ליקויי יציבה שכיחים

ליקויי יציבה שכיחים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

ליקויי יציבה שכיחים? מאמר מסכם עם מגוון מנחי גוף לקויים האופייניים לרבים מובא כאן לפניכם. במאמר הזה תמצאו פירוט השרירים הקצרים והשרירים החלשים שמצויים בבסיס כול לקות. מלבד אסתטיקה למנח גוף לקוי יש משמעות בריאותית כולל כאבים, שחיקת סחוסים, עייפות ועוד.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  ליקויי יציבה שכיחים משפיעים על הבריאות שלנו ועל עוד משהו חשוב לא פחות – על שפת הגוף שלנו. על מה שאנחנו מביעים בטרם אמרנו מילה אחת. עמידה זקופה ומתוחה או עמידה שפופה. ישיבה זקופה עם ראש מוחזק מעל עמוד השדרה הגבי או ישיבה מרוחה עם ראש מושט לפנים ועוד. כול אחד יכול לבחור איפה הוא רוצה להיות ומה הוא רוצה לשדר. נכון לפעמים הליקויים כל כך קשים וכרוניים עד שיציבה נכונה מרגישה לא טבעית. בשלב הזה אולי לא ניתן לתקן את היציבה אבל סביר להניח שניתן לשפרה.

  {loadposition inside-page}

  ליקויי יציבה שכיחים – רקע

  המשמעות של יציבה היא האופן שבו אנו ממקמים את עצמנו ואת כול חלקי הגוף שלנו בחלל. כאשר חלקי הגוף השונים נמצאים במנח ניטרלי ואינם יוצרים עומסים מיותרים אנו נגדיר את היציבה שלנו כתקינה. כאשר קיים יחס נכון בין חלקי הגוף השונים בישיבה, עמידה, הליכה או בכל מצב דינמי אחר אנו אומרים שהיציבה תקינה. יציבה לקויה לעומת זאת מגדילה עומסים על חלקי גוף מסוימים. שרירים חזקים יכולים לטשטש תחילה את העומסים הללו ואתם לא תרגישו דבר. אך על ציר הזמן אין די בשרירים החזקים. העומסים מחלחלים אל הפרקים ואל הרקמות השונות וגורמות לבלאי מצטבר. אין לשכוח שיציבה לקויה משפיעה גם על התפקוד של מערכת הנשימה, מערכת העיכול, כלי הדם ועוד.

  ליקויי יציבה שכיחים גורמים לרבות מתסמונות הכאב שמהן אנו סובלים. ליקויי יציבה שכיחים עלולים גם לגרום לנזקים חמורים מסתם כאבים כולל שחקת סחוסים בלט דיסק או פריצת דיסק בין חולייתי, דלקות גידים ועוד. בעיות אלה ואחרות הנגרמות בגלל ליקויי יציבה שכיחים גורמים לפגיעה קשה ומיותרת באיכות החיים. עוד חשוב לציין על פי התפיסה שאומרת שיש קשר מכני בין חלקי הגוף השונים נזקים במיקום מסוים מובילים לאטם להתפתחות נזקים במיקומים אחרים בגוף. כך למשל נזקים למפרקי הירך בגלל שיכול רגליים יוביל בהדרגה לנזקים במפרקי האגן (סקרואיליאק) ולאחר מכן לנזקים בעמוד השדרה המותני וכן הלאה. כאבי ראש יכולים להתפתח בגלל יציבה לקויה של הראש שבה הראש והצוואר מושטים לפנים. כאן במאמר הזה תמצאו מידע אודות ליקויי יציבה שכיחים השרירים המעורבים בליקויים הללו ומה ניתן לעשות כדי לשפר את היציבה.

  ליקויי יציבה שכיחים – רקע והשרירים המעורבים

  כאן במאמר הנוכחי ריכזתי באופן נוח את מגוון ליקויי יציבה שכיחים. לגבי כל ליקוי יציבה פירטתי את השרירים המשפיעים על היציבה ובאיזה אופן. על מנת לשפר ליקויי יציבה מסוים יש צורך בין היתר לחזק את השרירים החלשים ולהאריך את השרירים הקצרים שגורמים לה. יש לזכור שיפור יציבה עלול להיות תהליך ארוך ומיגע. מלבד סבלנות אתם נדרשים למשמעת עצמית בכל הנוגע להתמדה, ביצוע מדויק של התרגילים והדרגתיות. עוד חשוב להבהיר אתם צריכים גם לעבוד על שינויי הרגלים. מודעות ליציבה שלכם היא תנאי להצלחה. שמרו על יציבה נכונה ובמקביל התאמנו באופן שיתמוך ביציבה החדשה. כך למשל אם אתם סובלים מכתפיים מעוגלות הקפידו להחזיק אותן מתוחות לאחור ובמקביל מתחו את שרירי החזה וחזקו את השרירים מקרבי השכמות.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ליקויי יציבה שכיחים בעמוד השדרה

   ראש מושט לפנים (Forward Head)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: משריר הבריח והזיז הפיטמתי (Sternocleidomastoid)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של שרירי צוואר מכופפים עמוקים (Deep Cervical flexors) חלשים וארוכים מידי

   קמר גבי מוגבר – עקשת (גיבנת) – (Postural thoracic Kyphosis)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר חזה גדול (Pectoralis Major& minor), שרירי צוואר אחוריים (Posterior cervical muscles), שריר הבריח והזיז הפיטמתי (Sternocleidomastoid)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: שריר המעוין (Rhomboid), טרפז אמצעי ותחתון (Mid & Lower Trapezius), שריר רחב גבי (Latissimus dorsi)

   קער מותני מוגבר (Lumbar hyperlordosis)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים חזקים וקצרים מידי כולל מכופפי ירך (Hip flexors), ארבע ראשי (Quadriceps), זוקפי עמוד השדרה (Erector Spine), שריר רחב גבי (Latissimus dorsi)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: ישר בטני (Rectus abdominals), עכוז גדול (Gluteus Maximus), עכוז תיכון (Gluteus medius)

   קער מותני מופחת – יישור הלורדוזיס (Lumbar hyporlordosis)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר ישר בטני (Rectus abdominals), אלכסון בטני חיצוני (External oblique), שרירי מיתר הברך (Hamstrings)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: שרירים מכופפי ירך (Hip flexors), ארבע ראשי (Quadriceps)


   יציבה לקויה בגפיים העליונות

   כתפיים מורמות (Elevated Shoulder)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר טרפז עליון (Upper trapezius) ושריר מרים שכמה (Levator scapulae)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של שריר טרפז תחתון (Lower trapezius)

   כתפיים מעוגלות (Rounded shoulders)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר חזה גדול (Pectoralis Major& minor) ושריר רחב גבי (Latissimus dorsi)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו מושפעים ממספר שרירים חלשים גמישים מידי כולל שריר המעוין (Rhomboid), טרפז אמצעי ותחתון (Mid & Lower Trapezius), השריר העגול הקטן (Teres minor), השריר המך-קוצי (Infraspinatus)

   שכמה מרחפת (Winging Scapula)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר המעוין (Rhomboid)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של שריר משונן קדמי (Serratus  anterior).


   יציבה לקויה בגפיים התחתונות

   ירך מורמת – רגל קצרה תפקודית (Elevated Hip)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר המותניים המרובע  (Quadratus Lumborum)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של שריר ישר בטני (Rectus abdominals), אלכסון בטני חיצוני (External oblique)

   פיקת הברך פונה פנימה (Inward rotated patella)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: השרירים מקרבי ירך  (Adductors)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: שריר עכוז גדול (Gluteus Maximus), עכוז תיכון (Gluteus medius)

   פיקת הברך פונה החוצה (Outward rotated patella)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר עכוז גדול (Gluteus Maximus), עכוז תיכון (Gluteus medius), מותח המחתלה הרחבה (Tensor fasciae Latae), שביל הכסל והשוקה (Iliotibial Band ITB)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: מקרבי ירך  (Adductors), שריר החייטים (Sartorius)

   כפות רגליים פונות החוצה (Externally rotated feet)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר סוליה (Soleus), שרירי מיתר הברך (Hamstrings), השריר האגסי (Piriformis)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: שריר עכוז תיכון (Gluteus medius)

   כפות רגליים פונות פנימה (Pigeon toes)

   שרירים קצרים

   ליקויי יציבה אלו נובעים משרירים קצרים מידי כולל: שריר עכוז תיכון ועכוז קטן (Gluteus medius & minimus), השריר המתווך הארוך (Adductor longus), השריר המתווך הקצר (Adductor brevis), שריר המסרק (Pectineus), שרירי מיתר הברך (Hamstrings), מותח המחתלה הרחבה (Tensor fasciae Latae)

   שרירים חלשים

   ליקויי יציבה אלו נובעים מחולשה וגמישות יתר של: שריר עכוז גדול ותיכון (Gluteus Maximus & medius), השריר האגסי (Piriformis), הסותם הפנימי והחיצוני (Obturator internus & externus), שריר התאומים (לא בשוק) (Gemellus),  שריר הירך המרובע (Quadratus femoris), שריר החייטים (Sartorius), שריר הכסל והמותניים (‏Iliopsoas), שריר הירך הדו-ראשי (Biceps  femoris).

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה