מאמץ גופני גם לאחר גיל 40
מאמץ גופני לאחר גיל 40

מאמץ גופני גם לאחר גיל 40

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמץ גופני גם לאחר גיל 40 זה חשוב! מאמץ גופני לאחר גיל 40 מחייב מוטיבציה גבוהה. לפעילות גופנית, גם אם התחלתם לאחר גיל 40, יש יכולת למנוע מגוון רחב של מחלות. בין המחלות שפעילות גופנית עשויה לסייע לנו להימנע מהן נמנה כאבי גב  ומחלות מסכנות חיים כמו סוכרת, מחלות לב וסוגי סרטן מסוימים. עוד נציין שפעילות גופנית ידועה כמפחיתה לחצים נפשיים ואת הסיכוי לסבול מדיכאון. אין להקל ראש גם בעובדה שפעילות גופנית נושאת משקל עשוייה להועיל לנו לשמור ואף לשפר את מסת עצם ומסת השריר הדרושים לנו מאוד לאחר גיל 40.

ישנה תובנה בקרב החלקים נרחבים מהציבור שאת חלקו אני פוגש במרפאה שלי, שמי שלא עסק בפעילות גופנית עד גיל 40 או מעבר לזה עדיף לו לא להתחיל בכך. הסיבה המרכזית לכך היא לטענתם שהגוף לא רגיל ולכן עלול להיפצע. המחקר הנוכחי מצא שאין גיל שבו כבר לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית. שיפורים בריאותיים ושיפורים ביכולות בגופניות מובטחות עם אתם עושים זאת נכון גם אחרי גיל 40.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןמאמץ גופני גם לאחר גיל 40 – רקע

אין ספק שגיל 40 תופס אותנו עסוקים יותר. הקריירה בעיצומה, אתם מעורבים יותר בחיי הילדים בבית הספר ומחוצה לו ובמעט זמן פנוי שהצלחנו לארגן אנו מעדיפים לפגוש חברים או לראות סדרת טלוויזיה. אין לנו זמן ואין לנו חשק לפעילות גופנית. גם אם הבטחנו לעצמו שעכשיו זה הזמן וצריך להתחיל תמיד נמצא תירוץ טוב למדי מדוע לא. כאשר אחד התירוצים הטובים יותר הוא “להתחיל עכשיו בגילי זה בטח לא בריא”. כאשר אתם בוחרים לא להתחיל להתאמן אתם למעשה בוחרים להמשיך את אורח החיים היושבני שלכם ובכך לקצר את תוחלת החיים ולהתפשר על איכות חיים ירודה. מאידך פעילות גופנית תאריך את חייכם ותשפר את איכותם.

מאמץ גופני לאחר גיל 40 – כיצד להתחיל

כול שנדרש מכם הוא התחלה של 5 דקות ליום שבו תעשו משהו אקטיבי עם גופכם ובאופן הדרגתי תעלו את פרק הזמן עד 45 דקות 3-5 פעמים בשבוע. במידה וזה מסתדר לכם התאמנו כול יום אך וודאו שאינם מתאמנים קשה כול יום. עומסי יתר עלולים להוביל לפציעות. הרבה אנשים נשברים ומפסיקים את הפעילות הגופנית בגלל שאינם רואים תוצאות. תוצאות תגענה, אתם צריכים מעט יותר סבלנות.

מטרות ברות השגה

מאמץ גופני לאחר גיל 40
מאמץ גופני לאחר גיל 40

הצבה של מטרות ברות השגה הן מפתח להיצמדות לתכנית האימונים. חוסר סבלנות או הצבת מטרות לא ריאליות מובילים לפציעות ספורט או לפרישה וחבל. מטרות ברות השגה קצרות טווח עשויות לכלול הליכה של  30 – 60 דקות ברצף, הפחתה של 5 קילוגרם מהמשקל שלכם תוך 3 חודשים, לחזור וללבוש את הבגדים שלבשתם בעבר וכעת אינם עולים עליכם, הפסיקו לעשן וצמצמו את כמות האלכוהול שאתם שותים ועוד. מטרות ברות השגה ארוכות טווח עשויות לכלול הורדה של 10 קילוגרם ויותר ממשקלכם, ירידה במידת המכנסיים, ריצה של 10 קילומטרים, הפחתה של לחץ הדם, לשחק עם הילד שלכם כדורסל, טיפוס על הר ועוד.

