איך לבחור רהיטים לילד

איך לבחור רהיטים לילדים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

איך לבחור רהיטים לילד? בחירה של רהיטים מתאימים לילד שלכם עשויה לחסוך לו ולכם סבל רב. ריהוט לא מתאים הוא בין הגורמים לכאבי גב בקרב ילדים. גורמים נוספים להתפתחות כאבים בגב כוללים נשיאת תיק בית ספר כבד ולא נוח, ישיבה לאורך כול היום בבית הספר ובבית, חוסר בפעילות גופנית ועוד.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  ואכן אין זה מפתיע שגם ילדים סובלים מכאבי גב. ההפתעה נמצאת בכך שהמגמה הזאת בקרב ילדים הולכת וגדלה. למעשה על פי הנתונים הסטטיסטיים המתפרסמים מדובר כבר במגפה. מה גורם לכאבי גב בקרב ילדים ובני נוער? להלן האפשרויות:

  •  התופעה קשורה רק לאורח החיים היושבני ונטול פעילות גופנית שמנהלים ילדים בעידן הזה
  • זה קשור רק לילקוט בית הספר הכבד שהם מרימים ונושאים איתם
  • הריהוט מהווה סיבה משמעותית?

  יש להניח שכל האפשרויות נכונות. במאמר הנוכחי נענה על השאלה איך לבחור רהיטים לילד? ובכך לנטרל את הריהוט כגורם סיכון.

  איך לבחור רהיטים לילד – רקע

  רצוי שתזכרו שבחירה לא נכונה של רהיטים לילדים היא רק אחד הגורמים ליציבה לקויה בקרב ילדים בשלבי התפתחותם ולכאבים שמהם הם סובלים. גורמים נוספים כוללים:

  • ישיבת יתר (שיעורי בית, טלוויזיה, מחשב, גיים בוי…)
  • ישיבה לקויה
  • חוסר פעילות גופנית
  • חוסר מודעות וידע לגבי בריאות גופם בכלל ולגבי היציבה שלהם בפרט

  כהורים עליכם לתת את הדעת לכול המרכיבים הללו אחרת לא בטוח שתוכלו לעזור. עודדו את ילדיכם לפעילות גופנית בונה שרירים וצמצמו להם את פרקי הזמן שבהם הם נייחים. הגוף שלנו בכלל ושל הילדים בפרט נועד לנוע! ועל כן יש לעודד את הילד לתנועה ולהפסקות דינמיות מרובות ככול האפשר מישיבה ממושכת.

  מדריך לבחירת ריהוט לילד

  איך לבחור רהיטים לילדים
  איך לבחור רהיטים לילדים

  בחירה נכונה של רהיטים לילדים שלכם לשימוש בבית ובבית הספר חשובה מאוד על-מנת למנוע התפתחות של יציבה לקויה ונזק מצטבר בעמוד השדרה. שולחן כתיבה וכיסא שאינם מאפשרים לילד לשבת באופן מיטבי תוך גישה נוחה לכול המצוי על השולחן אינם מתאימים וסופם להזיק. ישיבה שפופה בין אם בגין מודעות לקויה או ריהוט שאינו מאפשר ישיבה שונה יחבלו בחוליות המותן והצוואר ויקשו על תפקוד תקין של הריאות, מערכת העיכול וכלי הדם השונים.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   לפני שנתחיל להתאים את הריהוט אל ילדינו זכרו, רצוי לבחור רהיטים לילדים שהם מתכווננים, כלומר, ככול שיותר חלקים ריהוט (מושב, משענת, גובה וכיוצא בזה) ניתנים לכוונון כך גם סביר יותר שתוכל להגיע לתנוחת ישיבה נוחה ונכונה יותר. על כן במידת האפשר נבחר ריהוט כזה. ראוי לעשות כול מאמץ לפחות עבור ילדנו על מנת לבנות עמדה ארגונומית לעבודה עם מחשב.

   בחירת כיסא (רצוי מתכוונן)

   1) הכיסא צריך לאפשר תמיכה מקסימלית לאורכו של עמוד השדרה תוך יכולת הישענות טובה וזקופה.
   2) יש להקפיד על התמיכה באזור המותן.
   3) וודא קיום משענות מתכווננות לידיים וזאת כדי להפחית את העומס מהכתפיים ומאמות הידיים.
   4) מושב במידת אורך ורוחב מתאימים לרוחב האגן ואורך הירכיים. עומק הכיסא צריך לתמוך כמעט לכול אורך הירכיים אך לא לגעת בברכיים.
   5) גובה הכיסא צריך לאפשר ישיבה כאשר זוויות פרקי הירך הברכיים והקרסוליים של הילד מצויות בזווית של בין 90-100 מעלות כאשר כפות הרגלים מונחות על הרצפה והגב זקוף וצמוד למשענת.

   בחירת שולחן כתיבה

   1) יש להקפיד על שולחן מתאים לילד מבחינת גובה ועומק. שולחן נמוך או עמוק מידי יגרום לילד היושב על הכיסא לרכון כלפי מטה על מנת להגיע לחפצים על השולחן ואגב כך לצבור נזק לחוליות הגב ולפגוע בתפקוד של אברים שונים. שולחן גבוה מידי יגרום לעומס יתר על חגורת הכתפיים בגלל שהילד יאלץ לעבוד ללא מנוחה לכתפיו.
   2) נגישות אופטימלית מחייבת שלפחות חלק מהמדפים והמגרות יהיו בטווח שימוש נוח ללא עיוות של הגוף על ידי רכינה או סיבוב מיותרים. במגרות ובמדפים הללו ניתן לאחסן את הדברים שהשימוש בהם הוא השכיח ביותר.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול אלו הם הנושאים שבהם עוסק המאמר הזה. המידע שנושאו הפציעה של הרצועה האיליו-טיביאלית (iliotibial band – ITB) חשוב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב, מה הקשר? ובכן, מתברר שיש קשר בין השניים הללו והוא משמעותי. כאבי גב מהווים הפרעה שכיחה ביותר שעלולה

    שינה על הבטן מזיקה

    כך תפסיקו לישון על הבטן

    כך תפסיקו לישון על הבטן. שינה הוא תהליך המחייב לשהות במנח אחד או יותר לאורך מספר שעות. כול שהייה ממושכת בתנוחה אחת