סיפור לילד לפני השינה זה חשוב

סיפור לפני השינה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


סיפור לילד לפני השינה זה חשוב! כהורים אנו מתוכנתים לעשות הכול כדי שהילדים שלנו יצליחו. אנו משגיחים כמיטב יכולתנו על המזון שהם אוכלים, אנו מוודאים שוב, כמיטב יכולתנו שהם פעילים גופנית וישנים במידה מספקת ועוד. מתברר שסיפור לפני השינה הוא אחד מהדברים החשובים שרצוי לעשות עבור הילדים שלנו. על פי המחקר הנוכחי הורה שמקריא לילדו סיפורים לפני השינה מעלה את סיכויו להצליח בלימודים, משפר את היחסים איתו, תורם ליכולת הרגשיות והמילוליות שלו ולמעשה משפר חלקים ממוחו.

מחקר חדש נמצא שהורים אלה גם משפרים חלקים שונים במוח של הילדים. סריקות מוח שנעשו שהדגימו כיצד אזורים במוח שאחראים למיומנות שפה הכוללים בין היתר את האזור שאחראי להבנת המילים וכן האזור שאחראי לדמיון ערים יותר אצל ילדים שהוריהם נהגו להקריא להם סיפורים באופן שגרתי. סיפור לילד לפני השינה זה חשוב.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןסיפור לילד לפני השינה זה חשוב – רקע

עד עכשיו כאשר קראתם לילד שלכם סיפור לפני השינה חשבתם שאתם בסך הכול משעשעים אותו וגם מכינים אותו לשינה. ובכן מחקרים שונים מייחסים לרגעים הללו השפעה גדולה הרבה יותר. לטענות החוקרים בעודכם מפליגים עם ילדכם בין גלי הים שמשיטים את גיבור הסיפור אל חבריו אתם למעשה גם מפתחים את המוח של ילדכם. בין היתר אתם מאמנים את ילדכם למצוא פתרונות הגיוניים, משפרים את יכולות עיבוד השפה שלו ועוזרים לו להפחית לחצים. כך למשל נמצא שילדים שהוריהם הרבו לקרוא להם סיפורים לפני השינה הראו פעילות גדולה יותר באזור במוח שאחראי לעיבוד שפה לעומת אלה שלא טרחו לקרוא להם סיפור לפני שינה.

סיפור לילד לפני השינה זה חשוב
סיפור לילד לפני השינה זה חשוב

עם זאת חשוב לדעת שלא מדובר בנזק בלתי הפיך ובמידה והילדים שלא נחשפו לסיפורים לפני שינה החלו לשמוע סיפורים לפני שינה במשך מספר שבועות, האזור האחראי לעיבוד השפה במוח שלהם מתעורר ומתחיל לפעול. יש להניח שישנה חשיבות לזמן שעבר מאז הילדות ומבוגרים שלא קראו להם סיפורים לפני השינה לא יצליחו לסגור את כול הפער גם במידה ונעשה נסיון לתקן את המצב.

המחקר

במחקר הנוכחי נעזרים החוקרים ב- MRI פונקציונלי כדי ללמוד את המוח של ילדים בגילים 3 – 5 בעודם שומעים סיפורים התואמים את גילם. החוקרים הצליחו לזהות הבדלים במוח של הילדים ששמעו מהוריהם סיפור לפני השינה לעומת מוחם של ילדים שלא שמעו סיפורים לפני שינה. החוקרים במחקר הזה השתמשו ב- MRI פונקציונאלי לצורך מדידת התהליכים המוחיים אצל 19 ילדים בגילאים 3-5 בעודם מקשיבים לסיפורים ולצלילים אחרים שאינם דיבור.

ממצאי המחקר

ככול שהילדים שמעו יותר סיפורים בבית כך האזורים במוח הקשורים לשפה ולדמיון הראו יותר פעילות במהלך הבדיקה במעבדה.

המלצות החוקרים

קריאת סיפורים לילד לפני השינה זה חשוב להתפתחותו. לאור ההשפעות החיוביות על המוח המתפתח ממליצים החוקרים להורים להתחיל בקריאת סיפורים לתינוק מיד לאחר הלידה.

Aug. 3, 2015, Pediatrics

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים