הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית

הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית הוא אדיר ממדים. העלויות העצומות הנלוות למחלה הזאת בגין טיפולים ואובדן פריון בעבודה הוביל ומוביל חוקרים רבים לעסוק בנושא. למרות התקדמות הרפואה והמדע והשיפור העצום במודעות, השכיחות של דלקת פרקים ניוונית עולה ללא הרף.

  הנזקים הגופניים ובכלל זה שחיקת סחוסים, הפגיעה התפקודית, הפגיעה באיכות החיים והנזקים הכלכליים העצומים שהולכים וגדלים לא מבשרים טובות. האדם שפיצח את הגנום האנושי ומתהדר בכיבוש החלל אינו מצליח להדביר בין יתר המחלות את דלקות הפרקים שמעכירות את איכות חיינו ובעיקר את איכות חייהם של המבוגרים שבנו. לרוב תוקפת המחלה בשנים שאנו יוצאים לפנסיה ורוצים לנהל אורח חיים פעיל, לטייל ולהספיק לראות כמה שיותר.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית – רקע

   דלקת פרקים ניוונית היא מחלת הפרקים השכיחה ביותר לאדם. מחלת פרקים זאת מאופיינת בין היתר בשחיקת הדרגתית של סחוסי המפרק, התפתחות של זיזים גרמיים, ושינויים סיביים במעטפת המפרק. דלקת ניוונית במפרקים גורמת לכאבים ולמגבלות תנועה ברמות חומרה שונות. היו יומרות של ייצרני תוספי מזון מסוימים שטענו שיש ביכולתם של תוספים אלו למנוע ואף לתקן את המשך הנזקים למפרק ולסחוסים. נכון להיום טענות אלו התבררו כלא נכונות. דלקת פרקים ניוונית מתחילה להתפתח באופן הדרגתי אצל רוב האנשים לאחר גיל 40 – 50. גורמי סיכון להתפתחות מוקדמת של מחלה זאת כוללים בין היתר עומסי יתר על מפרקים מסוימים, ליקויים מבניים מולדים או נרכשים, פציעות וניתוחים קודמים ועוד. ישנן טענות עקשניות שלא הוכחו שגם שינויי מזג האוויר עלולים לגרום לכאבים במפרקים עם דלקת פרקים ניוונית.

   נתונים סטטיסטיים

   הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית
   הנזק הכלכלי של דלקת פרקים ניוונית

   דלקות מפרקים נחשבות לגורם המוביל לנכות באוכלוסייה המבוגרת. מבין דלקות הפרקים דלקת פרקים ניוונית היא השכיחה ביותר. בלבד גיל המהווה גורם חשוב להתפתחות המחלה אנו יכולים להצביע גורמים נוספים ובכללם: פגיעה מכול סוג במפרק ובכלל זה טראומה, ניתוח או לחלופין בגלל שימוש יתר.

   כמה חולים בדלקת פרקים ניוונית יש?

   היות ולא קיים בנמצא נתונים סטטיסטיים לגבי הקורה בארצנו פניתי למחקרים רלוונטיים שנעשו בארצות הברית. המחקר שבחרתי לצטט ממנו הנו מקיף מאוד מסוגו ונערך בארצות הברית. מחקר זה מצא מגמת עלייה הדרגתית אך ברורה בשכיחות מחלות הפרקים ובכלל זה דלקת פרקים ניוונית בין השנים 1997 ל 2003 ויחד אתה עלייה במעמסה הכלכלית שמטילות מחלות אלו על הכלכלה האמריקאית. ב1997 חלו בדלקות פרקים 36.8 מיליון אמריקאים (18.7% מהאוכלוסייה) לעומת 46.1 מיליון אמריקאים ב2003 (21.5% מהאוכלוסייה).

   הנזקים הכלכליים של דלקת פרקים ניוונית

   בשנת 1997 הוציאו האמריקאים 64.8 ביליון דולרים בגין טיפול בדלקות פרקים ובכלל זה דלקת פרקים ניוונית. בשנת 2003 ההוצאות בגין טיפולים אלה עמדו כבר על 80.8 ביליון דולרים לשנה. הנזק הכלכלי האישי בגין אובדן הכנסות עקב דלקות פרקים הסתכם בשנת 1997 ב- 99 ביליון דולרים לשנה. מספר זה עלה ל- 108 ביליון דולר לשנה בשנת 2003. המגמה מראה עלייה ברורה במספר החולים ובהוצאות האישיות והלאומיות הכרוכות בהן.

   שכיחות של דלקת פרקים ניוונית

   למה יותר ויותר אנשים סובלים מהתפתחות דלקת פרקים ניוונית? במחקר שנערך בארצות הברית ופורסם בחודש מאי 2007 בירחון הרפואי: "ארטריטיס וראומטיזם" לא נותנים תשובה חד משמעית לשאלה הזו. תשובות אפשריות: התארכות החיים הממוצעת?, חוסר פעילות גופנית?, עודף פעילות גופנית?, אולי יותר מידי אוכל? אולי יותר מידי אוכל מתועש? ההשערות מרובות והוכחות אין. אלא שאין כל ספק בכך שהמספר של החולים גדל ויחד אתו גם ההוצאות.

   על פי המגמות בשנת 2030 צפויים כבר 67 מיליון אמריקאים לסבול מדלקות פרקים וההוצאות הכרוכות בטיפול בחולים הללו צפויות לעלות בהתאם. עורך המחקר ד"ר הלמיק קורא למאמץ לאומי שתפקידו לנסות ולהפחית את הנזקים על ידי מאמצים משולבים של כל הגורמים הרלוונטיים.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון, מה עדיף? התשובה בקצרה היא לא זה

    כאב בגלל נזק עצבי

    כאב בגלל נזק עצבי

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בגלל נזק עצבי היא תופעה שכיחה. לא תמיד קל לזהות שהכאב