מה עושה כירופרקט

מה עושה כירופרקט
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מה עושה כירופרקט? המאמר הזה הוא למעשה ראיון שבו עונה ד"ר יצחק בכר – כירופרקט על שאלות המטופלים שהצטברו במהלך השנים. כאן במאמר הזה ריכזנו בצורה תמציתית למדי את התשובות. הרבה מטופלים מגיעים למרפאה שלנו בגלל המלצות שקיבלו, בגלל מאמר שלנו שפורסם או בגלל ראיון טלוויזיוני ומציינים בביישנות את העובדה שאין להם מושג מה עושה כירופרקט. עבור המטופלים הללו נכתב המאמר הבא.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מהי ההגדרה של כירופרקטיקה?

  כירופרקט הוא מקצוע בריאותי המתמחה באבחון וטיפול במגוון הפרעות במערכת שריר ושלד. הכשרתו של כירופרקט כוללת בין היתר התמחות בטכניקות טיפול ידניות לצורך כוונון חוליות עמוד השדרה ויתר מפרקי הגוף (adjustment techniques). על פי ההגדרה של ארגון הבריאות העולמי "כירופרקט הוא מקצוע בריאותי הנוגע לאבחון, טיפול, ומניעה של הפרעות במערכות עצב-שריר-שלד (Neuromusculoskeletal system) וטיפול בהשפעותיהן של הפרעות אלה על הבריאות הכללית". "לצורך עיסוקו עושה הכירופרקט שימוש בטכניקות ידניות, סיגול מפרקים, ומניפולציה של עמוד השדרה, וכן טיפול בנקעים חלקיים של מפרקים".

  מהי ההכשרה של כירופרקט?

  את ההכשרה שלי כד"ר לכירופרקטיקה (D.C) קיבלתי יחד עם תואר ראשון ותואר שני במדעים (M.Sc) מאוניברסיטת פורטסמות' (Portsmouth) והקולג' האנגלי אירופאי ללימודי כירופרקטיקה (AECC). תכנית הלימודים של גופים ידועים אלה היא המקיפה מסוגה. תכנית הלימודים הזאת מכשירה כירופרקטים לצורך טיפול, ניהול ושיקום פציעות ספורט, פגיעות בעמוד השדרה ופגיעות במערכות עצב-שריר-שלד. עשרות רבות של מוסדות אקדמיים בארצות הברית וברחבי העולם מכשירים אלפי סטודנטים לתואר דוקטור לכירופרקטיקה (D.C.). הלימודים הללו לקבלת התואר ד”ר לכירופרקטיקה מתבססים על הידע והמיומנות של הרפואה המערבית ונמשכים 7 שנים אקדמיות.

  ההכשרה היסודית והממושכת אותה מקבל כירופרקט מקנה לו את היכולת לבצע אבחנות רפואיות באופן מיומן ולהחליט האם ניתן לטפל בחולה או להפנותו. תכנית לימודיו של כירופרקט כוללת בין היתר מקצועות כמו אמבריולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, ביו-כימיה, ביו-מכניקה, דיסקציה, קינסיולוגיה, תורת השרירים, נירולוגיה, אורתופדיה, תורת העצמות, בקטריולוגיה, פתולוגיה, דיאגנוסטיקה כללית, גינקולוגיה, דרמטולוגיה, מחלות ילדים, תזונה, פסיכולוגיה, רנטגנולוגיה, טוקסיקולוגיה, כירופרקטיקה, אתיקה ומשפט, ועוד.

  מהי מטרת הטיפול הכירופרקטי?

  מטרתו של הטיפול הכירופרקטי הוא ראשית כול הפחתת הכאב שעליו מתלונן החולה. מלבד כאב הטיפול הניתן על ידי כירופרקט מתמקד בהחזרת התפקוד התקין של החוליה או המפרק המטופל. כדי למנוע הישנות של אותן הפרעות בריאותיות שוב ושוב הכירופרקט משקיע זמן רב בחינוך והדרכה של החולים שלהם. במידה ואתם מגיעים לטיפול אצל כירופרקט תתכוננו להבין וללמוד מה גורם לכאבים שלכם ומה אתם כצוות יחד עם הכירופרקט הולכים לעשות כדי להשיג ריפוי מהיר. בין היתר תקבלו הסברים וייעוץ בנושאים הכוללים פעילות גופנית, ארגונומיה, יציבה, תזונה ועוד כדי להאיץ את הריפוי וכדי לצמצם את הסיכון לשובה של הבעיה.

  כיצד רואה הכירופרקט את האדם?

  כירופרקט תופס את האדם כיחידה שלמה ולא כאוסף של מערכות גוף בעלות תפקיד משותף ושואף לטפל בגורם למחלה ולא בתסמינים שלה. בבסיס מקצוע הכירופרקטיקה עומדת התפיסה שלגוף יכולת ריפוי מרשימה וכול שנדרש לשם כך מהקלינאי הוא סיוע ולא הפרעה. כירופרקטיקה סובבת סביב ההנחה שכוחות כאלה ואחרים (פעולות חוזרניות, יציבה לקויה נפילה ועוד) עלולים לגרום לכאבים ולליקויים תפקודיים. לכירופרקט יכולת לשפר את התפקוד של אותם חלקי גוף ובכך מונע החמרת הנזקים והתפתחות ליקויים תפקודיים בחלקי גוף אחרים. לכך למשל פציעה במפרק הירך עלולה לגרום לליקוי בגב התחתון. ריפוי יסודי של הגב התחתון לא התאפשר אלא עם טיפלנו קודם לכן במפרק הירך. מאידך טיפולים תרופתיים נוגדי דלקת עלולים להפריע למהלך הריפוי ויש לצמצם את השימוש בהם למינימום הכרחי.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   מה עושה כירופרקט ובמה הוא מטפל?

   רוב האנשים חושבים שכירופרקט מטפל בבעיות גב וצוואר. אז זה אכן נכון אבל יש עוד. כירופרקט מודרני מוכשר ומאומן לטפל במגוון רחב של הפרעות בריאותיות במערכת שריר ושלד. בין ההפרעות הללו נמנה הפרעות בריאותיות בעמוד השדרה, הפרעות בריאותיות במפרקים ובשרירים שאינם קשורים לעמוד השדרה, פציעות הנגרמות מספורט,פציעות הנגרמות מעבודה ועוד.

   כירופרקט מטפל בהפרעות בבריאותיות עמוד השדרה:

   כירופרקט מטפל בהפרעות בריאותיות במפרקים ושרירים

   • כאבים בלסת
   • כאבי ברכיים
   • כאבים בכפות רגליים
   • כאבים בכתפיים
   • כאבים בכפות ידיים
   • כאבים במרפקים

   כירופרקט מטפל בכאבי ראש

   • כאבי ראש שונים כולל כאב ראש מתחי, כאב ראש צווארי, כאב ראש לסתי ומיגרנה

   כירופרקט מטפל בפציעות ממגוון סיבות

   • פציעות ספורט
   • פציעות מתאונות דרכים
   • פציעות מתאונות עבודה

   כירופרקט מטפל בכאבים מדלקות פרקים

   • כאבים הנובעים מדלקת פרקים ניוונית ודלקות פרקים אחרות

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה