בודק תסמינים
בודק תסמינים

בודק תסמינים

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


בודק תסמינים זה אינו מאבחן את בעייתכם אלא רק נותן רשימה של אבחונים אפשריים על פי הסימנים והתסמינים שעליהם אתם מדווחים. אל תבחרו אבחנה מסוימת ותחליטו שזה מה שיש לכם. זו לא המטרה. גם אל תבהלו מחלק מהאפשרויות המוצגות כאן, הסיכוי שלכם לסבול מהפרעות בריאותיות קשות קטן ביותר. רק גורם מקצועי יכול ורשאי לאבחן את המקור של הבעיה שלכם.

בודק תסמינים נועד לסיוע בלבד

חשים כאב או תסמינים אחרים ולא בטוחים מה המשמעות שלהם או מה נכון לעשות? בודק תסמינים זה שפותח עבורכם יסייע לכם להבין מה גורם לכאב שלכם וכיצד לנהוג כדי לרפאו. הנחת הסמן של העכבר על שורת התסמינים תדגיש את האזור אנטומי בדמות הווירטואלית. לחיצה על שורה זאת תוביל אתכם לעמוד שבו מפורטים גורמים אפשריים לתסמינים הללו. חשוב להבדיל בין הצד הקדמי של הדמות לצד האחורי, לעתים קרובות הפגיעות אינן זהות והאבחונים האפשריים שונים. 

עם בודק תסמינים זה תוכלו להעריך האם אתם צריכים לעבור הליך של אבחון מקצועי ובמידת הצורך גם טיפול ושיקום מקצועיים או שתוכלו לטפל בבעיה שלכם באופן עצמוני על ידי מנוחה, קומפרסים כאלה ואחרים וצעדים מינימאליים נוספים. מלבד התקציר שמתאר את התסמינים שלכם תוכלו להיכנס לקישורים כדי לקבל מידע יסודי יותר.

בודק תסמינים ואבחונים אפשריים

כאבי ראש, סחרחורות, ורטיגו 

הנחת סמן העכבר על שורת התסמינים: “כאבי ראש, סחרחורות, ורטיגו” תוביל לדף שבו מתוארים גורמים אפשריים לתסמינים הללו כולל מחלות, פגיעות, בלאי ותאונות. 

כאבי צוואר ולעתים גם השלכות כאב

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי צוואר ולעתים גם השלכות כאב” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים הללו כולל מחלות, פגיעות, בלאי ותאונות.

כאבי כתפיים

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי כתפיים תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל נזקי חבלה, מחלות בלאי וכאב שמקורו מחוץ לכתף.

כאבי שכמות

הנחת הסמן על שורת התסמינים “כאבי שכמות” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל נזקים מקומיים לרקמות בשכמה, כאבים על רקע נפשי, כאב המושלך מעמוד השדרה הצווארי או מהראש, מחלות ועוד.

כאבי גב עליון

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי גב עליון תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי גב עליון כולל נזקים מקומיים טראומטיים (צליפת שוט?) או נזקים הנובעים משימוש יתר (עבודת מחשב?) , מחלות, מתחים נפשיים ועוד.

כאבי זרוע אחורית או כאבי זרוע קדמית

הנחת הסמן על שורת התסמינים “כאבי זרוע אחורית או כאבי זרוע קדמית” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל פגיעה ברקמות מקומיות בזרוע על רקע טראומטי, שימוש יתר, מחלות ועוד. 

כאבי חזה

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי חזה תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי חזה כולל כמובן בעיות קרדיולוגיות כולל אוטם שריר הלב, מחלות ריאות, מחלות במערכת העיכול, מחלות אוטואימוניות וגם מספר פגיעות במערכת עצב שריר ושלד. 

כאבי מרפק

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי מרפק תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי מרפק כולל מגוון פגיעות מקומיות במרפק וברקמות סביבו על רקע טראומטי (פריקה, נקיעה, שבר), שימוש יתר, מחלות ועוד. 

כאבי אמה

הנחת הסמן על שורת התסמינים “כאבי אמה” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי אמה כולל פגיעה ברקמות מקומיות על רקע טראומטי (פריקה, שבר), שימוש חוזרני (מרפק טניס, מרפק גולף) או בגלל מחלות (דלקת פרקים ניוונית, אוטם שריר הלב ועוד). 

כאבי כף יד ושורש כף יד

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי כף יד ושורש כף יד” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל כאבים הנובעים מפציעות, שימוש חוזרני עם כפות הידיים והאצבעות (למשל: הקלדה), מחלות ועוד.

כאבי מפשעה ומפרק ירך

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי מפשעה ומפרק ירך” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי מפשעה וירך כולל בין היתר נזקים טראומטיים, שימוש יתר, מחלות והפרעות בריאותיות אחרות.