אין להסתפק בשיפור היכולת האירובית של הגוף. מחקרים מעידים על החשיבות העצומה של חיזוק הגוף בגילים האלה ובכלל. נסו לשלב בתוך תכנית האימונים שלכם גם אימוני כוח. גם אימונים מסוג זה צריכים להיות הדרגתיים. וודאו מנוחה בת יום לפחות בין אימון כוח אחד של כול שריר או קבוצת שרירים מסוימת למשנהו. התחילו עם משקל מינימאלי ובהדרגה הרימו את המשקל.

המחקר

במחקר שלפנינו נבדקה ההשפעה שיש על בריאותם של קבוצת אנשים שהחלה לעסוק בפעילות גופנית נמרצת לאחר גיל 40.

ממצאי המחקר

לטענת החוקרים בני 40 + המתחילים להתאמן באופן נמרץ ייהנו מכל היתרונות שמהם נהנים אלו שמתחילים להתאמן מוקדם יותר. מאמץ גופני לאחר גיל 40 הוא חשוב.

המלצת החוקרים

מאמץ גופני לאחר גיל 40 חשוב. כמובן בתנאי שאין לכם ליקויים בריאותיים ונבדקתם באופן מסודר. ” זה אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל בפעילות גופנית”. חשוב לזכור שאין גיל שבו לא כדאי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית ובתנאי שאתם עושים זאת בקצב הנכון, תוך שימוש בסרגל מאמצים מתון. מובטח למי שנוקט בגישה הזאת ולא משנה מה גילו ומתי אם בכלל עסק בפעילות גופנית, שיוכל ליהנות משיפור במצבו הגופני והמנטאלי.

European Society of Cardiology, May 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • לאחר גיל 50 כושר שווה בריאות

  בריאות לאחר גיל 50 אינה נשמרת לבד. הסיכוי של בני 50 + הפעילים גופנית לחיות ללא מחלות כרוניות גדול יותר…

 • לאחר גיל 50 השמנה מסוכנת יותר

  השמנה מזיקה יותר לאחר גיל 50! המחקר הנוכחי מציין את נזקי ההשמנה וטוען שהם מחמירים ככול שאנו מתבגרים. לאחר גיל…

 • לשיפור הקוגניציה שפרו כושר גופני

  כושר גופני לשיפור הקוגניציה היא אסטרטגיה נכונה! פעילות גופנית קבועה מעניקה יתרונות בריאותיים רבים. על פי המחקר מבוגרים שמצויים בכושר…

 • סיבוכים לאחר ניתוח ירך

  סיבוכים לאחר ניתוח ירך כוללים לעתים הפרעות נפשיות, הפרעות שינה, דלקות פרקים מחלות כלי דם ועוד. לנוכח הממצאים המעידים על…

 • דלקת ניוונית בברך לאחר ניתוח

  דלקת ניוונית בברך לאחר ניתוח היא תופעה שכיחה. קרע מיניסקוס הוא מהגורמים השכיחים להתפתחות כאב בברכיים. עד לפני שנים אחדות…

 • שיקום לאחר החלפת מפרק מתי הזמן

  עיתוי השיקום לאחר החלפת מפרק חשוב ויכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. מועד תחילת תהליך השיקום של החולה לאחר…

 • כושר גופני לקוי גורם למוות מוקדם

  כושר גופני ומוות מוקדם? ובכן יש קשר הדוק בין שני אלה. ישנם גורמים שמשפיעים על אורך החיים שלנו. הגורם הקטלני…

 • מתי לחזור לעבודה לאחר פציעת גב

  חזרה לעבודה לאחר פציעת גב היא תהליך שיש לעשותו בצורה המהירה ביותר האפשרית. עובדים אשר מצויים בטיפול ובמעקב בגין כאבי…

 • מעיין הנעורים

  אל מעיין הנעורים? מתברר שיש מעיין כזה והוא לא רחוק מאיתנו. חוקרים מנסים לאתר דרכים לשמור עלינו צעירים ובריאים.אנו מוצפים…

 • שולחנות עמידה לילדים

  שולחנות עמידה לילדים? זה רעיון בכיוון הנכון. למגפת ההשמנה בקרב הילדים ישנם אשמים רבים כולל תזונה לקויה, חוסר בפעילות גופנית…