הרזיה ללא פגיעה במסת השריר

להרזות בלי לפגוע במסת השריר

הרזיה ללא פגיעה במסת השריר צריכה להיות השאיפה של כול אלו הסובלים מעודף משקל והשמנה. לאנשים הסובלים מהשמנה הירידה במשקל היא תוצאה ברוכה ולעתים אף מצילת חיים. השאלה שצריך לשאול עצמו כול מי שחפץ לרדת במשקל היא: מאיזו רקמה בגוף אני מאבד את המשקל? מרקמת שומן, מרקמת עצם או ממסת השריר. הרזיה ללא פגיעה במסת השריר היא הדרך הנכונה

חוקרים מצאו שלקצב שבו אנו יורדים במשקל יש חשיבות בכל הנוגע למסת השריר. מתברר שהפחתה דרסטית ומהירה מידי במשקל כרוכה גם באובדן מסת שריר חשובה. מסקנות המחקר הנשענות על הנתונים שנאספו אומרות:

 • אנשים שניזונו מ- 500 קלוריות ליום איבדו יותר מסת שריר בהשוואה לאנשים שניזונו מ- 1000 קלוריות ליום.

מחקרים אחרים שבדקו את השפעת הרזייה המהירה מצאו שגם:

 • מסת העצם עלולה להיפגע מדיאטה מהירה

החוקרים ממליצים: להרזות בלי לפגוע במסת השריר, זו צריכה להיות השאיפה. אז נכון, ספורט בלבד לא מספיק להרזיה וחשוב גם לצמצם את כמות הקלוריות שאתם צורכים. עם זאת חשוב לשמור על מאזן קלורי שאינו פוגע במסת השריר.

הרזיה ללא פגיעה במסת השריר – רקע

כדי לשמור על מבנה גוף חטוב או מסיבות בריאותיות אנשים נוהגים להוריד במשקל. השאלה החשובה כאן מאיפה המשקל הזה יורד. לתשובה ישנה משמעות עצומה על גורל הדיאטה ועל הבריאות שלכם. אם הקילוגרמים המיותרים מהמשקל שלכם יורדים ממסת השריר או ממסת העצם אתם פוגעים בבריאות שלכם. אתם רוצים שהקילוגרמים המיותרים ירדו מהשומן. השומן אינו אויב. הוא משמש לדיפון האיברים הפנימיים, מטמיע וויטמינים ומהווה בעת הצורך מקור עשיר לאנרגיה.

הבעיות מתחילות כאשר יש יותר מידי ממנו. יותר מידי שומן בגוף כרוך באין סוף מחלות ובנוגע להורדת משקל חשוב לזכור שרקמת שומן אינה שורפת קלוריות היא אוגרת אותם. שרירים לעומת זאת מלבד תרומתם החשובה לחיזוק ותמיכה בגוף מהווים גם מקור שריפה יעיל של קלוריות. על כול חצי קילו שריר שורף הגוף יותר מ50 קלוריות ליום. יותר שרירים יותר קלוריות נשרפות והדיאטה שלכם יותר יעילה.

להרזות בלי לפגוע במסת השריר – איך עושים זאת?

הדרך הנכונה לרדת במשקל היא להקפיד על הפחתה של 300 – 500 קלוריות. ירידה מהירה מידי במשקל נוטה לפגוע גם במסת השרירי והעצם. שריפה של 3,500 קלוריות כדי להיפטר מקילו אחד של שומן. הקפידו על תזונה בריאה הכוללת:

 • פירות
 • ירקות
 • שומן
 • פחמימות
 • וחלבונים

אכלו 2-3 גרם חלבון על כול קילו משקל גוף כול יום. חלקו את החלבון הנצרך לפי מספר הארוחות ושלבו את הכמות היחסית של חלבון בכול ארוחה. הקפידו לבצע פעילות גופנית. הפעילות הגופנית שלכם צריכה להתמקד באימוני כוח, רצוי 3-5 פעמים בשבוע ושלוש פעמים בשבוע אימונים אירוביים.

הרזיה ללא פגיעה במסת השריר
הרזיה ללא פגיעה במסת השריר

הקפידו לתת מנוחה של יום לקבוצת השרירים שאימנתם. אימון יום יומי של אותם שרירים לא יאפשר להם להתחזק ועלול לגרום לפציעתם. אל תשכחו שני דברים חשובים:

 • כול התהליך של חיזוק השרירים ובמקביל ירידה במשקל לוקח זמן אז תהיו סבלניים
 • ודבר חשוב נוסף לפני שאתם פוצחים בתוכנים דיאטה פעלתנית מהסוג הזה תתייעצו עם הרופא שלכם.

המחקר

החוקרים עקבו אחר:

 • 25 בוגרים שניזונו מ- 500 קלוריות ליום למשך 5 שבועות
 • ואחר 22 בוגרים שניזונו מ- 1200 קלוריות לאורך 12 שבועות

ממצאי המחקר

בתום תקופת הדיאטה המשתתפים בשתי הקבוצות אבדו כמות דומה של קילוגרמים ממשקלם. חברי הקבוצה הראשונה עם הדיאטה הקשה הפחיתו בממוצע:

 • מעל 8.5 קילוגרם

בעוד שחברי הקבוצה עם הדיאטה הקלה יותר הפחיתו בממוצע:

 • מעט פחות מ- 8.5 קילוגרמים

בבדיקה של סוג הרקמה שאבדה את מירב המשקל נמצאו הבדלים משמעותיים בין שתי הקבוצות:

 • הקבוצה הראשונה עם הדיאטה נמוכת הקלוריות איבדה כ 1.6 קילוגרם במסת השריר
 • והקבוצה השנייה שניזונה מיותר קלוריות אבדה רק 600 גרם מסת שריר

מסקנות החוקרים

הרזיה ללא פגיעה במסת השריר מחייבת ירידה הדרגתית יותר במשקל. הרזיה מהירה וקיצונית תפחית את המשקל אך תפחית את כמות השרירי בגופכם. המשמעות של פחות רקמת שריר כוללת:

 • ירידה ביעילות של הגוף לשרוף שומן
 • ופגיעה ביכולת התמיכה של השרירים בשלד ובעמוד השדרה

European Congress on Obesity, 05, 2014

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

צילום רנטגן למה צריך את זה

צילום רנטגן למה צריך את זה

צילום רנטגן או צילום רדיוגרפי מתבצע באמצעות קרני רנטגן הנפלטים ממכשיר הרנטגן. לקרני הרנטגן שנתגלו ב1895 על ידי וילהלם רנטגן, יש יכולת חדירה המותירה אחריה שיקוף של עצמים צפופים כגון עצמות. לקרני רנטגן שימושים רבים כולל רפואיים וקרינה מזיקה.

הרשת החברתית עלולה להזיק

הרשת החברתית מזיקה לנפש

הרשת החברתית עלולה להזיק! אני מניח שאף אחד לא נופל עכשיו מהכיסא מגודל ההפתעה. ברור לכולנו שהרשתות החברתיות משנות את היסודות הבסיסיים של התנהלות האדם ושל הקשרים שלו עם בני אדם אחרים ואין סיכוי שלא נשלם על כך מחיר כלשהו. 

דורבן ברגל טיפול

דורבן ברגל טיפול

דורבן ברגל? טיפול הניתן ללא דיחוי עשוי למנוע סימנים ותסמינים כרוניים. מדובר בתסמונת כאב טורדנית המופיעה בעקב כף הרגל. הגורם הוא לרוב עומסים חוזרניים על העקב. לא מדובר בבעיה בריאותית מסוכנת אלא, בבעיה שפוגעת באיכות החיים.