איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר

שריפת שומן יעילה יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר? שריפת שומנים יעילה יותר זה עניין פשוט כאשר יודעים איך. ספורט שמטרתו הפחתת משקל מינימלית אינו דומה לספורט שמטרתו לשרוף שומנים ולהצר את ההיקפים. פעילות אחרונה זאת חייבת להיות אינטנסיבית יותר בעצימות גבוהה של מעל 75% מדופק המטרה.

פעילות גופנית היא כל פעילות פיזית שמבצע אדם במסגרות חייו השונות. האדם עשוי להיות פעיל גופנית במהלך האימונים והמשחקים על מגרשי הספורט או במהלך הליכה או ריצה או רכיבה על אופניים על כבישים ושבילים. האדם יכול להיות פעיל גופנית גם בשגרת חיים רגילה ובלי כול קשר לספורט כמו למשל בעת עלייה במדרגות, הרמת משאות, עבודה על פס ייצור ועוד. הפעילות הגופנית מעלה את קצב חילוף החומרים ואת ייצור החום הנפלט מהגוף לסביבה.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןאיך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר – רקע

איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר
איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר

הפעילות הגופנית נמדדת על פי כמה מאפיינים: רמת האינטנסיביות, קבוצות השרירים הפועלות, משך הפעילות ומטרתה. בעת ביצוע פעילות זו, מתחוללים שינויים פיזיולוגיים כמעט בכל מערכות הגוף ומרבית האיברים מתגייסים לביצועה.

לכל סוג של פעילות גופנית גם לפעילות קלילה של הליכה רגועה, יש את האפשרות להיטיב עם הגוף. כך למשל להורדת משקל יש עבורנו משמעות בריאותית ענקית כולל על מניעת כאבי גב. יתרונות נוספים כוללים: הפחתת שומנים, שיפור שריפת הסוכר בדם, שיפור העיכול, הפחתת לחץ דם והסיכון למחלות כלי דם, לב וסכרת ועוד ועוד…,עם זאת, יש לזכור שפעילות גופנית שאינה נעשית נכון עלולה להיות מסוכנת.

אך לאלה מאיתנו שבנוסף ליתרונות אלו רוצים גם לשנות את הרכב הגוף, לשרוף שומנים ביעילות גבוהה ולחטב בעיקר את האזור המרכזי של גופם, אין די בפעילות גופנית מתונה. במצב כזה אין די בשינוי במאזן הקלורי (לאכול פחות ולשרוף יותר) הם זקוקים לפעילות גופנית אינטנסיבית – פעילות בעצימות גבוהה.

מה זה פעילות גופנית בעצימות גבוהה?

המדד לעצימות של הפעילות הגופנית שלנו תלויה בדופק אליו אנו מגיעים. פעילות גופנית עם דופק מטרה של פחות מ60% נחשבת לפעילות קלה. פעילות בעצימות של 60% עד 70% מדופק המטרה נחשבת לפעילות עם עצימות בינונית. פעילות בעצימות של 75% עד 85% מדופק המטרה נחשבת לפעילות עם עצימות גבוהה. פעילות גופנית יעילה לשריפת שומנים צריכה להתבצע בעצימות של מעל 70% מצריכת החמצן המרבית. במקרה כזה שריפת הקלוריות נמשכת גם שעות לאחר תום המאמץ.

איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר
איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר

מחקר חדש (Medicine & Science in Sports & Exercise, 10/2008) מצא שקבוצת הנשים שהתאמנה קשה במשך 4 חודשים הצליחה להשיל כמות גדולה של שומן ממרכז גופן בעוד שקבוצה מקבילה שעבדה באופן מתון הפחיתה ממשקלה אך לא באזור המרכז שם אנו נוטים לאגור שומנים מסוכנים לבריאות. המחקר שב ומאשר שעוצמת האימון חשובה לגבי אנשים שרוצים לשנות את מבנה הגוף שלהם על ידי שריפת שומנים.

החשיבות לשינוי במבנה הגוף הוא לא רק הצורך להשתחל לג'ינס צר יותר אלא גם בריאותי. שומן רב יותר באזור הבטן משמעותו גם יותר שומן סביב האיברים הפנימיים ועל כן סיכון מוגבר ללחץ דם גבוה, סכרת, ומחלות לב.

להיזהר מפציעות ספורט

אז נכון, מתברר על פי המחקר שהתשובה לשאלה איך לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר? היא שצריך לעבוד קשה יותר. כדי שנוכל להמליץ על פעילות גופנית אנחנו גם צריכים להזהיר אתכם מפני הסיכונים הכרוכים בפעילות גופנית מאומצת הנעשית באופן לא מתוכנן ובאופן שאינו שומר על סרגל מאמצים סביר. הסיכונים האורבים לכם אם אתם רצים מהר מידי או רצים יותר מידי קילומטרים ללא הכנות כוללים החל מהתפתחות פציעות ספורט וכלה באוטם שרירי הלב.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים