מאמץ גופני גם לאחר גיל 40

מאמץ גופני לאחר גיל 40

מאמץ גופני גם לאחר גיל 40 זה חשוב! מאמץ גופני לאחר גיל 40 מחייב מוטיבציה גבוהה. לפעילות גופנית, גם אם התחלתם לאחר גיל 40, יש יכולת למנוע מגוון רחב של מחלות. בין המחלות שפעילות גופנית עשויה לסייע לנו להימנע מהן נמנה כאבי גב  ומחלות מסכנות חיים כמו סוכרת, מחלות לב וסוגי סרטן מסוימים. עוד נציין שפעילות גופנית ידועה כמפחיתה לחצים נפשיים ואת הסיכוי לסבול מדיכאון. אין להקל ראש גם בעובדה שפעילות גופנית נושאת משקל עשוייה להועיל לנו לשמור ואף לשפר את מסת עצם ומסת השריר הדרושים לנו מאוד לאחר גיל 40.

יש החושבים שמי שלא עסק בפעילות גופנית עד גיל 40 עדיף לו לא להתחיל בכך. הסיבה המרכזית לכך היא לטענתם שהגוף לא רגיל ולכן עלול להיפצע. המחקר הנוכחי מצא שאין גיל שבו כבר לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית. שיפורים בריאותיים ושיפורים ביכולות בגופניות מובטחות עם אתם עושים זאת נכון גם אחרי גיל 40.

מאמץ גופני גם לאחר גיל 40 – רקע

אין ספק שגיל 40 תופס אותנו עסוקים יותר. הקריירה שלנו בעיצומה. אנחנו מעורבים יותר בחיי הילדים בבית הספר ומחוצה לו. במעט הזמן הפנוי שהצלחנו לארגן אנו מעדיפים לפגוש חברים או לראות סדרת טלוויזיה. אין לנו זמן ואין לנו חשק לפעילות גופנית. גם אם הבטחנו לעצמו שעכשיו זה הזמן וצריך להתחיל תמיד נמצא תירוץ טוב מדוע לא. אחד התירוצים הטובים יותר הוא "להתחיל עכשיו בגילי זה בטח לא בריא". כאשר אתם בוחרים לא להתחיל להתאמן אתם למעשה בוחרים:

  • להמשיך עם אורח החיים היושבני
  • להתפשר על איכות חיים ירודה
  • ולקצר את תוחלת החיים

מאידך פעילות גופנית גם לאחר גיל 40 זה אולי לא נוח אבל חשוב. פעילות גופנית תאריך את חייכם ותשפר את איכותם.

מאמץ גופני לאחר גיל 40 – כיצד להתחיל

כול שנדרש מכם הוא התחלה של 5 דקות ליום שבו תעשו משהו אקטיבי עם גופכם ובאופן הדרגתי תעלו את פרק הזמן עד 45 דקות 3-5 פעמים בשבוע. במידה וזה מסתדר לכם התאמנו כול יום אך וודאו שאינם מתאמנים קשה כול יום. עומסי יתר עלולים להוביל לפציעות. הרבה אנשים נשברים ומפסיקים את הפעילות הגופנית בגלל שאינם רואים תוצאות. תוצאות תגענה, אתם צריכים מעט יותר סבלנות.

מטרות ברות השגה

מאמץ גופני לאחר גיל 40
מאמץ גופני לאחר גיל 40

הצבה של מטרות ברות השגה הן מפתח להיצמדות לתכנית האימונים. חוסר סבלנות או הצבת מטרות לא ריאליות מובילים לפציעות ספורט או לפרישה וחבל. מטרות ברות השגה קצרות טווח עשויות לכלול הליכה של  30 – 60 דקות ברצף, הפחתה של 5 קילוגרם מהמשקל שלכם תוך 3 חודשים, לחזור וללבוש את הבגדים שלבשתם בעבר וכעת אינם עולים עליכם, הפסיקו לעשן וצמצמו את כמות האלכוהול שאתם שותים ועוד. מטרות ברות השגה ארוכות טווח עשויות לכלול:

  • הורדה של 10 קילוגרם ויותר ממשקלכם
  • ירידה במידת המכנסיים
  • ריצה של 10 קילומטרים
  • הפחתת לחץ הדם
  • לשחק עם הילד כדורסל
  • טיפוס על הר ועוד

אין להסתפק בשיפור היכולת האירובית של הגוף. מחקרים מעידים על החשיבות העצומה של חיזוק הגוף בגילים האלה ובכלל. נסו לשלב בתוך תכנית האימונים שלכם גם אימוני כוח. גם אימונים מסוג זה צריכים להיות הדרגתיים. וודאו מנוחה בת יום לפחות בין אימון כוח אחד של כול שריר או קבוצת שרירים מסוימת למשנהו. התחילו עם משקל מינימאלי ובהדרגה הרימו את המשקל.

המחקר

במחקר שלפנינו נבדקה ההשפעה שיש על בריאותם של קבוצת אנשים שהחלה לעסוק בפעילות גופנית נמרצת לאחר גיל 40.

ממצאי המחקר

לטענת החוקרים בני 40 + המתחילים להתאמן באופן נמרץ ייהנו מכל היתרונות שמהם נהנים אלו שמתחילים להתאמן מוקדם יותר. מאמץ גופני לאחר גיל 40 הוא חשוב.

המלצת החוקרים

מאמץ גופני לאחר גיל 40 חשוב. כמובן בתנאי שאין לכם ליקויים בריאותיים ונבדקתם באופן מסודר. " זה אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל בפעילות גופנית". חשוב לזכור שאין גיל שבו לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית ובתנאי שאתם עושים זאת בקצב הנכון, תוך שימוש בסרגל מאמצים מתון. מובטח למי שנוקט בגישה הזאת ולא משנה מה גילו ומתי אם בכלל עסק בפעילות גופנית, שיוכל ליהנות משיפור במצבו הגופני והמנטאלי.

European Society of Cardiology, May 2014

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

רוצו לאט ומעט ותחיו יותר שנים

רוצו לאט ומעט ותחיו יותר שנים

לחיים ארוכים רוצו לאט ומעט! כמה צריך לרוץ כדי לחיות יותר שנים ולחיות חיים איכותיים יותר? ובכן, על פי מחקר חדש על מנת להשיג את היתרונות הבריאותיים הללו לא צריך לרוץ מרתון ולא צריך לרוץ מהר. רוצו מעט ורוצו לאט, זה מספיק. באופן הזה גם תמנעו פציעות.

שרירי ובריא בגיל המבוגר

אימוני כוח בגיל המבוגר

שרירי ובריא בגיל המבוגר הוא עניין אפשרי בהחלט. ההשפעות הידועות של הפעילות גופנית על הבריאות של כול אחד מאיתנו שולחת אנשים רבים לחדרי כושר ולמגרשי המשחקים. בגיל המבוגר ישנה חשיבות גבוהה לא פחות לאימוני כוח ואימונים אירוביים.

מכורים לאנדורפינים

מכורים לספורט זה האנדורפינים

מכורים לאנדורפינים? מודעות להתמכרות מסוג זה תאפשר לכם לעצור לפני התפתחות הנזקים האופייניים. כולם יודעים שניתן להתמכר לאכילה, לעישון, לשתייה חריפה, לסמים, לקניות, להימורים לסקס ועוד, אך לא רבים יודעים שניתן להתמכר גם לאנדורפינים המופרשים בספורט. 

כאבי גב אמצעי גורמים אבחון וטיפול

כאבי גב אמצעי אבחון וטיפול

כאבי גב אמצעי היא תופעה שכיחה הנגרמת לרוב בגלל עומס יתר שרירי. יחד עם זאת אין להקל ראש בכאבים אלו וחשוב לבדוק מה גורם להם. אזור הגב המרכזי מתחיל מחוליית הצוואר השביעית ועד חוליית המותן הראשונה וכולל בתוכו את הרקמות הפועלות ומפעילות אזור רחב זה.