איך לבחור כרית שינה מתאימה

כריות שינה בחירה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  איך לבחור כרית שינה מתאימה? בחירת כרית שינה מתאימה היא כורח בריאותי. כרית מתאימה תחסוך לכם הרבה כאב והפרעות שינה. אז איך יודעים עם הכרית שלנו טובה?. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם השינה שלכם לא טובה? האם אתם מסתובבים כל הלילה מצד לצד בגלל כאבי צוואר? האם אתם קמים בבוקר עם כאבי צוואר או כאבי ראש? אם עניתם "כן" לכל השאלות הללו יתכן שהסיבה לכך היא כרית שינה לא מתאימה! כרית שינה שאינה מותאמת אליכם עלולה להוביל להתפתחות נזקים וכאבים בצוואר.

  כאבי צוואר וגב עליון מטרידים כמעט את כולנו. עוגמת הנפש הכרוכה בהם והנזקים הכלכליים העצומים הופכים אותם לבעיה מרכזית. מה גורם לכאבים הללו האם זה הישיבה מול מסך המחשב, או אולי הראש הרכון מעל שולחן הכתיבה או שמא גורם מדובר בכלל בלחץ נפשי אשר מכווץ את השרירים בעורף ובשכמות. כל הגורמים הללו ועוד עלולים להיות אחראיים לכאבים שלכם בצוואר, בגב העליון ובשכמות אבל לעיתים הכאבים הללו נגרמים בגלל כרית שינה לא מתאימה. חשוב לישון על כרית שינה שתוכננה על פי עקרונות הארגונומיה אבל איך לבחור כרית שינה מתאימה עבורי?.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   איך לבחור כרית שינה מתאימה – רקע

   כרית שינה מתאימה עם תמיכה אופטימלית בצוואר נחוצה על מנת למנוע נזקים בעמוד השדרה הצווארי, כאבי ראש, כאבי שכמות ועוד. אלא מה, אנו הולכים לחנות כריות מצוידים עם הידע הזה לגבי החשיבות של כרית השינה ונשארים מבולבלים. יש שם בחנות הזאת מגוון אדיר של כריות ואין סוף אפשרויות הבחירה. אז איך לבחור כרית שינה מתאימה? מה הגודל הנכון? מה הגובה הנכון? האם רך זו הבחירה הנכונה? או אולי דווקא כרית קשה נחשבת לבריאה יותר? ובאיזה מילוי לבחור, ספוג? משי? נוצות? כרית רגילה? כרית גלית? כרית עגולה ועוד ועוד….

   שלוש דרישות בסיסיות מכרית שינה:

   1) תמיכה אנטומית נכונה ומותאמת אישית

   איך לבחור כרית שינה מתאימה
   איך לבחור כרית שינה מתאימה

   כרית בעלת תמיכה אנטומית מותאמת אישית הנה כרית שכאשר אתה מניח את ראשך עליה, עמוד השדרה הצווארי והראש שלך נמצאים בהמשך טבעי לעמוד השדרה הגבי ובמצב הכי קרוב לניטרלי. יש לוודא שאנו בוחרים בכרית בעלת יכולת תמיכה מתמשכת ולא כרית ש"קורסת" תחת משקל הראש במהלך שנת הלילה.

   2) נוחות אישית מקסימלית

   לאחר שהבטחנו שגובה הכרית נכון נוודא שסוג החומר ממנו עשויה הכרית לא פוגם בנוחות שלנו. כך למשל ישנם אנשים ששינה על כרית מלאה בגרגרים היא פסגת הנוחות עבורם בעוד שאנשים אחרים לא יכולים לסבול שינה על כרית שיש בה מילוי קשיח יחסית.

   3) היפו אלרגניות

   לנתון זה יש חשיבות גדולה יותר מימה שניראה מקריאה ראשונית. רובן המכריע של הכריות המצויות בשווקים נוטות להפוך למשכן עבור קרדית האבק ועוד אלרגנים הגורמים במהלך שנת הלילה לתגובה אלרגית הגוררת אף סתום ונחירות. נחירות כידוע גורמות להפרעות שינה מרובות גם לנוחר וגם לבן/בת הזוג. לכרית משי יכולת אנטי אלרגנית טבעית.

   איך לבחור כרית שינה מתאימה עבורי?

   להלן נקודות שאליהן יש להתייחס במהלך הבחירה של כרית שינה:

   תמיכה אנטומית מותאמת

   תמיכה אנטומית נכונה תלויה על כן בתנוחת השינה וברוחב הכתפיים שלנו. אנשים הישנים על גבם צריכים להסתפק בכרית נמוכה יחסית ואילו אנשים הישנים על הצד יזדקקו לכרית גבוהה יותר תלוי ברוחב כתפם. גם אנשים הישנים על בטנם צריכים להסתפק בכרית שטוחה. עם זאת שינה על הבטן אינה מומלצת כלל ועיקר בגלל העומס שהיא יוצרת על עמוד השדרה. שינה על הבטן גורמת על ציר הזמן לנזקים מצטברים בחלקים שונים של עמוד השדרה והתפתחות כאבי צוואר וכאבי גב תחתון.

