הרצאה על צליפת שוט

הרצאה בנושא צליפת שוט
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

הרצאה על צליפת שוט עשויה להועיל גם לגבי אלו שלא עברו תאונה דרכים. הרצאה על צליפת שוט נכללת בין ההרצאות בתחומי ההתמחות שלנו. צליפת שוט או "Whiplash" הנה כינוי לסוג של חבלה הנגרמת בתאונת דרכים לחוליות הצוואר אך צליפת שוט עלולה להיגרם גם בגלל גורמים אחרים כמו למשל נפילה שגורמת לראש להיזרק באגרסיביות לאחד הכיוונים.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  לרוב מתרחשת החבלה הצווארית כתוצאה מתאונה שבה מופעלים כוחות של האצה והאטה פתאומיים. כוחות אלו המופעלים על אדם היושב במושב הנהג גורמים לראשו להיזרק קדימה כאשר גופו נבלם על ידי חגורת הבטיחות. שכיחות התופעה והנזק הנגרם בגינה בעולם המערבי הם עצומים. השפעת כוחות אלו עשויה לגרום לחבלת צוואר בדרגות חומרה שונות מחבלה קלה וללא סימנים מיוחדים מעבר לכאב, ועד לפגיעה נוירולוגית משמעותית. "צליפת שוט" יכולה להתבטא בכאבי צוואר, הגבלה בתנועות הצוואר, כאבי ראש, כאבי פנים, כאבים בכתפיים, מתח שרירים ובעיות נוירולוגיות שונות. תופעות כגון טינטון, סחרחורת וורטיגו עשויות להחמיר את המצב.

  הרצאה על צליפת שוט – נושאים:

  • צליפת שוט. רקע
  • מנגנון הפגיעה בתאונות
  • נתונים סטטיסטיים לגבי היקף ומשמעות הבעיה
  • הסימפטומים והסימנים בגין צליפת שוט.
  • ההשפעות הנפשיות של צליפת שוט
  • אבחון וטיפול נזקי צליפת שוט
  • כירופרקטיקה וצליפת שוט
  • מניעת נזקי צליפת שוט

  צליפת שוט – רקע

  הרצאה בנושא צליפת שוט
  הרצאה בנושא צליפת שוט

  צליפת שוט (whiplash) היא למעשה חבלה גופנית הנגרמת בגלל תאונת דרכים. עם זאת חבלת צליפת שוט עלולה להתרחש גם בגלל נפילה או טלטול של הראש (הד באנגינג). ברוב המקרים הנזקים התמקדו באזור הצוואר אך לעתים קרובות נפגעים גם חלקי גוף נוספים. הנזקים הגופניים הללו כתוצאה מתאונת דרכים מתרחשים בגלל החשיפה של חלקי הגוף המדוברים לכוחות האצה והאטה המוטחים באופן חד ופתאומי.

  התוצאה השלכה עוצמתית של הראש והגוף לפנים. חגורת הבטיחות בולמת בחדות את הגוף ומותירה את הראש להמשיך את מסעו האלים לפנים. הבלימה של תנועת הראש מתבצעת על ידי רקמות הצוואר. כמובן שהרקמות הללו המרכיבות את עמוד השדרה הצווארי לא תוכננו לבלום עומסים מהסוג הזה. נזקים שהם בחלקם חמורים ואף קטלניים הם על כן התוצאה.

  נזקי צוואר אפשריים בגין תסמונת צליפת שוט כוללים בין היתר החל ממתיחה של שרירים ורקמות רכות אחרות בצוואר עבור דרך פריצות דיסקים בין חולייתיים וכלה בקרע של חוט השדרה ואף מוות. הסימנים והתסמינים וחומרתם תלויים כמובן בסוג הרקמה שנפגעה ובחומרת הפגיעה. בין הסימנים והתסמינים השכיחים נמנה כאבי צוואר, כאבי ראש, כאבים בגב העליון, מגבלות תנועה בצוואר ברמות חומרה שונות, סימנים ותסמינים נוירולוגיים ועוד. יש לעתים שנפגעי צליפת שוט מתלוננים גם על סחרחורת, ורטיגו, ראש מרחף, טינטון, כאבים במפרקי הלסת ועוד.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,