הרצאה על היציבה וטיפוחה

הרצאה על היציבה וטיפוחה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

הרצאה על היציבה וטיפוחה כוללת בין היתר הסבר על מהי יציבה, מה הם הגורמים המשפיעים עליה, מה עלול להיגרם לנו מיציבה לקויה ועוד. על פי ההגדרה המילונית של אבן שושן היציבה היא "מצב אברי הגוף בשעת עמידתו". לטעמי אין ההגדרה הזאת מקיפה מספיק. מבחינתי יציבה היא סידור אברי הגוף השונים בכול מצב בו אנו שוהים: ישיבה, עמידה, שכיבה, כפיפה ועוד או בכול מצב בו אנו מתפקדים: שינה, ישיבה מול מחשב, עמידה מול מחרטה ועוד. היציבה היא למעשה החלון דרכו אנו מביטים בבריאותו של מערכות עצב, שריר ושלד בכלל ושל עמוד השדרה בפרט.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  שמירה על יציבה טובה היא צעד חשוב במניעת בעיות בריאותיות רבות ובכללן כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי פרקים ושרירים, שיפור תפקוד הריאות, מראה בוטח יותר ועוד. ישנם מחקרים הטוענים שיציבה טובה מאפשרת נשימה וחמצון טובים יותר ולכן גם זיכרון טוב יותר. יחד עם זאת חשוב לזכור שבעידן הנוכחי אין זה פשוט לשמור או לשפר את היציבה שלנו. אורח החיים המודרני שהוא אורח חיים יושבני ועם מחסור בפעילות גופנית "מזמין" התפתחות ליקויים ביציבה ומהווים מכשול בדרך לשפר את היציבה.

  הרצאות בתחומי ההתמחות שלנו כוללות גם הרצאות בנושא ליקויי יציבה והאופן להתמודד איתם.

  הרצאה בנושא היציבה וטיפוחה

  הרצאה על היציבה וטיפוחה כוללת:

  • מהי יציבה
  •  הגורמים המשפיעים על היציבה
  •  יציבה תקינה ומשמעותה
  •  דוגמאות ליציבה לקויה ומשמעותן הקלינית
  •  כיצד נאבחן יציבה לקויה
  •  כיצד נשפר את היציבה
  •  תרגילים לשיפור היציבה

  הקדמה בנושא יציבה וטיפוחה

  היציבה שלנו נלקחת כמשהו מובן מאילו עד שהיא משתבשת ואז קשה יותר לתקן אותה. הביטו סביב על האנשים, האם יש מישהו מקרבם שיושב נכון? האם יש מישהו שאינו רוכן עם ראשו מעל מסך הטלפון? האם יש מישהו מקרב האנשים הסובבים אתכם שיושב מול הטלוויזיה או מול מסך המחשב כראוי? איך האנשים סביבכם הולכים או עומדים?. מבט מהיר יחשוף בפניכם את הנזקים ליציבה שנגרמו בגלל אורח החיים היושבני וחוסר בפעילות גופנית. במהלך האבולוציה הלך האדם על ארבע והזדקף לאטו. נכון להיום זה נראה שהאדם חוזר ללכת שפוף כפי שעשה לפני מליוני שנים.

  אז מה היא יציבה טובה

  רוב האנשים חושבים שיציבה טובה חייבת להיות נוקשה וכרוכה במאמצים מתמשכים. ובכן יציבה טובה אינה כזאת. יציבה נכונה צריכה להיות משוחררת במידה. אין הדבר אומר שאתם צריכים להסיר כל מאמץ שרירי ולהימרח על הכיסא או בצורת העמידה. אתם צריכים להפעיל מינימום שרירים כדי לקבל תוצאה סבירה. מאמץ יתר של השרירים יתיש אתכם יכאיב לכם ויגרום לכם לוותר על "היציבה הנכונה הזאת". עוד חשוב לזכור: אין יציבה נכונה אחידה שלפיה כולם צריכים להתיישר. יציבה נכונה עבור אדם מסוים אינה נכונה עבור אדם אחר. כל אדם מצויד במבנה גוף שונה ועל כן גם יציבה נכונה שלו תהייה שונה מהיציבה הנכונה של חברו.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול אלו הם הנושאים שבהם עוסק המאמר הזה. המידע שנושאו הפציעה של הרצועה האיליו-טיביאלית (iliotibial band – ITB) חשוב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב, מה הקשר? ובכן, מתברר שיש קשר בין השניים הללו והוא משמעותי. כאבי גב מהווים הפרעה שכיחה ביותר שעלולה

    שינה על הבטן מזיקה

    כך תפסיקו לישון על הבטן

    כך תפסיקו לישון על הבטן. שינה הוא תהליך המחייב לשהות במנח אחד או יותר לאורך מספר שעות. כול שהייה ממושכת בתנוחה אחת