כאבים ביד – הקדמה

כאבים ביד – אבחון וטיפול יעילים עשויים למנוע הפיכת הכאבים לכרוניים ועוגמת נפש מתמשכת. הפרעות בריאותיות וכאבים המתפתחים בגפה העליונה מהווים בעיה מרכזית בחיים המודרניים. מלבד ההשפעה שיש לכאבים הללו על איכות חייו של החולה עצמו הם גורמים גם לנטל כלכלי רב. נטל כלכלי זה נובע מאובדן ימי עבודה, מפגיעה בפריון העבודה, מהטיפולים הרפואיים והפיצויים המשולמים לחולים ועוד.

כאב בגפה העליונה מהווים בעיה שכיחה בקרב כול שכבות האוכלוסייה בעולם. היות היד האנושית האמצעי שבאמצעותו האדם מוציא לפועל את רצונותיו חושפת את היד לעומסים ניכרים. עומסים אלה הם האשם העיקרי להתפתחות הכאבים הללו ביד. כאן, ריכזתי מאמרים שעוסקים בהרחבה באותם הפרעות בריאותיות שאחראיים להתפתחות כאב בגפה העליונה. אנו מתייחסים לגורמים ולגורמי הסיכון להתפתחות הכאבים הללו, לאופן שבו אנו מאבחנים את ההפרעות הללו, כיצד נטפל בהם וחשוב לא פחות איך מונעים אותם.

כאבים בשריר הזרוע הדו ראשי
כאבים בשריר הזרוע הדו ראשי

כאבים בשריר הזרוע הדו ראשי

כאבים בשריר הזרוע הדו ראשי או כאבים הממוקמים בזרוע בין הכתף למרפק אינם מתרחשים לעתים קרובות. ברוב המקרים במידה ומתפתחים כאבים באזור זה הכאבים הם קלים ונובעים מנזק מינורי בגיד…

להמשך קריאה כאבים בשריר הזרוע הדו ראשי
כאבים בגפה העליונה: טיפול ושיקום
כאבים בגפה העליונה: טיפול ושיקום

כאבים בגפה העליונה: טיפול ושיקום

כאבים בגפה העליונה: טיפול ושיקום. כאב בגפה העליונה ושאר סימנים ותסמינים נלווים אופייניים נחשבים לשכיחים מאוד. ברוב המקרים מדובר בבעיות מינוריות שהתסמינים בגינם יחלפו תוך שעות עד ימים עם מנוחה…

להמשך קריאה כאבים בגפה העליונה: טיפול ושיקום
גפה עליונה אנטומיה ותנועה
גפה עליונה אנטומיה ותנועה

גפה עליונה אנטומיה ותנועה

מבנה היד? אנטומיה וביומכניקה של היד עשויים להועיל לנו בבואנו לאבחן את מקור הסימנים והתסמינים שהופיעו בה. עומסי יתר חוזרניים ופציעות חבלה הם הגורם העיקרי לתסמינים הללו. אנטומיה וביומכניקה של הגפה העליונה הם כלים חשובים בניסיון להגיע לאבחון הנכון. 

להמשך קריאה גפה עליונה אנטומיה ותנועה
כאבים בגפה העליונה גורמים
כאבים בגפה העליונה

כאבים בגפה העליונה גורמים

כאבים ביד? גורמים אפשריים לכך עשויים להועיל לתהליך האבחון. הסימנים והתסמינים הנובעים מהפגיעה תלויים בסוג הנזק, חומרת הנזק ומיקומו. מיחושים אלו יכולים להיות חריפים או קלים ולהופיע בכל אזור בגפה העליונה תלוי בסוג הרקמה ובאופי הפגיעה. 

להמשך קריאה כאבים בגפה העליונה גורמים
כאבים בגפה העליונה טיפול
כאבים ביד טיפול

כאבים בגפה העליונה טיפול

כאבים ביד? טיפול ומניעה יעזרו לשמור על הגפה העליונה שלכם בריאה. מיחושים בגפה העליונה יכולים להתפתח בגלל ביצוע מטלות ופעולות חוזרניות, מחלות כרוניות ונזקי חבלה לכול אחת מהרקמות ביד כולל מפרקים, שרירים, גידים, סחוסים, עצבים, כלי דם. 

להמשך קריאה כאבים בגפה העליונה טיפול
ידיים נרדמות טיפול
ידיים נרדמות טיפול

ידיים נרדמות טיפול

ידיים נרדמות? טיפול מהיר עשוי למנוע ניתוח אפשרי. הירדמות או נימול בידיים משמעותה שאנו מאבדים חלק מהתחושה באיזור מסוים או בכול היד. הירדמות זאת עלולה להיות התסמין היחידי או להתלוות לתסמינים נוספים המעידים לרוב על פגיעה עצבית או בכלי דם. 

להמשך קריאה ידיים נרדמות טיפול