מאמץ גופני גם לאחר גיל 40

מאמץ גופני לאחר גיל 40
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמץ גופני גם לאחר גיל 40 זה חשוב! מאמץ גופני לאחר גיל 40 מחייב מוטיבציה גבוהה. לפעילות גופנית, גם אם התחלתם לאחר גיל 40, יש יכולת למנוע מגוון רחב של מחלות. בין המחלות שפעילות גופנית עשויה לסייע לנו להימנע מהן נמנה כאבי גב  ומחלות מסכנות חיים כמו סוכרת, מחלות לב וסוגי סרטן מסוימים. עוד נציין שפעילות גופנית ידועה כמפחיתה לחצים נפשיים ואת הסיכוי לסבול מדיכאון. אין להקל ראש גם בעובדה שפעילות גופנית נושאת משקל עשוייה להועיל לנו לשמור ואף לשפר את מסת עצם ומסת השריר הדרושים לנו מאוד לאחר גיל 40.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  יש החושבים שמי שלא עסק בפעילות גופנית עד גיל 40 עדיף לו לא להתחיל בכך. הסיבה המרכזית לכך היא לטענתם שהגוף לא רגיל ולכן עלול להיפצע. המחקר הנוכחי מצא שאין גיל שבו כבר לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית. שיפורים בריאותיים ושיפורים ביכולות בגופניות מובטחות עם אתם עושים זאת נכון גם אחרי גיל 40.

  מאמץ גופני גם לאחר גיל 40 – רקע

  אין ספק שגיל 40 תופס אותנו עסוקים יותר. הקריירה שלנו בעיצומה. אנחנו מעורבים יותר בחיי הילדים בבית הספר ומחוצה לו. במעט הזמן הפנוי שהצלחנו לארגן אנו מעדיפים לפגוש חברים או לראות סדרת טלוויזיה. אין לנו זמן ואין לנו חשק לפעילות גופנית. גם אם הבטחנו לעצמו שעכשיו זה הזמן וצריך להתחיל תמיד נמצא תירוץ טוב מדוע לא. אחד התירוצים הטובים יותר הוא "להתחיל עכשיו בגילי זה בטח לא בריא". כאשר אתם בוחרים לא להתחיל להתאמן אתם למעשה בוחרים:

  • להמשיך עם אורח החיים היושבני
  • להתפשר על איכות חיים ירודה
  • ולקצר את תוחלת החיים

  מאידך פעילות גופנית גם לאחר גיל 40 זה אולי לא נוח אבל חשוב. פעילות גופנית תאריך את חייכם ותשפר את איכותם.

  מאמץ גופני לאחר גיל 40 – כיצד להתחיל

  כול שנדרש מכם הוא התחלה של 5 דקות ליום שבו תעשו משהו אקטיבי עם גופכם ובאופן הדרגתי תעלו את פרק הזמן עד 45 דקות 3-5 פעמים בשבוע. במידה וזה מסתדר לכם התאמנו כול יום אך וודאו שאינם מתאמנים קשה כול יום. עומסי יתר עלולים להוביל לפציעות. הרבה אנשים נשברים ומפסיקים את הפעילות הגופנית בגלל שאינם רואים תוצאות. תוצאות תגענה, אתם צריכים מעט יותר סבלנות.

  מטרות ברות השגה

  מאמץ גופני לאחר גיל 40
  מאמץ גופני לאחר גיל 40

  הצבה של מטרות ברות השגה הן מפתח להיצמדות לתכנית האימונים. חוסר סבלנות או הצבת מטרות לא ריאליות מובילים לפציעות ספורט או לפרישה וחבל. מטרות ברות השגה קצרות טווח עשויות לכלול הליכה של  30 – 60 דקות ברצף, הפחתה של 5 קילוגרם מהמשקל שלכם תוך 3 חודשים, לחזור וללבוש את הבגדים שלבשתם בעבר וכעת אינם עולים עליכם, הפסיקו לעשן וצמצמו את כמות האלכוהול שאתם שותים ועוד. מטרות ברות השגה ארוכות טווח עשויות לכלול:

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   • הורדה של 10 קילוגרם ויותר ממשקלכם
   • ירידה במידת המכנסיים
   • ריצה של 10 קילומטרים
   • הפחתת לחץ הדם
   • לשחק עם הילד כדורסל
   • טיפוס על הר ועוד

   אין להסתפק בשיפור היכולת האירובית של הגוף. מחקרים מעידים על החשיבות העצומה של חיזוק הגוף בגילים האלה ובכלל. נסו לשלב בתוך תכנית האימונים שלכם גם אימוני כוח. גם אימונים מסוג זה צריכים להיות הדרגתיים. וודאו מנוחה בת יום לפחות בין אימון כוח אחד של כול שריר או קבוצת שרירים מסוימת למשנהו. התחילו עם משקל מינימאלי ובהדרגה הרימו את המשקל.

   המחקר

   במחקר שלפנינו נבדקה ההשפעה שיש על בריאותם של קבוצת אנשים שהחלה לעסוק בפעילות גופנית נמרצת לאחר גיל 40.

   ממצאי המחקר

   לטענת החוקרים בני 40 + המתחילים להתאמן באופן נמרץ ייהנו מכל היתרונות שמהם נהנים אלו שמתחילים להתאמן מוקדם יותר. מאמץ גופני לאחר גיל 40 הוא חשוב.

   המלצת החוקרים

   מאמץ גופני לאחר גיל 40 חשוב. כמובן בתנאי שאין לכם ליקויים בריאותיים ונבדקתם באופן מסודר. " זה אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל בפעילות גופנית". חשוב לזכור שאין גיל שבו לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית ובתנאי שאתם עושים זאת בקצב הנכון, תוך שימוש בסרגל מאמצים מתון. מובטח למי שנוקט בגישה הזאת ולא משנה מה גילו ומתי אם בכלל עסק בפעילות גופנית, שיוכל ליהנות משיפור במצבו הגופני והמנטאלי.

   European Society of Cardiology, May 2014

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם