הנקה משפיעה על בריאותו של התינוק

הנקה מצילה חיים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


הנקה משפיעה על בריאותו של התינוק! כולנו מחויבים לבריאות ולסיכויי ההצלחה של הילדים שלנו. אנו מקריאים להם סיפור לפני השינה, מגינים עליהם מפני איומים שונים על הבריאות, דואגים למזונם מתוך הבנה שזה אחד המפתחות לבריאותם ועוד.  עם זאת, למרות החשיבות העצומה של ההנקה אימהות רבות מקצרות או מוותרות על השלב הזה. בין היתר גורמים לכך חוסר בתמיכה מתאימה וקידום מכירות אגרסיבי של החברות המוכרות תחליפי מזון לתינוק. התפיסה שיש תחליף להנקה היא שגויה ובעלת משמעות ארוכת טווח.

להחלטה לא להניק את התינוק שלכם יש משמעות ארוכת טווח על בריאותו, התפתחותו ויכולותיו העתידיות. על פי מחקר שפורסם הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחכמה. אם כול האימהות היו מניקות את התינוקות שלהן היו ניצלים חייהם של 800,00 תינוקות שמתים כול שנה. הנקה הייתה מצילה גם את חייהן של 20,000 נשים שמתות כול שנה בגלל סרטן השד. לא מדובר בנתונים מהעולם השלישי בלבד אלא נתונים גלובליים.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןהנקה משפיעה על בריאותו של התינוק – רקע

המצב הנוכחי של הנקת תינוקות חלקית גורם גם להפסדים של מאות ביליוני דולרים כול שנה במדינות עשירות ובמדינות עניות. במדינות העשירות רק ילד 1 מכול 5 ילדים זוכה לינוק עד גל 12 חודשים. במדינות עניות יותר רק ילד אחד מכול שלושה ילדים זוכה לינוק עד גיל 6 חודשים. המשמעות היא שרוב הילדים בעולם אינם זוכים ביתרונות הבריאותיים לאם ולילד שמציעה תזונה באמצעות הנקה. נכון זה עניין אישי ורק האישה יכולה להחליט אם היא רוצה להניק את תינוקה או לא, אבל בגלל החשיבות של המהלך וההשלכות שלו על התינוק על האישה חשוב שנגיד: הנקה היא דבר מדהים עבור התינוק ודבר נהדר עבור האישה שמניקה.

היתרונות בהנקה

כול ארגוני הבריאות למיניהם ממליצים באופן חד משמעי ונמרץ על הנקה. מדובר במזון האידיאלי עבור התינוק. מדובר בתערובת אידיאלית של רכיבי המזון החשובים וכול שנדרש כדי שהתינוק יגדל והתפתח. מלבד היותו מזון על עבור תינוקכם הוא גם מוגש לו באופן יהיה נגיש לעיכול. חלב האם מפחית באופן חד את הסיכוי שהילד שלכם יסבול מאלרגיה או אסטמה. עוד כולל חלב האם גם את הנוגדנים הדרושים לתינוק להילחם ביעילות את המלחמה שלו בוירוסים וחיידקים.

הנקה מצילה חיים
הנקה מצילה חיים

המשמעות של ההנקה כוללת הגנה מפני השמנה ומפני סוכרת בשלבים מאוחרים יותר, ירידה בתסמונת המוות בעריסה (Sudden infant death syndrome), ירידה במחצית ממקרי השלשולים בקרב ילידים, ירידה של שליש במספר מקרי הדלקות בדרכי הנשימה, פחות דלקות אוזניים, פחות אשפוזים, פחות ביקורי רופאים ושיפור באינטליגנציה של הילד. בין היתרונות לאימהות נכלול ירידה משמעותית בסיכון לחלות בסרטן החזה וסרטן השחלות.

הנזקים לכלכלה

אחת מהתוצאות של תזונה שלא בהנקה היא ילדים בעלי יכולות וכישורים מופחתים. המומחים העריכו את היקף הפסדים שנגרמו בשנת 2012 בגלל ליקוי ביכולות ובמיומנויות הללו ב302 ביליוני דולרים כאשר הפסד של 231 ביליוני דולרים מתוך סכום זה נגרם לארצות עם כלכלות מפותחות. לילד עני שניזון מהנקה יש סיכוי גדול יותר לשפר את מעמדו הכלכלי. הנקה ממושכת וגורפת יותר עשויה למנוע את הצורך בטיפולים רפואיים במחלות כמו דלקת ריאות, שלשולים ואסטמה ולחסוך מידי שנה ביליוני דולרים לכלכלה האמריקאית, מאות מיליוני דולרים לכלכלה הסינית, עשרות מיליוני דולרים לכלכלה בריטית וכו.

The Lancet, news release, Jan. 28, 2016

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים