הרזיה ללא פגיעה במסת השריר

להרזות בלי לפגוע במסת השריר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

הרזיה ללא פגיעה במסת השריר צריכה להיות השאיפה של כול אלו הסובלים מעודף משקל והשמנה. לאנשים הסובלים מהשמנה הירידה במשקל היא תוצאה ברוכה ולעתים אף מצילת חיים. השאלה שצריך לשאול עצמו כול מי שחפץ לרדת במשקל היא: מאיזו רקמה בגוף אני מאבד את המשקל? מרקמת שומן, מרקמת עצם או ממסת השריר. הרזיה ללא פגיעה במסת השריר היא הדרך הנכונה

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  חוקרים מצאו שלקצב שבו אנו יורדים במשקל יש חשיבות בכל הנוגע למסת השריר. מתברר שהפחתה דרסטית ומהירה מידי במשקל כרוכה גם באובדן מסת שריר חשובה. מסקנות המחקר נשענות על הנתונים שנאספו ומוכיחים שאנשים שלצורך הרזייה ניזונו מ- 500 קלוריות ליום איבדו יותר מסת שריר בהשוואה לאנשים שניזונו מכמות קלוריות כפולה. מחקרים אחרים שבדקו את השפעת הרזייה המהירה מצאו שגם מסת העצם עלולה להיפגע מדיאטה מהירה. החוקרים ממליצים: להרזות בלי לפגוע במסת השריר, זו צריכה להיות השאיפה. אז נכון, ספורט בלבד לא מספיק להרזיה וחשוב גם לצמצם את כמות הקלוריות שאתם צורכים. עם זאת חשוב לשמור על מאזן קלורי שאינו פוגע במסת השריר.

  {loadposition inside-page}

  הרזיה ללא פגיעה במסת השריר – רקע

  כדי לשמור על מבנה גוף חטוב או מסיבות בריאותיות אנשים נוהגים להוריד במשקל. השאלה החשובה כאן מאיפה המשקל הזה יורד. לתשובה ישנה משמעות עצומה על גורל הדיאטה ועל הבריאות שלכם. אם הקילוגרמים המיותרים מהמשקל שלכם יורדים ממסת השריר או ממסת העצם אתם פוגעים בבריאות שלכם. אתם רוצים שהקילוגרמים המיותרים ירדו מהשומן. השומן אינו אויב. הוא משמש לדיפון האיברים הפנימיים, מטמיע וויטמינים ומהווה בעת הצורך מקור עשיר לאנרגיה. הבעיות מתחילות כאשר יש יותר מידי ממנו. יותר מידי שומן בגוף כרוך באין סוף מחלות ובנוגע להורדת משקל חשוב לזכור שרקמת שומן אינה שורפת קלוריות היא אוגרת אותם. שרירים לעומת זאת מלבד תרומתם החשובה לחיזוק ותמיכה בגוף מהווים גם מקור שריפה יעיל של קלוריות. על כול חצי קילו שריר שורף הגוף יותר מ50 קלוריות ליום. יותר שרירים יותר קלוריות נשרפות והדיאטה שלכם יותר יעילה.

  להרזות בלי לפגוע במסת השריר – איך עושים זאת?

  הדרך הנכונה לרדת במשקל היא להקפיד על הפחתה של 300 – 500 קלוריות. ירידה מהירה מידי במשקל נוטה לפגוע גם במסת השרירי והעצם. נדרשת שריפה של 3,500 קלוריות גדי להיפתר מקילו אחד של שומן. הקפידו על תזונה בריאה הכוללת פירות, ירקות, שומן ופחמימות במידה וחלבונים. אכלו 2-3 גרם חלבון על כול קילו משקל גוף כול יום. חלקו את החלבון הנצרך לפי מספר הארוחות ושלבו את הכמות היחסית של חלבון בכול ארוחה. הקפידו לבצע פעילות גופנית. הפעילות הגופנית שלכם צריכה להתמקד באימוני כוח, רצוי 3-5 פעמים בשבוע ושלוש פעמים בשבוע אימונים אירוביים.

  להרזות בלי לפגוע במסת השריר
  להרזות בלי לפגוע במסת השריר

  הקפידו לתת מנוחה של יום לקבוצת השרירים שאימנתם. אימון יום יומי של אותם שרירים לא יאפשר להם להתחזק ועלול לגרום לפציעתם. אל תשכחו שני דברים חשובים: כול התהליך של חיזוק השרירים ובמקביל ירידה במשקל לוקח זמן אז תהיו סבלניים ודבר חשוב נוסף לפני שאתם פוצחים בתוכנים דיאטה פעלתנים מהסיג הזה תתייעצו עם הרופא שלכם כדי לבדוק שאין לכם בעיה רפואית שתמנע זאת מכם.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   המחקר

   החוקרים עקבו אחר 25 בוגרים שניזונו מ500 קלוריות ליום למשך 5 שבועות וכן אחר 22 בוגרים שניזונו מ1200 קלוריות לאורך 12 שבועות.

   ממצאי המחקר

   בתום תקופת הדיאטה המשתתפים בשתי הקבוצות אבדו כמות דומה של קילוגרמים ממשקלם. חברי הקבוצה הראשונה עם הדיאטה הקשה הפחיתו בממוצע מעל 8.5 קילוגרם בעוד שחברי הקבוצה עם הדיאטה הקלה יותר הפחיתו בממוצע מעט פחות מ8.5 קילוגרמים. בבדיקה של סוג הרקמה שאבדה את מירב המשקל נמצאו הבדלים משמעותיים בין שתי הקבוצות. הקבוצה הראשונה עם הדיאטה נמוכת הקלוריות איבדה כ 1.6 קילוגרם במסת השריר לעומת הקבוצה השנייה שניזונה מיותר קלוריות שאבדה רק 600 גרם מסת שריר.

   מסקנות החוקרים

   הרזיה ללא פגיעה במסת השריר מחייבת ירידה הדרגתית יותר במשקל. הרזיה מהירה וקיצונית תפחית את המשקל אך תפחית את כמות השרירי בגופכם. המשמעות של פחות רקמת שריר היא ירידה ביעילות של הגוף לשרוף שומן ופגיעה ביכולת התמיכה של השרירים בשלד ובעמוד השדרה.

   European Congress on Obesity, 05, 2014

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,