אימוני כוח ושריפת שומן בטני

שלבו אימוני כוח לשריפת שומן בטני
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אימוני כוח ושריפת שומן בטני? הרבה אנשים חושבים שכדי להפחית את השומן הבטני אפשר להסתפק בפעילות אירובית כגון ריצה, רכיבת אופניים ועוד. המחקר הנוכחי מצא שחשוב לשלב גם אימוני כוח לצורך זה. שומן בטני מהווה גורם סיכון משמעותי למוות מוקדם. יש לעשות הכול כדי למגרו.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  אנו מרבים לשמוע על השומן (הטריגליצרידים) ועל הרמה הגבוהה שלו בדם אך שומן יכול להופיע גם מתחת לעור ובאזור הבטן. שומן בטני שכיח בקרב גברים ומהווה גורם סיכון משמעותי לחולי במחלות קטלניות כולל מחלות לב וכלי דם ועוד וכתוצאה מכך נמצאים בסיכון גבוה ב-50% למות מוקדם.

  {loadposition inside-page}

  אימוני כוח ושריפת שומן בטני – רקע

  על מנת לאמוד את הרכב גופו של המבוגר אין די במדידת משקלו וזאת בגלל תהליך אובדן מסת השריר שמתרחשת עם השנים. יש על כן, כך טוענים חוקרים מאוניברסיטת הווארד למדוד את השומן הבטני (Belly Fat). שומן בטני, אותו שומן המצטבר במותניים שלנו ומעבה אותם קטלני יותר משומנים אחרים וזאת בגלל התנהגות מטבולית שונה. התנהגות מטבולית זאת הגורמת לסיכון מוגבר למוות מוקדם באה לידי ביטוי בין היתר באופן הבא:

  • שומן בטני מסוגל לשחרר הורמונים וחומרים דלקתיים
  • מעלה את ההתנגדות לאינסולין ואת הסיכון ללקות בסוכרת
  • מעלה את לחץ דם
  • מעלה את כמות השומנים בדם
  • מעלה את הסיכון לחלות במחלות סרטן שונות
  • מעלה את הסיכון גם למחלות אחרות כמו אלצהיימר, דמנציה, אסטמה ואוסטאופורוזיס שאינן קטלניות אך בעלות השפעה על איכות החיים

  אורח חיים פעיל ושמירה על תזונה נכונה הם הדרכים למנוע או לצמצם את השומן הבטני. פעילות גופנית חשובה גם למניעת בין היתר כאבי גב ומגוון רחב של מחלות קטלניות בחלקן כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסוגי סרטן מסוימים. כמו שמוכח במחקר הנוכחי לאנשים מבוגרים חשוב לשלב אימוני כוח עם אימונים אירוביים כדי לשרוף את השומנים הבטניים. אותם חוקרים מצאו שהשילוב של אימונים אירוביים יחד עם אימוני כוח הם המפתח לשמירה על מסת השריר והפחתה של השומן הבטני שנוטה להצטבר בעיקר אצל מבוגרים.

  אז מה זה שומן בטני?

  שומן בטני מתמקד כפי שמרמז כינויו סביב הקיבה והבטן והוא מסוכן יותר משומן המתמקד באזורי גוף אחרים. שומן זה מעלה את הסיכונים הבריאותיים ואת החשיפה למגוון מחלות קטלניות כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת סוג 2, סרטן המעי הגס, תסמונת מטבולית ועוד. הסיבות להצטברות שומן בטני כוללות אומנם גנטיקה ומגדר (שכיח יותר אצל גברים) אך גם לסוג התזונה שלנו ישנה השפעה.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   בניגוד למקובל לחשוב שומן בטני אינו תוצר בלעדי של אכילת יתר של בשר שמן. גם אכילת יתר של פחמימות או שתיית יתר של משקאות ממותקים עלולים לתרום לו. הדרך הנכונה לשרוף שומן בטני היא כפי שמדגים המחקר הנוכחי הקפדה על פעילות גופנית ואכילה נכונה. הפעילות הגופנית הממולצת לשם כך צריכה לכלול פעילות אירובית כמו ריצה, משחקי כדור, טניס ועוד וגם אימוני כוח. בכול הנוגע לתזונה יש להקפיד על אכילה מאוזנת מבחינת הרכיבים ובעיקר בחינת כמות הקלוריות.

   המחקר

   שלבו אימוני כוח לשריפת שומן בטני
   שלבו אימוני כוח לשריפת שומן בטני

   מחקר ארוך טווח שבוצע בין השנים 1966-2008 וכלל מעקב אחר 10,000 גברים בריאים בגיל 40 ומעלה ועם מדד מסת גוף מגוון. החוקרים נתחו מגוון נתונים כולל סוג הפעילות הגופנית, משקל והיקף מותניים כדי ללמוד מה סוג הפעילות היעיל ביותר במלחמה של המבוגר בשומן הבטני.

   תוצאות המחקר

   בקרב חברי קבוצת המחקר שעסקו באימוני כוח 20 דקות ביום לאורך 12 שנות המחקר נמצאה עלייה זעירה יותר בכמות השומן הבטני לעומת חברי הקבוצה שעסקה בפעילות אירובית מתונה או אינטנסיבית למשך אותו פרק זמן. במהלך 12 בשנים הללו נמצא שחברי הקבוצה שניהלו אורך חיים יושבני כולל צפייה ממושכת בטלוויזיה סבלו מגידול יחסי ברמת השומן הבטני לעומת חברי הקבוצה שעסקה בפעילות גופנית.

   מסקנות המחקר

   מחקר זה מצביע על החשיבות של שילוב אימוני כוח בתכנית האימונים שלכם לצד אימונים אירוביים כדי למנוע או לצמצם את השומן הבטני בקרב מבוגרים ובכך להפחית את סיכוני התחלואה הנלווים לשומן בטני רב בגיל המבוגר.

   Obesity, February 2015

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה