ספורט הוא טיפול מונע יעיל

רופאים המליצו לחולים לעסוק בספורט
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  ספורט הוא טיפול מונע יעיל! כאבים חריפים וכאבים כרוניים הנובעים מפגיעות גופניות ולעתים גם כתוצאה מבעיות נפשיות כאלה ואחרות הפכו כבר מזמן למגפה. מחלות הכאב הללו גורמות לנזקים כלכליים כבדים לחולים עצמם וגם למדינות. אין סוף שיטות טיפול מוצעות לטיפול בכאבים הללו. חלקן יעילות יותר (כירופרקטיקה למשל), חלקן יעילות פחות וחלקן אינן יעילות ואפילו מזיקות. מתברר ממחקרים רבים שיש שיטת טיפול מונע כאב יעילה ביותר וגם זמינה ביותר – ספורט. מתברר על פי אותם מחקרים שבין יתר היתרונות שיש לפעילות גופנית נמצא שהיא יכולה להפחית כאבים בכלל זה כאבים בצוואר או כאבים בגב התחתון. מחקר חדש מגלה שבעלי המקצועות הרפואיים שהיו אמורים להדריך, לכוון, לעודד ואף ללחוץ על ביצוע פעילות גופנית אינם עושים זאת מספיק.

  פעילות גופנית משפרת את הבריאות שלנו, מחזקת אותנו ומאריכה את חיינו. ספורטאים מקצועיים וספורטאים חובבים שורפים קלוריות, מחזקים את השרירים ונהנים ממדד מסת גוף נמוכה יותר בהשוואה לאלו שאינם עוסקים בספורט. אנשים פעילים נוטים גם לחלות פחות. פחות חולי סוכרת, פחות לחץ דם גבוה ואפילו פחות הצטננויות. לא פחות מפתיעה היא העובדה שספורט גם מפחית הסיכוי לדיכאון ומהווה טיפול יעיל בדיכאון. ספורט הוא טיפול מונע יעיל!

  ספורט הוא טיפול מונע יעיל – רקע

  ילדים שעוסקים בפעילות גופנית נוטים לפתח יכולות חברתיות גבוהות יותר, נוטים להשתמש פחות בסמים ולשתות אלכוהול. אנשים המבצעים פעילות גופנית נהנים מביטחון עצמי גבוה יותר, נוטים להיות חדים יותר ובהירים יותר ביכולות הקוגניטיביות שלהם ובעלי יכולת עמידה טובה יותר בלחצים. אימונים גופניים המתבצעים נכון מחסנים את הגוף ומפחיתים את הסיכון לפציעות וחיים עם כאבים ומגבלות תנועה. עם כול היתרונות הללו לא ברור למה, כפחי שמציין המחקר הנוכחי, הרופאים אינם מעודדים או אפילו דוחפים את המטופלים שלהם לבצע פעילות גופנית.

  אורח חיים יושבני

  העידן המודרני המתאפיין בחוסר פעילות גופנית ובאורח חיים יושבני (Sedentary lifestyle) גובה מהאנושות מחיר בריאותי אדיר. הגורמים לכך כוללים את העובדה שהעבודה שלנו ואופן ההגעה שלנו אליה אינם כרוכים לרוב במאמצים אלא בישיבה וכך גם החיים החברתיים והאופן שבו אנו צורכים בידור: קולנוע, טלוויזיה, מחשב, משחקי מחשב, טלפונים חכמים ועוד. אורח החיים היושבני ושפע המזון ובעיקר "מזון הזבל" הקיים בחברות המתועשות גורמות לכך שאנו צוברים קלוריות ומשמינים ולא נוטים לעסוק בספורט.

  ספורט הוא טיפול מונע יעיל
  ספורט הוא טיפול מונע יעיל

  אורח החיים המודרני שבו אנו יושבים, אוכלים ולא עוסקים בספורט גובה מאתנו מחיר בריאותי ועל פי מחקרים שונים גם מעלה את הסיכון שלנו למוות מוקדם. אורח החיים היושבני כרוך בסיכון מוגבר לפתח מחלות בעלות פוטנציאל קטלני כגון סוכרת, מחלות לב וכלי דם, סוגי סרטן מסוימים ודיכאון. מכאן שהתוצאה הישירה של אורח החיים היושבני היא מוות מוקדם. על פי נתונים סטטיסטיים שהופקו ממחקרים שונים אנשים שאורח החיים שלהם הוא יושבני צפויים לחיות בממוצע 5 שנים פחות בהשוואה לאנשים שאורח החיים שלהם הוא דינמי.

  איפה שומרי הסף שידחפו אותנו לעסוק בספורט?

  כדי להקטין את גודל הצרה הרשויות ובעלי המקצוע הרפואיים שאליהם פונה האדם בעת מזור וחולי צריכים לייצר מנגנון שכנוע שיעודד אותו לבצע פעילות גופנית ולצמצם את שעות הישיבה. רשויות הבריאות יועילו בטובם לעודד פעילות גופנית על ידי פרסומות אודות הנזקים הכרוכים באורח החיים היושבני והיתרונות של עשייה ספורטיבית, השקה של אירועי ספורט ויצירת תשתית לפעילות ספורטיבית כולל מסלולי הליכה, מסלולי אופניים מגרשי ספורט ועוד.

  על בעלי המקצוע הרפואיים להקדיש זמן על מנת להסביר את החשיבות של הפעילות גופנית על הבריאות שלנו ועל הנזקים והמחלות הנגרמות בגין ישיבה ממושכת ובכך ישיגו השפעה בריאותית גדולה יותר על החולים שלהם מכול תרופה אותה הם רושמים.

  2009 February issue of Arthritis Care & Research

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


   מאמרים קשורים

   כאב בגלל נזק עצבי

   כאב בגלל נזק עצבי

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בגלל נזק עצבי היא תופעה שכיחה. לא תמיד קל לזהות שהכאב

   יציבה עצלה והטיפול בה

   יציבה עצלה והטיפול בה

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) יציבה עצלה והטיפול בה מהווים מידע חשוב בעיקר עבור אנשים הסובלים מליקויי