כאבי ירך

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי ירך תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבי ירך כולל נזקים טראומטיים, נזקי בלאי, הקרנות כאב ממקור חיצוני, מחלות ועוד.

כאבי ברכיים

הנחת הסמן על שורת התסמינים כאבי ברכיים תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לכאבים בברכיים כולל בין היתר נזקי חבלה, תסמונת כאב הנובעות מבלאי, מחלות והשלכות כאב ממקור חיצוני. 

כאבי שוק מלפנים או מאחור

הנחת הסמן על שורת התסמינים “כאבי שוק מלפנים או מאחור” תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל בין היתר נזקים טראומטיים, שימוש יתר, מחלות, השלכות כאב ממקור חיצוני ועוד. 

כאבי קרסול וכאבי כף רגל

הנחת הסמן על שורת התסמינים “כאבי קרסול וכאבי כף רגל תוביל לדף שבו נתאר בהרחבה גורמים אפשריים לתסמינים אלו כולל בין היתר פציעות ספורט וטראומה אחרת, פגיעות מצטברות משימוש יתר, מחלות וכאב המוקרן ממקור חיצוני.

בודק תסמינים – כיצד לפרש את הכתוב?

בודק תסמינים זה אינו מאבחן את בעייתכם או מספק המלצות רפואיות ויש להשתמש בו רק לצורך קבלת מידע. כאבים המורגשים באזור מסוים לא מעידים בהכרח על נזק מקומי. תשאול ובדיקה יסודית של החולה הכרחיים לחשיפת מקור הנזק ואבחונו. לעתים אין די בכך והחולה ישלח לבדיקות נוספות כולל בדיקות מעבדה ודימות על מנת להגיע לאבחון המדויק. התעלמות מכאבים עלולה להוביל להתפתחות נזקים כרוניים ועלולה אף לגרום לצורך בניתוח עתידי. לצורך קבלת המידע על הבעיה שלכם בחרו תחילה את הצד הנכון של הדמות (צד אחורי או צד קדמי) והקליקו על הכותרת המתארת בצורה הקרובה ביותר את התסמינים שלכם.

הטיפול במרפאתנו

ברוב הבעיות והכאבים הנובעים ממערכות עצב, שריר ושלד ניתן לטפל במרפאתנו באופן ידני ובסיוע מיטב המכשור וזאת לרוב, ללא צורך בתרופות, זריקות או בניתוחים. במקרים של זיהום, פריקות או שברים או כל פתולוגיה שאינה בתחום המומחיות שלנו, יופנה החולה לטיפול מתאים. במידה וקיבלתם חוות דעת מגורם מוסמך שסותרת את המידע המוצג כאן על פי בודק תסמינים זה תתנהגו לפי המידע שקיבלתם ובמקביל פעלו כדי לקבל חוות דעת שנייה. במידה ואתם חושבים שיש לכם בעיה רפואית המחייבת התייחסות דחופה אנא פנו לחד מיון או התקשרו למגן דוד אדום בטלפון מספר 101.

*הבהרה משפטית

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • תודה שפנית אלינו. אנו ניצור איתך קשר בהקדם האפשרי. בנתיים, אנו מזמינים אותך להמשיך לגלוש באתר…

 • הבהרה משפטית

  הבהרה משפטית המפורטת מטה מגדירה את התוקף ואת הזכויות על החומר הכתוב באתר. המידע המופיע…

 • הגעה למרפאה

  הגעה למרפאה לכירופרקטיקה פציעות ספורט ושיקום אפשרית באמצעות רכב פרטי, רכב ציבורי ,מוניות או אוטובוסים. המרפאה…

 • כאבי רגליים ד"ר בכר שלום רב  אני כותבת לך כדי להודות לך על שהענקת לי…

 • נגישות

  מסמך נגישות זה מפרט את בסיס החזון שלנו שבו עומדת התפיסה שלכול אדם בלי קשר…

 • כאבי ראש בקרב ילדים

  כאבי ראש בקרב ילדים? כאבים בראש בקרב ילדים הן מהתלונות השכיחות ששומע כול רופא ראשוני.…

 • מגנטים אינם מפחיתים כאב

  מגנטים אינם מפחיתים כאב! כך על כול פנים קובע המחקר הנוכחי. ישנם חולים הנעזרים במגנטים…

 • כאב גב בקרב ילדים

  כאב גב בקרב ילדים הופך להיות עניין שכיח. בעידן הנוכחי שבו הילדים שלנו מנהלים אורח…

 • ברך ולא ירך

  עדיף כאב בברך ולא בירך! קל הרבה יותר לטפל בדלקת פרקים ניוונית במפרק הברך לעומת…

 • כאב בחזה לרוב חסר משמעות

  כאב בחזה? לרוב חסר משמעות! החשש הגדול שמא מדובר במצב חירום שבו חייהם מצויים בסכנה…

Call Now Button
Close Panel

חריקת שיניים? אבחון וטיפול מהירים בנזקים הנגרמים עקב כך במפרק הלסת עשויים למנוע נזקים כרוניים. מתעוררים בלילה לשמע קול כירסום? יכול להיות שהאחראי לכך אינו עכבר אלא בן או בת הזוג שחורק שיניים בעוז. תופעה זאת מתרחשת לרוב בגלל לחצים נפשיים. 

סובלים מכאבי לסתות ושיניים? יכול להיות שגם אתם חורקים שיניים. מי נוטה לחרוק שיניים (Bruxism)? חשוב לדעת שכולם או כמעט כולם חורקים שיניים. השאלה שנשאלת היא לאורך איזו תקופה נמשכת חריקת השיניים (ימים, חודשים, שנים), כמה זמן אתם חורקים בכול פעם (שניות, דקות, שעות) ובאיזה עוצמה (הידוק וחריקה קלה או הידוק עז וחריקה קשה). רוב האנשים חורקים שיניים לעתים רחוקות, במצבים של דחק רגשי זמני ועל כן אינם חשופים לנזק.

{loadposition inside-page}

חריקת שיניים - רקע

הידוק הלסתות מתבצע על ידי כיווץ של שרירי הלעיסה החזקים מאוד ויצירת עומס אדיר ומתמשך על השיניים, על פרקי הלסת ועל הרקמות סביבו. לעיתים קרובות יתווסף להידוק השיניים גם תנועת החלקה קדימה ואחורה או לצדדים. תנועה זעירה זאת תגרום לשחיקת השיניים ועלולה להיות רעשנית מספיק על מנת להעיר את בן הזוג משנתו. חשוב לאבחן את הבעיה באופן מהיר ומדויק כדי למנוע טיפולים שיניים יקרים, טיפולים ממושכים במפרקי הלסת ונזקים בלתי הפיכים.

סימנים ותסמינים של חריקת שיניים 

בין הסימנים והתסמינים של חריקת שיניים נמנה ירידה בגובה השיניים ולעיתים במקרים חמורים אף להיעלמותם, כמו כן אנו עלולים למצוא שיניים שבורות, השיניים עלולות לפתח רגישות ולעתים קרובות נמצא גם נסיגת חניכיים.

ברבות הימים עלולים הידוק הלסתות המתמשך וחריקת השיניים להוביל להתפתחות תסמוונת מפרק הלסת ולדלקת פרקים ניוונית במפרקי הלסת. מכלול הסימנים ותסמינים המכונים "תסמונת מפרק הלסת" כוללים כאבי שיניים, כאבי לסתות, כאבי אוזניים, כאבי צוואר וראש. סימפטומים נלווים נוספים כוללים : דאגה, מתח, הפרעות שינה, דיכאון, הפרעות אכילה סחרחורות, בחילות, ורטיגו ועוד.

הידוק לסתות ושחיקת השיניים יכולים להתבצע ביום ובלילה אם כי התופעה הלילית היא הבעיה הגדולה שכן ביום ניתן לפתח מודעות, לשלוט ולמנוע את חריקת השיניים ובלילה קשה יותר.

גורמים

חריקת שינייםהגורמים לחריקת השיניים אינם ברורים. חלק מהחוקרים טוענים שמנשך שאינו מדויק יכול לגרום לחוסר נוחות ולחריקת שיניים. חוקרים אחרים סבורים שמדובר בבעיה שקשורה למערכת העצבים המרכזית. שילוב של סיבות - זו הסברה שמקובלת כרגע רוב החוקרים. שילוב של מתח נפשי, מבנה אישיות ובעיות מנשך. גורמי סיכון נוספים כוללים: צריכת קפאין, עישון, וסמים אחרים.

גם ילדים חורקים שיניים 

גם אצל ילדים רווחת התופעה הזאת ועל פי נתונים מחקריים מספרם מגיע לכדי 30% מהילדים. ישנם חוקרים הסבורים שזוהי תהליך נורמאלי של גדילה והתפתחות המנשך. לטענת אותם מומחים ילדים גורסים שיניים בגלל מנשך שנימצא בהליכי התאמה. מומחים אחרים סבורים שגם אצל ילדים התופעה הזאת קשורה רובה ככולה למתחים ואגרסיות הנצברות במשך היום או כתגובה לכאבי אוזניים. רוב הילדים יגמלו מכך בהגיעם לבגרות.

