כאבים בכתף טיפול

כאבים בכתף טיפול
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כאבים בכתף – טיפול מהיר המתבסס על אבחון מקצועי עשוי לחסוך נזקים כרוניים ועוגמת נפש רבה. סוג הטיפול המדויק בתסמינים תלוי ברקמה שניזוקה ובחומרת הנזק. ברוב המקרים הטיפול המועדף יהיה שמרני, ללא ניתוחים וגם ללא תרופות. לעיתים טיפול עצמי שיכלול מנוחה מפעולות הגורמות להחמרה בכאב יאפשר ריפוי.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  כאבים בכתף הם מהכאבים השכיחים ביותר לאדם. על פי מחקרים שונים רק כאבי גב וכאבי ברכיים שכיחים יותר. הכרת הגורמים וגורמי סיכון לפציעת הכתף עשויים להועיל לאלה שמעדיפים למנוע את הכאבים הללו ולא לטפל בהם לאחר שהתפתחו. גם אימונים גופניים ומחזקים ומשמרים את היכולות של המפרק עשויים לתרום למניעת הכאבים הללו במפרק.

  {loadposition inside-page}

  כאבים בכתף טיפול – רקע

  התקינות של המפרקים שלנו והעובדה שהם מתפקדים ללא לאות ומבלי לכאוב נלקחת כמובן מאליו עד לאותו הרגע שבו מתחילים הכאבים. לפתע או באופן הדרגתי אתם שמים לב לכך שהכאב במפרק מקשה עליכם להסתרק, להתלבש, לרכוס את החזייה מאחור, לאסוף חפץ מהחלק האחורי ברכב ועוד. כאבים בכתף מהווים בעיה שכיחה ביותר. ככל שאנו מתבגרים השכיחות של כאבים אלו עולה אף יותר. סימנים ותסמינים בכתף עלולים להתפתח באופן הדרגתי או באופן חד. הם יכולים להיות קלים וזניחים או להיות קשים ולמנוע מכם לישון בלילה. כאבים בכתף עלולים להיות ממושכים וכרוניים. חולים רבים מתלוננים על כאבים במפרק הזה שנמשכים שנים.

  כאשר הכאבים רק החלו והם אינם קשים ומגבילים במיוחד ניתן לנסות ולטפל בהם באופן עצמי. אם הטיפול הביתי כשל יש לפנות לקבלת עזרה מקצועית. טיפול שמרני מקצועי יכלול התייחסות לכאב ולשאר הסימנים והתסמינים כולל למגבלות התנועה כמו גם להכשרת הכתף לביצוע תנועות ומטלות תחת עומסים. הכירופרקט ידריך את החולים לגבי השינויים שהם צריכים לבצע כדי למנוע עומסים מיותרים מהכתף, כולל שינויים בעבודה, בפעילות הגופנית ובאורח החיים. בין היתר ימליץ הכירופרקט על שינוי בתנוחת השינה, על התנהלות בנהיגה, באופן שבו אתם מתלבשים ועוד. חשוב לזכור שפציעות כתף וכן כאבים בכתף שמוזנחים עלולים להפוך לכרוניים והנזק בהן גדל. במקרים קשים במיוחד יתכן ויהיה צורך בזריקות קורטיקוסטרואידים ו/או בטיפול כירורגי.

  כאבים בכתף טיפול עצמי

  כאבים קלים בכתף ללא מגבלות תנועה משמעותיות, ללא הקרנות כאב או סימנים ותסמינים למעורבות עצבית או מעורבות של הלב, ריאות או איברים פנימיים אחרים בחלל הבטן יכולים להיות מטופלים באופן עצמי. היו קשובים לגבי האפשרות שבכול רגע הכאבים עלולים להחמיר ואז אין להסתפק בטיפול עצמי אלא להיעזר בגורם מקצועי. זכרו טיפול נכון הניתן כבר בתחילת הדרך עשוי לקצר באופן משמעותי את משך הבעיה.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   הימנעות מכאב

   אפשרו לכתף מנוחה מתנועות ומנחים הגורמים לכאב כמו הרמת כתף מעל הראש, זריקת חפצים, סיבוב של הכתף לאחור ועוד. המשיכו לבצע כול תנועה שאינה גורמת לגירוי של אותם כאבים בכתף. ניתן לשקול שימוש זמני בלבד בתומך כתף על מנת לאפשר מנוחה יסודית יותר של הכתף במצבים מסוימים. כך גם לגבי תנוחת השינה. הקפידו להניח את היד לצד הגוף ולא לישון עם כתף מורמת מעל הראש. תוכלו להיעזר בכריות כדי לבנות "עמדת" שינה נוחה.

   עם ההפחתה בעוצמת הכאבים תוכלו לחזור ולהניע את המפרק באופן זהיר והדרגתי. התנהלות אחראית עשויה למנוע את הצורך באבחון וטיפול מקצועי. בכל שלב, במידה וחלה החמרה במצבכם, צרו קשר עם גורם מקצועי. הימנעו ככול האפשר משימוש בתרופות נוגדות כאב ו/או קומפרסים של קרח. אלה עלולים לפגוע בתגובה הדלקתית של הגוף ובכך להאט או אף לשבש את תהליך ההחלמה של הכתף.

   כאבים בכתף טיפול כירופרקטי

   כאבים בכתף טיפול
   כאבים בכתף טיפול

   המטרות הראשוניות שאנו מציבים בטיפול בכתף הן הפחתת הכאבים ושימור ו/או שיפור טווחי התנועה של הכתף. נשאף להתחיל את הטיפול בזריזות וזאת מתוך הבנה שטיפול מהיר עשוי לקצר את פרק הזמן הארוך שנדרש לרפא כתף פצועה. חשוב לזכור שגם אם הטיפול נכון וההתנהלות היא נכונה ההחלמה מבעיה הכוללת כאבים בכתף עלולה להימשך זמן רב שעלול הגיע גם לשנה ויותר. היו סבלניים. חלק חשוב מהטיפול בכאבי כתף הוא הדרכה בכול הנוגע לתפקוד ארגונומי נכון, יציבה נכונה ופעילות גופנית נכונה. תפקוד נכון בשגרת החיים תעזור לריפוי הרקמה הפצוע בכתף.

   הטיפול בכאב

   בשלב החריף של הבעיה במפרק הכוללת בין היתר כאבים בכתף נשתמש באמצעים שמרפאים דלקת וכאב כולל טיפול בגלי הלם, אולטרסאונד ולייזר רך. אל המגבלות בתנועה, במידה וישנן כאלה, נתייחס בשלב הראשוני בזהירות כדי לא להחמיר את הבעיה. בשלב החריף של הבעיה ננסה למנוע אובדן טווח תנועה יותר מאשר לשפר אותו. בשלב הזה נניע את הכתף באופן פסיבי. בשלב מתקדם יותר שבו יש פחות כאבים נעבור באופן הדרגתי להניע את הכתף באופן אקטיבי במרפאה ובבית לצורך לשפר את טווחי התנועה, את הכוח והגמישות.

   שיקום

   בטרם נחזיר את החולה לשגרת יומו יש לשקם את הכתף. כתף משוקמת משמעותה שהסימנים והתסמינים אינם כולל כאבים בכתף, מגבלות תנועה ומגבלות תפקודיות. כתף שעברה הליך שיקומי צריכה להיות מאוזנת בכול הנוגע לכוח וגמישות, טווחי התנועה מלאים, תנועות כתף התבצעות באופן נכון וחלק, אין שגיאות בהתנהלות כללית כולל הימנעות מיציבה לקויה, הרגלי עבודה לקויים ו/או טכניקות ביצוע פעילות גופנית לקויות תוקנו ושהכתף נחשפה באופן הדרגתי לרמת עומסים מקסימלית.

   את השיקום נבצע באמצעות טכניקות ידניות במרפאה ובאמצעות תרגילים שיתבצעו בבית או בחד הכושר. פתרונות כירורגיים ו/או תרופתיים כולל זריקות סטרואידים ישקלו רק אם הטיפול השמרני לא הועיל.

   מניעת סימנים ותסמינים בכתפיים

   – הקפדה על כללי אימון נכון

   הקפידו על חימום לפני אימון ומתיחות לאחריו, שימרו על הדרגתיות בסרגל המאמצים, לא להתאמן עם כאב. על מניעת פציעת ספורט קרא עוד

   – שיפור טכניקות אימון

   חלק גדול מפגיעות הכתף נגרמות בגין תנועת כתף לקויה במהלך ספורט (בעיקר ספורט הדורש תנועות מעל גובה הכתף) או בחיי היום יום (סידור מדפים גבוהים). מציאת תנועות חלופיות או שיפור מסלול תנועת הכתף עשויה למנוע חלק מהפציעות.

   – כוח שרירי הכתף

   הכוח והעצמה של שרירי הכתף וההגנה שהם מספקים מפני חבלה מהווים קו הגנה חשוב לבריאותו של המפרק.

   – גמישות

   גמישות מאפשרת חופש תנועה יחסי. יש חשיבות גם למידת החופש היחסי בין השרירים המסובבים של הכתף. חוסר איזון בגמישות יגרום לפרק הכתף להיות פגיע.

   – ייצוב שרירי הליבה

   חיזוק שרירי הליבה חשוב גם במניעת פציעות כתף שכיחות. ייצוב עמוד השדרה ועצם השכמה מפחית עומסים מפרק הכתף ומאפשר ביצוע תנועות מדויקות יותר ובכך מגן על הפרק מפציעות.

   – שיפור השליטה של שרירי הכתף

   בריאות הכתף תלויה הרבה ביכולת השליטה העצבית והתיאום של שרירי הכתף. שרירים בעלי קואורדינציה טובה יוכלו לייצב ולמקם את עצם השכמה ואת הפרק בעיתוי ובאופן מתואם וימנעו נזק.

   – חיזוק גוף כללי

   חיזוק כללי של הגוף יאפשרו תפקוד גופני טוב יותר וסיכויים פחותים לנפילות ולנזקים גופניים, בכלל זה נזקים לכתפיים.

   מכתב תודה על טיפול בכאבי כתפיים

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו? השק התקאלי (Thecal sac) היא ממברנה רגישה העוטפת את חוט השדרה ושורשי העצבים ומגוננת עליהם.