סיפור לילד לפני השינה זה חשוב

סיפור לפני השינה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

סיפור לילד לפני השינה זה חשוב! כהורים אנו מתוכנתים לעשות הכול כדי שהילדים שלנו יצליחו. אנו משגיחים כמיטב יכולתנו על המזון שהם אוכלים, אנו מוודאים שוב, כמיטב יכולתנו שהם פעילים גופנית וישנים במידה מספקת ועוד. מתברר שסיפור לפני השינה הוא אחד מהדברים החשובים שרצוי לעשות עבור הילדים שלנו. על פי המחקר הנוכחי הורה שמקריא לילדו סיפורים לפני השינה מעלה את סיכויו להצליח בלימודים, משפר את היחסים איתו, תורם ליכולת הרגשיות והמילוליות שלו ולמעשה משפר חלקים ממוחו.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מחקר חדש מצא שהורים אלה משפרים חלקים מסוימים במוח של הילדים. סריקות מוח של אותם ילדים הדגימו פעילות גבוהה באזורים במוח שאחראים למיומנות שפה. אזורים אלו כוללים בין היתר את האזור שאחראי להבנת המילים וכן האזור שאחראי לדמיון. סיפור לילד לפני השינה זה חשוב.

  {loadposition inside-page}

  סיפור לילד לפני השינה זה חשוב – רקע

  עד עכשיו כאשר קראתם לילד שלכם סיפור לפני השינה חשבתם שאתם בסך הכול משעשעים אותו. יש שיוסיפו גם מכינים אותו לשינה. חוקרים טוענים שברגעים הקסומים הללו יש הרבה יותר. לטענות החוקרים לקרוא סיפור לילדכם פני שינה ממש משפר את מוחו. בעודכם מפליגים עם ילדכם בין גלי הים שמשיטים את הגיבור אתם גם מפתחים את מוחו. בין היתר אתם:

  • מאמנים את ילדכם למצוא פתרונות הגיוניים
  • משפרים את יכולות עיבוד השפה שלו
  • עוזרים לו להפחית לחצים
  סיפור לילד לפני השינה זה חשוב
  סיפור לילד לפני השינה זה חשוב

  כך למשל נמצאה פעילות מוגברת במוחום של ילדים שהוריהם הרבו לקרוא להם סיפורים לפני השינה. הפעילות במוח התרחשה בחלק שאחראי לעיבוד השפה. לא זוהתה פעילות כזאת בקרב ילדים שלא הקשיבו לסיפורים לפני שינה. עם זאת מוחם של ילדים שלא זכו לשמעו סיפורים לפני שינה לא ניזוק באופן בלתי הפיך. הדבר הוא בר תיקון. שמיעת סיפורים לפני שינה במשך מספר שבועות גם בשלב מאוחר יותר מעוררת את מוח הילד. האזור האחראי לעיבוד השפה במוח שלהם מתעורר ומתחיל לפעול. יש להניח שישנה חשיבות לזמן שעבר מאז הילדות. יש להניח שמבוגרים שלא הקשיבו לסיפורים לפני השינה לא יצליחו לסגור את כול הפער. עם זאת ניתן לצמצם את הנזק וראוי לעשות זאת.

  המחקר

  במחקר הנוכחי נעזרים החוקרים ב- MRI פונקציונלי כדי ללמוד את המוח של ילדים בגילים 3 – 5 בעודם שומעים סיפורים התואמים את גילם. החוקרים הצליחו לזהות הבדלים במוחם של הילדים ששמעו סיפור לפני השינה לעומת מוחם של ילדים שלא שמעו סיפורים לפני שינה. החוקרים במחקר הזה השתמשו ב- MRI פונקציונאלי לצורך מדידת התהליכים המוחיים אצל 19 ילדים בגילאים 3 – 5 בעודם מקשיבים לסיפורים ולצלילים אחרים שאינם דיבור.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ממצאי המחקר

   ככול שהילדים שמעו יותר סיפורים בבית כך האזורים במוח הקשורים לשפה ולדמיון הראו יותר פעילות במהלך הבדיקה במעבדה.

   המלצות החוקרים

   קריאת סיפורים לילד לפני השינה זה חשוב להתפתחותו. לאור ההשפעות החיוביות על המוח המתפתח ממליצים החוקרים להורים להתחיל בקריאת סיפורים לתינוק מיד לאחר הלידה.

   Aug. 3, 2015, Pediatrics

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,