אבחון

ברוב המקרים חריקת שיניים מאובחנת על ידי רופא השיניים. מבט חטוף של הרופא השיניים יסגיר את הבעיה. יש לעתים שהכאבים ושאר הסימנים והתסמינים שמתפתחים במפרק הלסת וברקמות סביב המפרק הם אלו שגורמים לחולה לחפש מזור. מקרים אלו מגיעים גם למרפאה שלי. כאן במרפאה נלמד את ההיסטוריה של הופעת הכאבים, ונבדוק את מפרקי הלסת, עמוד שדרה צווארי, ראש וכמובן שנבדוק את שיניו של החולה בנסיון לאתר סימנים לחריקת שיניים. תצפית על השיניים של אדם שחורק שיניים, וסובל כתוצאה מכך מסימנים ותסמינים, יראו נזקים אופייניים כולל ירידה בגובה השיניים, שיניים שבורות ועוד.

טיפול

מטרת הטיפול הינה הפחתת הכאב, ולמנוע נזק לשיניים וכן ניסיון למנוע המשך הידוק לסתות וחריקה. אם זאת יש לזכור שברוב המקרים אין צורך בטיפול כיוון שהתופעה חולפת מאליה. אם הבעיה חמורה מספיק ונמשכת מעל מספר שבועות ברצף קימות מספר אפשרויות טיפול:

הפחתת מתחים

 • התחבר לאנשים זהו בעיניי הדבר החשוב ביותר. דבר והקשב.

 • תרגול של חשיבה חיובית

 • להשאיר זמן כול יום לתחביבים

 • לקיחת הפסקות מתוכננות ממהלך סדר היום

 • פעילות גופנית קלה שלוש פעמים בשבוע רצוי עם חבר או חברה

 • אוכל טוב ובריא

 • למד טכניקה של הרגעה עצמית

 • שמע מוסיקה

 • תרגל יוגה או מדיטציה

 • אם שום דבר לא עוזר להפחתת הלחצים שלך אולי כדי להיעזר בפסיכולוג.

רופא שיניים להתאמת סדי לילה ו/או לתיקון מנשך

כדי למנוע נזק מהשיניים ניתן להשתמש בסדי לילה. הסד הינו משטח הגנה עשוי פלסטיק המותאם אישית ותפקידו למנוע מגע בין השיניים העליונות לאלו התחתונות. יש לזכור שהסדים אינם נוחים ולא תמיד מפחיתים משמעותית את הלחץ ואת הנזק הנלווה לו על פרק הלסת. ישנם אף מקרים שבהם דווח על החמרה בסימפטומים וזאת יתכן בגלל חוסר התאמה מלאה של הסד. עם זאת שימוש קבוע בסד עשוי להציל את שינך מכליה. אצל חלק מהסובלים מהתופעה הסיבה לכך היא מנשך לא תקין. שיפור המנשך אצל רופא שיניים עשוי באותם המקרים לסייע בפתרון הבעיה.

ביופידבק להרפיית שרירי הלעיסה

אימון בהרפיית שרירי הלעיסה עשוי להפוך להרגל ולעזור גם במהלך שנת הלילה

תרופות

תרופות אנטי דלקתיות עשויות להקל על הסימפטומים אם כי אין בכוחן לעזור למכאניקה של עבודת הפרקים ותופעות הלוואי שלהן מחייבות שיקול דעת. במקרים מסוימים עושים שימוש אפילו בבוטוקס על מנת לשתק חלק משרירי הלעיסה ובכל להקל על העומס שהפרק מצוי בו

טיפולי כירופרקטיקה

או טיפולים מנואלים שמטרתם שיפור התפקוד ואיזון אופן עבודת המפרקים מפחיתה מפחיתה ברוב המקרים את הכאבים ואת המגבלות.

טיפול עצמי

בכול המקרים טיפול עצמי עשוי להאיץ את השיפור במצב הפרק. הכלים העומדים לרשותו של החולה הינם רבים ומגוונים: הרפיה של שרירי הלעיסה על ידי עיסוי ומודעות, תרגילי מתיחה של שרירי הלעיסה, חימום או קירור של אזור הלסת והימנעות מאכילה של מזון קשה או קשה ללעיסה. ואולם הכי חשוב זה כנראה להפחית לחצים מחייך. רבים יגידו לגבי ההמלצה הזאת שזה קל להגיד אך קשה לביצוע והם אכן יצדקו ובכול זאת ולמרות הקושי הגדול כול הפחתה גם מינימאלית עשויה להפחית באופן דרמטי את התופעה. 

המשיכו לקרוא אודות הגורמים לתסמונת מפרק הלסת מה הם התסמינים בתסמונת מפרק הלסת  וכמובן כיצד ניתן לטפל בתסמונת מפרק הלסת 

דילוג לתוכן