בדקו החוקרים האם פעילות גופנית יכולה להפחית את מקרי סרטן השד וסרטן הריאות. הממצאים לא מותירים סימני שאלה. פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן השד ובסרטן הריאות. יותר פעילות גופנית משמעותה סיכון נמוך יותר לחולי מסוג זה. מתברר שגם נשים מעשנות שעוסקות בפעילות גופנית שומרות על היתרונות הללו וזאת בהשוואה לנשים מעשנות שאינן פעילות גופנית.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןספורט עוזר למנוע סרטן השד – רקע

פעילות גופנית סדירה חשובה לצורך שמירה על הבריאות של כולנו. מחקרים רבים מוצאים שתרופת הפלא הזאת הקרויה פעילות גופנית יודעת גם למנוע או לצמצם את הסיכון של העוסקים בה ובעיקר של העוסקות בה לחלות בסרטן השד. במקרים שבהם חליתם בעבר בסרטן השד הפעילות הגופנית תצמצם את הסיכון לשובו. עוד חשוב לדעת שפעילות גופנית מאריכה את החיים של חולים המחלימים מסרטן השד. החדשות הטובות הן שפעילות גופנית בטוחה ומומלצת לתרגול גם כאשר אתם מטופלים בגלל סרטן השד.

בסיכומו של עניין ניתן לומר שפעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לחולת בסרטן השד ומפחיתה את הסיכון לשובו של הסרטן לאחר שהבראת ממנו. פעילות גופנית המבוצעת במהלך הטיפולים הקשים בסרטן השד תפחית את תופעות הלוואי של הטיפולים, ותעלה את רמת האנרגיה שלכם במהלך תקופה קשה זאת. סוגי הפעילות המומלצים כוללים פעילות אירובית כגון אופניים, הליכה וריצה, אימוני כוח, גמישות ועוד. חשוב לזכור שכדי למנוע פציעות ספורט חלים הכללים לאימון גופני נכון גם על הנשים שמתאמנות במטרה למנוע את מחלת הסרטן ובכלל זה הקפדה על סרגל מאמצים הדרגתי, זמני התאוששות ועוד.

המחקר

ספורט עוזר למנוע סרטן השד
ספורט עוזר למנוע סרטן השד

עקב אחר קבוצה של נשים פעילות גופנית ואחר קבוצה של נשים שאינן פעילות גופנית ובדק את שכיחות סרטן השד וסרטן הריאות בקרב הקבוצות אלה.

ממצאי המחקר

על פי החוקרים של סטנפורד נשים פעילות גופנית מפחיתות את הסיכון שלהן לחלות בסרטן השד ובסרטן הריאות. סיכויים של נשים לחלות או למות ממחלות אלה פוחתות אם הן מתמידות להיות פעילות מבחינה גופנית. ככול שירבו לעסוק בפעילות גופנית כך גם ירד הסיכון לחלות.

היתרונות של פעילות גופנית למניעת מחלות אלה כול כך מובהקות שגם נשים פעילות גופנית שמעשנות נהנות מירידה בסיכון לחלות במחלות אלה לעומת נשים מעשנות שאינן פעילות גופנית.

המלצות החוקרים

ספורט עוזר למנוע סרטן השד!. מומלץ לכולם להיות פעילים גופנית אך פעילות גופנית מומלצת במיוחד בקרב נשים עם היסטוריה משפחתית של סרטן שד או ריאות ונשים מעשנות. קבוצה זו מפיקה את מירב התועלת מפעילות גופנית.

2015, American Society of Clinical Oncology annual meeting, 06

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון