כאב בגב התחתון טיפול ללא תרופות

כאב בגב התחתון טיפול ללא תרופות תחילה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כאב בגב בתחתון – טיפול ללא תרופות יעיל ברוב המוחלט של המקרים. מומחים רבים מצביעים על כאבי גב תחתון כעל בעיה בסדר גודל של מגפה. למעשה כמעט כל אדם סובל או יסבול במהלך חייו מכאבים בגב התחתון. כרבע מהאנשים הללו סובלים מכאבים בגבם שאינם פוסקים או כאבים כרוניים. המחקר המסוקר כאן מפרסם קווים מנחים שעוסקים בדרכי טיפול מומלצות בכאבי גב תחתון שהגורם להם אינו מוגדר. על פי קווים מנחים אלו במידה ואתם סובלים מכאב גב תחתון טיפול ללא תרופות צריכה להיות האפשרות הראשונה שבה אתם בוחרים.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  על האנשים שסובלים מכאבים בגב התחתון לחפש מזור לכאביהם תחילה עם טיפולים שמרניים כמו מניפולציה של עמוד השדרה המותני ולהמתין עם טיפול באמצעות תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם. בין היתר ממליצים המומחים להימנע מתרופות מכל סוג שהוא כדי לטפל בכאבים הללו וכן לנסות טיפולים שמרניים כולל מניפולציה (כוונון) של עמוד השדרה המותני. כאן המקום להזכיר שאת רוב המניפולציות של עמוד השדרה ברחבי העולם מבצעים כירופרקטים.

  {loadposition inside-page}

  כאב בגב התחתון? טיפול ללא תרופות – רקע

  כאב בגב התחתון פוגע ברוב אוכלוסיית העולם בשלב זה או אחר של החיים. חלקים ניכרים מאוכלוסיית העולם נותר נכה ומוגבלת בגלל כאבים אלו. בעיית הגב גורמת גם להוצאות כלכליות אישיות ולאומיות אדירות על רקע אובדן של מיליוני ימי עבודה, פיצויים, אשפוזים ועוד. הגורמים לכאבים בגב התחתון כוללים בין היתר עומס יתר חוזרני הנגרם בשל ישיבה למשל, נזקי חבלה, הפרעות בריאותיות ועוד. גורמי סיכון לכאב בגב התחתון כוללים בין היתר מקצעות וסוגי ספורט היוצרים עומס יתר על הגב, השמנה ועודף משקל ועוד.

  החוקרים במחקר המסוקר כאן הבדילו בין שני סוגים של כאבי גב:

  • כאבי גב תחתון לא מוגדרים (Nonspecific low back pain). ברוב המקרים כאבים מהסוג שאינו מוגדר חולפים תוך ימים ספורים גם ללא כל טיפול או באמצעות טיפול ביתי הכולל חימום ושינוי באופן ההתנהלות היומית.
  • כאבים בגב התחתון שהגורם להם ידוע. מגוון רחב של הפרעות בריאותיות ברורות וידועות גורמות לכאבי גב תחתון. כך למשל כאב גב תחתון רדיקולרי שנגרם כתוצאה למשל מנזק לדיסק הבין חולייתי כמו פריצת דיסק ולחץ על שורש עצב מותני. כאשר הגורם לכאבי הגב התחתון הוא לחץ על שורש עצב מותני אנו צפויים לסבול מסימנים ותסמינים נוספים מלבד כאבי גב תחתון כולל הקרנות כאב לרגל, חולשה אפשרית ברגל, אובדן תחושה חלקית ועוד.

  ההמלצות של המומחים במחקר הנוכחי מתייחסות לטיפול הנכון בכאבי גב תחתון שהגורם להם אינו מוגדר.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   טיפול כירופרקטי בכאבי גב תחתון

   כאב בגב התחתון טיפול ללא תרופות תחילה
   כאב בגב התחתון טיפול ללא תרופות תחילה

   הטיפול הכירופרקטי בכאבי גב תחתון כולל שילוב של טכניקות ריפוי ידניות שחלקן עתיקות יומין יחד עם מגוון אמצעי עזר מודרניים. בין טכניקות הטיפול הידניות נציין את כוונון (מניפולציה) של חוליות עמוד השדרה באופן מדויק. טכניקות ידניות נוספות תאפשרנה החזרת האיזון השרירי והשיקום של הרקמות התומכות והמניעות את עמוד השדרה. הכירופרקט עושה גם שימוש בציוד חדשני לריפוי דלקות ובכלל זה לייזר רך, מכשיר גלי הלם ועוד.

   כדי להאיץ את הליכי הריפוי של הגב התחתון וכדי למנוע הישנות הבעיה הכירופרקט יבצע את הפעולות הבאות:

   • יאבחן את החולה
   • יטפל, ישקם וינחה את החולה בנושאים הקשורים ביציבה, ארגונומיה, פעילות גופנית ותזונה
   • במידה והחולה אינו מגיב לטיפולים השמרניים הניתנים לו או כאשר הפרעתו הבריאותית של החולה לא נמצאת בתחום התמחותו של הכירופרקט הוא יופנה למומחה מתאים.

   כאב בגב התחתון – קווים מנחים לטיפול

   על פי הקווים המנחים (Guidelines) במידה ואתם חשים כאב בגב התחתון טיפול ללא תרופות צריך להיות הכיוון הראשוני שלכם. כאשר הכאב החל לא מזמן נסו טיפולים שמרניים כמו חימום, עיסוי, אקופונקטורה וכמובן מניפולציה של עמוד השדרה המותני. אם בכל זאת למרות ההמלצה הזאת החולה מעוניין לקבל טיפול תרופתי הוא יוכל לקנות בבית המרקחת תרופות נוגדות דלקת ללא מרשם. מדובר בתרופות נוגדות דלקת שאינן על בסיס סטרואידי (Nonsteroidal anti-inflammatory drugs) כמו למשל נורופן, אדקס, אדוויל. החולה גם יכול לקבל מרשם לתרופות מרפות שרירים מהרופא.

   בקווים המנחים הללו מצוין במפורש שלא מומלץ לטפל בכאבי גב תחתון באמצעות תרופות סטרואידים או באמצעות אקמול או דקסמול ושאר השמות של תרופה זאת. כאשר הכאבים נמשכים יותר מ- 12 שבועות ממליצים כותבי הקווים המנחים הללו להתחיל לטפל בכאבים הללו באמצעות תרופות מרשם נוגדות דלקת שאינן על בסיס סטרואידי או תרופות נגד כאב כמו סימבלטה (Cymbalta). תרופות אופיאטיות אינן מומלצות אלא רק כמוצא אחרון.

   Annals of Internal Medicine, online February 13, 2017

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם