אורח חיים פעיל מאט את אובדן הגובה

אורח חיים פעיל את מאט אובדן הגובה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אורח חיים פעיל מאט את אובדן הגובה! מה הקשר בין אורח חיים פעיל לבין אובדן הגובה שמתרחש אצל כולם עם התבגרותנו? על פי המחקר המסוקר כאן יש קשר. השכלה וחיים עירוניים אקטיביים הכוללים פעילות גופנית יכולים להאט באופן משמעותי את התהליך הטבעי של אובדן הגובה שאנו חווים עם התבגרותנו. לדעת החוקרים מודעות היא המפתח לשמירה גם על הגובה.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  סביר להניח שמה שעומד בבסיס ההשפעה החיובית על שמירת הגובה עם התבגרותנו הוא מודעות. מודעות לתזונה, מודעות ליציבה ומודעות לפעילות גופנית וכיוצא באלו. המודעות שומרת לנו על הבריאות הגופנית והנפשית ובין היתר גם על הגובה. כנראה שבחלקים שונים של העולם חיים עירוניים והשכלה משמעותם מודעות גבוהה יותר.

  {loadposition inside-page}

  אורח חיים פעיל מאט את אובדן הגובה – רקע

  כול בני האדם עוברים שינויים במהלך ההתבגרות שלהם. בין היתר חלה עלייה במסת השומן וירידה במסת העצם, אובדן תכולת המים בדיסקים הבין חולייתיים ועוד. כול אלה מובלים בין היתר לאיבוד גובה. אבל מחלות שונות כולל דלקות פרקים, פריצות של דיסקים בין חולייתיים, אובדן צפיפות העצם ועוד עלולים להאיץ את תהליך אבוד הגובה.

  גם לאורח החיים שלנו ישנה השפעה על קצב איבוד הגובה. מחקרים שונים הראו כיצד תזונה מתאימה, פעילות גופנית, עישון ועוד משפעים על גובהו של האדם המבוגר ובמקרה של אורח חיים לקוי מאיצים בין היתר גם את איבוד הגובה של האדם. עד היום אנשי מקצוע רפואיים התייחסו לגובהו של הילד כמדד לרמת בריאותו. ילד שאינו גובה סובל כנראה מחוסרים תזונתיים כלשהם ו/או ממחלות כאלה ואחרות. המחקר הנוכחי מוכיח שגובה עשוי לשמש גם כמדד לבריאותו של המבוגר.

  אורח חיים פעיל
  אורח חיים פעיל

  אובדן הגובה הממוצע אצל גברים מבוגרים נאמד ב- 3.3 סנטימטרים ואצל נשים מבוגרות 3.8 סנטימטרים. לטענת החוקרים גם אם בעברכם לא אכלתם באופן מיטבי ולא הייתם פעילים גופנית עדיין יש ביכולתכם להאט את קצב איבוד הגובה המתרחש ברמה זו או אחרת אצל כולם בגיל מבוגר. המחקר הנוכחי הראה לראשונה כיצד החלטות של סגנון חיים שאנו לוקחים בבגרותו ולא רק בתקופת הילדות משפיעים על קצב איבוד הגובה שלנו.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   המחקר

   חוקרים עקבו ונתחו נתוני גובה ומצב בריאותי של  17,708 מבוגרים שהיו בני 45 ומעלה. הנתונים הושגו באמצעות מילוי שאלונים ובאמצעות בדיקות.

   ממצאי המחר

   החוקרים מצאו יחס משמעותי בין קצב אובדן הגובה לבין פגיעה קוגניטיבית. הביצועים הקוגניטיביים של אלו מקרב הנחקרים שאבדו יותר גובה היו דלים יותר במבחנים ייעודיים שבחנו את יכולת הזיכרון, את המודעות לתאריכים שונים, ביצוע פעולות חשבון פשוטות ועוד. גם אנשים שחיו בעיר אבדו פחות גובה בהשוואה לאנשים שחיים באזורי הספר.

   גם השכלה מהווה גורם נוסף ובעל משמעות בכול הנוגע לקצב איבוד הגובה. מתברר על פי המחקר שהגברים שלא סיימו בית ספר יסודי איבדו כמעט סנטימטר שלם אחד יותר מחבריהם שסיימו את הלימודים בבית הספר היסודי. גם נשים שלא למדו כלל איבדו 0.6 סנטימטר מגובהן ביחס לנשים בקבוצה שסיימו בית ספר יסודי.

   מסקנות החוקרים

   אורח חיים פעיל מאט את אובדן הגובה! המחקר מוכיח שללא קשר לגובהו המקסימלי של האדם האיבוד של הגובה על ציר הזמן הוא מדד חשוב לבריאותו של האדם המתבגר.

   American Economic Journal: Applied Economics, 5(2): 86-121

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,