שירותי המרפאה לכירופרקטיקה

שירותי המרפאה לכירופרקטיקה פציעות ספורט ושיקום הינם בתחום הבריאות של מערכת שריר ושלד. כל ההתנהלות במרפאה נעשית תוך הקפדה על גישה ידידותית נטולת פניות. מרפאתנו מעניקה שירותי אבחון, טיפול ושיקום של מגוון רחב של הפרעות בריאותיות במערכות עצב, שריר ושלד. שירותים אלו מתבססים על ידע מקצועי רחב. וניסיון קליני עשיר. המרפאה מאובזרת בציוד מתקדם לטיפול בדלקות המצוי בחזית המדע. הטיפול במרפאתנו משלב טכניקות ידניות שחלקן עמד במבחן הזמן עם ציוד מודרני הכולל גלי הלם, לייזר רך ואולטרה סאונד. עוד נציין שאנו מוזמנים לתת הרצאות במגוון נושאים וכן ייעוץ ויישום ארגונומי במקומות העבודה.

במטרה להאיץ את קצב הריפוי של ההפרעות הבריאותיות הללו צוות המרפאה מעניק גם הדרכה והכוונה בנושאים:

 • יציבה נכונה
 • התנהלות ארגונומית תקינה
 • פעילות גופנית מתאימה ועוד

במאמר הנוכחי "שירותי המרפאה לכירופרקטיקה" נדון בנושא בהרחבה.

שירותי המרפאה לכירופרקטיקה – רקע

כירופרקטיקה מטפלת לרוב במגוון הפרעות בריאותיות במערכת שריר ושלד. התפיסה של הכירופרקט מתבססת על ההבנה שאבחון מדויק מהווה תחנה הכרחית בטרם ניגשים לטיפול ושיקום של החולה. אם אנחנו לא יודעים מה הבעיה לא נדע לטפל בה באופן מושכל ויעיל. שירותי המרפאה לכירופרקטיקה כוללים אבחון שמתבסס על המידע שהופק במהלך המפגש עם החולה:

 • מההיסטוריה הרפואית
 • מהבדיקה גופנית
 • במידת הצורך מבדיקות המעבדה ומבדיקות ההדמיה

המידע המופק מאפשר לכירופרקט להחליט על אבחון לטיפול (working diagnosis). לאחר מכן, אם בעייתו של החולה נמצאת בתחום המומחיות שלנו נתחיל בטיפול. בכל מפגש עם החולה נבקר את מצבו וננסה להעריך האם הטיפול יעיל. הטיפול הכירופרקטי כולל שימוש בטכניקות טיפול ידניות יחד עם ציוד חדיש כגון לייזר וגלי הלם. טכניקות הטיפול הידניות מתמקדות בשיפור טווחי התנועה של המפרק המעורב ושיפור התפקוד של הרקמות סביב.

אבחון כירופרקטי

אחת החוזקות של הכירופרקטיקה היא היכולת שלה לבצע אבחון מדויק. בעיקר נכונים הדברים לגבי פגיעות ומחלות במערכת שריר ושלד אך לא רק. היכולת הזאת חשובה ביותר כאשר יש להבין מה מקור הכאב של החולה. כך למשך כאבים בצוואר או כאבים בירך עלולים להופיע בגלל הפרעות בריאותיות שונות. עוד נציין שלעתים החולה סובל ממספר בעיות במקביל. שירותי המרפאה לכירופרקטיקה כוללים על כן גם אבחון ראוי.

היסטוריה רפואית

בפגישה הראשונה עם החולה תרשום מזכירתי בכרטסת את פרטיו האישיים ובכלל זה שם, כתובת, מגדר, תאריך לידה, מספר טלפון, מקצוע, פעילות גופנית מועדפת וכן הלאה. בשלב הבא הוא עובר לחדר שלי. כאן נתחיל בלמידת ההיסטוריה הרפואית של מהלך המחלה. בשלב הזה נלמד מהחולה את כול הפרטים הנדרשים אודות התלונה שלו. ראשית נבין מהי התלונה, כיצד החלה, האם סבלת בעבר מבעיה דומה, תאר את סוג הכאב, מה גרם לבעיה ומה מחמיר או מקל עליה.

עוד נלמד על הרקע הבריאותי האישי והמשפחתי של החולה, על תחביביו ומקצועו. נלמד האם עבר תאונה דרכים או עבודה, נלמד האם אושפז, טופל או מטופל בגלל בעיה שעשויה להיות קשורה, נלמד האם מקצועו או תחביביו או עיסוקיו הספורטיביים של החולה עשויים להיות קשורים לתלונה שלו, נלמד על פי ההיסטוריה הבריאותית המשפחתית האם ישנה נטייה גנטית שעלולה הייתה לגרום לבעיה של החולה.

בדיקה גופנית

במהלך הבדיקה הגופנית נתבונן, נמשש ונניע את חלקי הגוף המעורבים ואת חלקי הגוף המהווים את השרשרת הקינטית שלהם. כך למשל נבדוק את עמוד השדרה המרכזי אצל חולה המתלונן על כאבים בגב המרכזי אך נבדוק גם את יתר חלקי עמוד השדרה ועוד. במהלך הבדיקה הגופנית נערוך בדיקות נירולוגיות, בדיקות כירופרקטיות ובדיקות מיוחדות. ננסה להבין "מה לא עובד שם", מהי הרקמה שמייצרת את הכאב ומהי חומרת הנזק.

בדיקות מתקדמות

אם עדיין נתקשה לקבוע אבחון ראוי נבצע בדיקות מעבדה ו/או בדיקות הדמיה. בדיקות אלה יחד עם ביצוע הליך של אבחנה מבדלת עשויות להעניק לנו את המידע החסר כדי לקבוע אבחון.

אבחנה מבדלת

לאחר קביעת האבחון חשוב לבצע הליך של אבחנה מבדלת. בהליך הזה אנו לוקחים בחשבון את כלל הגורמים האפשריים לסימנים ולתסמינים של החולה. בהתבסס על הממצאים שהופקו מהמפגש עם החולה בשילוב עם גילו ומינו נשלול את ההפרעות הלא מתאימות ונחליט על האבחון הסביר ביותר.

טיפול כירופרקטי

טיפול כירופרקטי מתמקד במגוון רחב של הפרעות במערכות שריר ושלד. כירופרקט מודרני מטפל בבעיות אלו ואחרות באמצעות שילוב של אמצעים מתקדמים יחד עם טכניקות ריפוי ידניות וייעוץ נרחב בנושא יציבה ארגונומיה ופעילות גופנית. מטרת הטיפול הכירופרקטי כוללת הפחתת הכאב ושיפור היכולת התפקודית. לשיפור ואף היעלמות הכאב ושיפור ביכולת התפקודית ניעזר במכשור מתאים כגון לייזר רך וגלי הלם, נשפר את טווחי התנועה של המפרקים השונים ונחזיר את האיזון השרירי. הדרכה בנושאים כולל יציבה, ארגונומיה ופעילות גופנית משלימה את הטיפול הכירופרקטי.

שירותי המרפאה – במה אנו מטפלים?

שירותי המרפאה
שירותי המרפאה

כאן במרפאתנו, לא מסתפקים בהקלה בכאבים המושגת לאחר הטיפול והשיקום של הפציעה. אנו כאן שמים דגש על מניעה. נעניק לכם ייעוץ ארגונומי, ייעוץ בנשוא יציבה וייעוץ לגבי הפעילות הגופנית הנכונה עבורכם. כול אלה יאפשרו לכם להימנע מפציעות חוזרות וכאבים כרוניים ולהגיע ליכולות גופניות טובות יותר. בין יתר התסמונות שבהן אנו מטפלים בהצלחה גדולה נציין:

הפרעות בריאותיות בעמוד השדרה ובחוליות עמוד השדרה ובכלל זה:

 • כאבי גב עליון
 • כאב בגב התחתון
 • כאבי צוואר
 • פריצת דיסק
 • בלט דיסק
 • כאבי עצם זנב ועוד

פגיעות והפרעות בריאותיות במפרקי הגפיים התחתונות ובכלל זה:

הפרעות בריאותיות במפרקי הגפיים העליונות ובכלל זה:

 • כאבים בשורש כף היד
 • כאב בכתף
 • תסמונת התעלה הרדיאלית
 • כאבים במרפק
 • תסמונת התעלה הקרפלית
 • כאבים בכף היד ועוד

פגיעות והפרעות בריאותיות במפרקי הלסת ובכלל זה:

 • כאבים במפרק הלסת
 • ליקוי תפקודי של מפרק הלסת
 • בתסמינים נלווים לבעיות במפרקי הלסת כגון כאבי ראש, כאבי פנים, סחרחורת, ורטיגו.

חוות דעת שנייה

כמובן שאם אינכם רוצים להיות מטופלים אלא רק לדעת מה הבעיה אצלכם אתם מוזמנים לקבלת שירות נוסף שלנו – חוות דעת שנייה. אנו נלמד את הבעיה הבריאותית שלכם, נבדוק אתכם באופן יסודי ונקבע אבחון. נדון אתכם באבחון שקיבלתם ונעזור לכם להחליט מה הדבר הנכון מבחינתכם לעשות.

חוות דעת שנייה חשובה כאשר אתם מתלבטים איך לטפל בכאבים ובמגבלות שלכם. האם נכון עבורכם לעבור ניתוח או להמשיך בטיפול השמרני, האם נכון להסתפק רק בטיפול תרופתי עם נוגדי דלקת, נוגדי כאב ו/או זריקות קורטיקוסטרואידים או לשלב זאת עם טיפול שמרני.

שירותי המרפאה