הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחכמה

הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחוכמה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחכמה! הבריאות של הילדים שלנו נמצאת בראש דאגותנו. כולנו רוצים שהילדים שלנו יהיו חכמים יותר, עשירים יותר, בריאים יותר ומוצלחים יותר. איך עושים זאת? התזונה שלהם מהווה גורם רב השפעה על בריאותם. הנקה עושר וחוכמה הולכים לעתים קרובות יחדיו. כול מה שצריך לעשות כדי להשיג את זה הוא בסך הכול להקפיד להניק את התינוקות שלנו.

  על פי המחקר שהתפרסם באחד מחשובי הירחונים המדעיים, לתינוקות שינקו ממושכות (עד גיל שנה) יש סיכוי גבוה משמעותית להיות מבוגרים חכמים יותר, משכילים יותר ומצליחים יותר. לטענת החוקרים: הנקה מעלה את הסבירות לכך שנהנה מאינטליגנציה גבוהה יותר ונשפר את קשרינו החברתיים בכך נעלה פלאים את הסיכוי שלנו להצליח בחיים.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחכמה – רקע

   אחת הסברות להשפעה הזאת של ההנקה היא העובדה שחלב האם מכיל חומצות שומן שהנן הכרחיות להתפתחות המוח. יחד עם זאת חשוב לזכור, שההנקה הינה גורם אחד בלבד ליכולת האינטליגנציה של הילד. ישנם גורמים חשובים נוספים כולל האינטליגנציה של ההורים, השכלת ההורים, תזונה בהמשך החיים, מעמד החברתי ועוד.לאור נתונים אלו, אימהות מניקות הן אינטרס מובהק של החברה. אך החברה המודרנית מציבה מגוון משימות עצום בפני האישה עד שלא נותר לה זמן ואנרגיה לעניין הזה. כדי שנשים תוכלנה לשקול להניק נדרשת חשיבה מקיפה מצד הממשלה בכול הנוגע להדרכה ואימון, לכמות ולגמישות שעות העבודה הנדרשות מהאם, לחופשות הלידה הבלתי מספקות שניתנות לה ועוד.

   הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחוכמה
   הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחוכמה

   היתרונות של ההנקה הינם עצומים. המזון מההנקה זמין, טרי, קל לעיכול ומוענק בטמפרטורה הנכונה. חלב האם מכיל רכיבים רבים אשר בין היתר בונים את מערכת החיסון של התינוק ובכך מונעים מגוון עצום של מחלות כולל אלרגיות, מאפשרים את התפתחותו הגופנית והשכלית של התינוק, מפחיתים את הסיכון למוות בעריסה, מונעים השמנה. חלב אם בונה גם את הצד הרגשי של התינוק בכך שהוא מחזק את הקשר עם האם ומעניק לו את הביטחון הנדרש. למעשה אפשר לומר שהנקה מעלה את הסבירות שהתינוק יהיה בוגר בריא עם משקל מאוזן.

   המחקר

   עקב אחר 3,500 תינוקות שחלקם ניזון מהנקה וחלקם לא ינק. בגיל 30 בוצעו מבחני אינטליגנציה לכול המשתתפים במחקר.

   ממצאי המחקר

   תינוקות שינקו נהנו מאינטליגנציה גבוהה יותר, למדו יותר שנים בבית הספר, ונהנו מרווחים כלכליים גבוהים יותר. ככול שהתינוק ינק יותר זמן (עד גיל שנה) כך גם גדלו היתרונות.

   המלצת החוקרים

   הנקה מעלה סיכויי הילד לעושר וחוכמה! לאור נתונים אלו היא שיש לעודד אימהות להניק את ילדיהן. נוירולוג ילדים אמריקאי אף ניסח את ההמלצה באופן חד למדי: "אם את לא מניקה את ילדך הוא לא יגדל להיות מבוגר מצליח".

   The Lancet Global Health, 03/2015

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    יציבה עצלה והטיפול בה

    יציבה עצלה והטיפול בה

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) יציבה עצלה והטיפול בה מהווים מידע חשוב בעיקר עבור אנשים הסובלים מליקויי

    פציעות פאשיה אבחון וטיפול

    פציעות פאשיה אבחון וטיפול

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות פאשיה – אבחון וטיפול מהירים בליקויים המתגלים ברקמה הזאת עשויים למנוע