   זכרו: אם אתם ישנים על מזרן רך הגורם לכתפיים שלכם לשקוע ולהתרוממות הצוואר והראש בחרו כרית שטוחה יותר בעוד שאם אתם ישנים על מזרן קשה שמונע שקיעה ומשאיר את הצוואר והכתפיים מורמים תצטרכו כרית גבוהה יותר.

    גודל הכרית

   לגודל הכרית (לא לגובהה) אין משמעות בריאותית ועל כן תלויה בהעדפותינו האישיות בלבד. ישנם כאלו שיעדיפו להתאים את גודל הכרית לגודל המיטה. מיטה גדולה כרית גדולה ומיטה קטנה כרית קטנה. יחד עם זאת אין להגזים בגודל של הכרית ובמספר הכריות על המיטה. ראיתי מקרים של אנשים שישנו על בובת דובי ענק כתחליף לכרית והם לא ישנו טוב.

   חומר המילוי

   כרית ספוג או כרית כוסמת שומרות טוב יותר על צורתן במהלך שנת הלילה בעוד שכרית נוצות נדחסת בקלות ובמשך הלילה עלולה לאבד את התמיכה האופטימלית לצווארנו. מי שמעדיף כרית נוצות צריך כרית מלאה יותר כדי שגם לאחר השקיעה שתחול בה עדיין תוכל להעניק את התמיכה הראויה. מלבד האיכות התמיכה לחומר המילוי יש גם משמעות לגבי הנוחות. לא כולם יכולים להניח את הראש על כרית מלאה בכוסמת וזאת למרות התמיכה האיתנה שהיא מעניקה. מדובר לדעתי בחומר קשיח מידי היוצר לחץ לא נעים על האוזן והפנים. אבל כאמור מדובר בהעדפות אישיות.

   דרגת הקושי

   ישנם המעדיפים להניח ראשם על חומר רך (נוצות) גם אם זה אומר להניח שתי כריות פוך זו על גבי זו על מנת להשיג את הגובה האופטימלי ואחרים המעדיפים חומר קשה יותר כמילוי לכרית שלהם. ניתן גם להשיג כריות שהנן שילוב של חומרי מילוי. חשוב למדוד את הגובה הנותר בכרית או בצמד הכריות לאחר שהפעלתם עליהן את כובד ראשכם.

   נוחות

   בסופו של דבר אדם צריך לשאול את עצמו האם הכרית הזאת נוחה לי? נכון הכרית בגובה המתאים והיא תומכת בצוואר באופן מופלא אבל האם היא נוחה? כרית לא נוחה משמעותה שינה לא טובה. נסו להבין מה גורם לחוסר הנוחות. האם זה קשור לסוג המילוי? האם זה קשור לרגישות לחומר המילוי? ועוד.

   זכרו: לכרית פוך טובה יכולת לשרוד שנים ארוכות בעוד שכרית ספוג תשנה את תכונותיה לאחר פרק זמן קצר בהרבה (עד שנתיים) מה שיחייב את החלפתה. כרית משי מספקת תמיכה איכותית ומוצקה לכל אורך שנת הלילה.

   כרית ארגונומית או אורתופדית

   מדובר למעשה במגוון כריות מעוצבות העשויות ממיני ספוג עם שני גלים בגדלים שונים האמורים לספק תמיכה נכונה יותר לצוואר ולראש. ישנן כריות אורתופדיות או ארגונומיות שניתן להוסיף או לגרוע מהן חומר מילוי ועל ידי כך להגיע לגובה המתאים. גם במקרה הזה אין המלצה חד משמעית. הבחירה תלויה בנוחות ובהעדפות האישיות שלנו.

   כיסוי הכרית

   חשיבותו של כיסוי מתאים לכרית הוא ביכולתו להגן על הכרית ולהאריך את חייה. המלצתי היא להשתמש בכיסוי מבד טבעי (כותנה או משי) כדי למנוע מצב של הזעת יתר או אלרגיה ויאפשר שינה טובה יותר.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    יציבה עצלה והטיפול בה

    יציבה עצלה והטיפול בה

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) יציבה עצלה והטיפול בה מהווים מידע חשוב בעיקר עבור אנשים הסובלים מליקויי

    פציעות פאשיה אבחון וטיפול

    פציעות פאשיה אבחון וטיפול

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות פאשיה – אבחון וטיפול מהירים בליקויים המתגלים ברקמה הזאת עשויים למנוע