פציעות יוגה תופעה מתרחבת

פציעות יוגה כן יש דבר כזה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

פציעות יוגה תופעה מתרחבת. אין ספק, יוגה משביחה את היכולות הגופניות ובעידן הלחוץ שלנו היא מסייעת לנפש. היעילות הגדולה של יוגה בכול הנוגע לשיפור היכולות הגופניות שלנו נובעת בין היתר בגלל שדיסיפלינה זאת דוחפת אותנו לטווחי תנועה קיצוניים יחסית. שם, בטווחים הללו מתרחשות לעתים גם הפציעות ולעתים גם לפציעות קשות. בשנים האחרונות אולי בגלל הפופולאריות של יוגה ישנם יותר מתרגלי יוגה שנפצעים באופן חמור.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מנתונים שנאספו בארצות הברית נמצא שבשנים האחרונות יותר מתרגלי יוגה נפצעים בגופם ולעתים אפילו פציעות קשות. למרות נתונים אלה יוגה נחשבת לבטוחה ולא היה בכוונת החוקרים להפחיד או למנוע את תרגולה. היתרונות של היוגה ברורים והם כוללים בין היתר הורדת לחץ הדם, הפחתה בכולסטרול, הפחתה בקצב הלב, שיפור במצבי דיכאון, חרדות והפרעות שינה ועוד ועוד. יחד עם זאת מדובר בפעילות גופנית שמאתגרת. כאן טמון היתרון וכאן גם טמון החיסרון של היוגה.

  {loadposition inside-page}

  פציעות יוגה תופעה מתרחבת – רקע

  פציעות יוגה
  פציעות יוגה

  בשנים האחרונות הפופולאריות של יוגה ברחבי העולם עולה. על פי נותנים ממקורות שונים יוגה מתורגלת על ידי 200 מיליוני בני אדם ברחבי העולם. בשנת 2007 תרגלו יוגה כ5% מהבוגרים בארצות הברית, בשנת 2012 מספר המתרגלי עלה למעל 9% מכלל המבוגרים בארצות הברית. למרות העובדה שיוגה נחשבת לבטוחה יחסית, מספרם הרב של המתאמנים מעלה את מספר הפציעות ובכלל זה את מספר פציעות היוגה החמורות. בחלק מהמקרים הפציעות הללו כל כך חמורות שהן דורשות התערבות.

  המחקר

  החוקרים בדקו נתונים ממספר מקורות לגבי פציעות יוגה חמורות בארצות הברית בקרב המתרגלים בשיטה הזאת.

  ממצאי המחקר

  פציעות יוגה חמורות הן מגמה שיש לקחת בחשבון. על פי המחקר נמצא שבקרב מתרגלי יוגה מספר הפציעות החמורות שנגרמות מתרגול יוגה ומחייבות חדרי מיון עלה ב70% ואף יותר בקרב אנשים מבוגרים. הנתון המטריד הוא שמגמת הפציעות החמורות מראה גרף ברור של עלייה. בין השנים 2001-2014 ביקרו בחדרי המיון בארצות הברית כמעט 30,000 אמריקאים מפציעות שנגרמו מתרגול יוגה כולל מתיחות ונקיעות חמורות של שרירים ומפרקים (45%), שברים (5%) ופציעות נוספות. מבוגרים מעל גיל 65 סבלו מאחוז הפציעות הגבוה ביותר (פי 3) ביחס למספרם.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   בעוד שבשנת 2001 טופלו בחדרי המיון עם פציעות חמורות 9.5 מתוך כול 100,000 מתרגלי יוגה הרי שבשנת 2014 קפץ המספר ל 17 פציעות חמורות מתוך כול 100,000 מתרגלי יוגה. חשוב עוד לזכור שהנתונים הללו מייצגים את מספר הפציעות החמורות שחייבו הגעה לחדרי מיון. אין דרך למנות את כלל פציעות יוגה הנגרמות בקרב המתרגלים של השיטה שכן חלקם מטופל בבית או במרפאות או שאינו מטופל כלל.

   מסקנות החוקרים

   פציעות יוגה תופעה מתרחבת!.לדעת החוקרים יתכן והסיבה למגמת הפציעות העולה טמונה בעובדה שהיוגה הפכה להיות פופולארית ונגישה יותר ומתרגלי יוגה חסרי יכולות בסיסיות וניסיון ניגשים אליה עם אותה גישה שבה הם ניגשים לפעילות ספורט אחרת. ישנם סוגים שונים של יוגה. חשוב לדעת האם אתם נכנסים לכיתה שמתרגלת יוגה באופן אינטנסיבי וקשוח או באופן עדין יותר. בחירה נכונה עשויה להיות מפתח למניעת פציעות יוגה.

   האופי התחרותי שגורם לנו להתחרות עם השכן על המזרן לידנו הוא עוד גורם ידוע לפציעות. הצורך שלנו "להגיע" לאותה תנוחה מפותלת שבה נמצא המתרגל שלידך או לבצע עמידת ראש למשך 61 שניות בגלל שהמתרגל לידך ביצע עמידת ראש למשך 60 שניות היא בעוכרינו.

   לגבי השיעור הגבוה של הפציעות מיוגה בקרב מבוגרים טוענים החוקרים שהסיבה לכך היא הפגיעות הגבוהה יותר של מבוגרים לפציעות. החוקרים מאירים את עיננו לעובדה שרופאים רבים מפנים את המטופלים שלהם לשיעורי יוגה מבלי שידעו באיזה סוג מדובר והאם הסוג המסוים הזה מתאים לחולה שלהם. לדעת רופאים אורתופדים מצבם המקדים של החולים חייב להיות ברור טרם תחילת אימוני היוגה.

   כך למשל אנשים שסובלים מתופעה הקרויה תסמונת תפס הירך, תרגול של כפיפות עמוקות וסיבובים עמוקים של מפרק הירך עלולים לגרום לנזקים נוספים למפרקי הירך וכמובן לכאבים מקומיים, מגבלות תנועה ועוד. סיבות אפשריות נוספות לריבוי הפציעות כוללות כיתות הכוללות מספר רב מידי של מתאמנים ומדריכים לא טובים מספיק.

   המלצות החוקרים

   החוקרים ממליצים למתרגלי היוגה החדשים להתחיל לאט. האצה משמעותה פציעות יוגה שלעתים עלולות להיות קשות. לא לדחוף את עצמכם לקצוות ובעיקר לא לעשות זאת מוקדם מידי. הכי חשוב הקפידו למצוא מדריך טוב שמקפיד על תנוחות וטכניקות מדויקות. כמו כן חשוב לדעת החוקרים להתמקד בעצמכם וביכולות שלכם ואם המתרגל לידכם מצליח להתפתל למצב של בייגלה אז תכירו בזה שהם בעלי יכולות מיוחדות ואל תדחפו את עצמכם בכוח להגיע לתנוחה הזאת. גמישות היא גם עניין גנטי ולא תמיד ניתן לכפות על הגוף שלנו דברים שהוא לא בנוי להם מלכתחילה. המלצה נוספת של החוקרים כוללים הקפדה ופיקוח על הרמה של תכניות ההכשרה של בתי הספר ליוגה עבור מדריכים.

   Nov. 2016, Orthopaedic Journal of Sports Medicine

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם