כאבי ברכיים והפרעות שינה של בן הזוג

כאבי ברכיים משפיעים על בן הזוג
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  כאבי ברכיים והפרעות שינה של בן הזוג? מה הקשר בין כאבים בברכיים אצל אחד מבני הזוג והפרעות שינה אצל האחר? ובכן יש קשר. כאבי ברכיים מפריעים לשנתו של בן הזוג! המחקר המסוקר כאן עקב אחר מצב הרוח ואיכות השינה של בני זוג במצב שבו אחד מהם סבל מכאב בבך בגלל דלקת פרקים ניוונית. מתברר שבמצב הזה גם בן הזוג הבריא ישן פחות טוב. מה קשור הכאב אצל האחד להפרעת שינה אצל האחר?

  כאבי ברכיים הם עניין שכיח ביותר. כאשר אחד מבני הזוג סובל מכאבי ברכיים וכתוצאה מכך גם ממצב רוח ירוד ואיכות שינה ירודה הדבר משפיע בהכרח גם על בן הזוג הבריא. למה כאבי ברכיים מפריעים לשנת בן הזוג? לדעת החוקרים, עקב החשיבות של השינה לבריאות יש להמשיך ולחקור בנושא.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   כאבי ברכיים מפריעים לשנת בן הזוג – רקע

   זוגות נשואים מתעניינים לעתים קרובות באותם נושאים, משלימים את המשפטים זה של זה וצוחקים מאותם בדיחות. היה אפילו מחקר שהראה שלאחר ישיבה ממושכת קצב הנשימה של בני זוג הנשואים שנים ארוכות מסתנכרן והלבבות שלהם פועמים באותו קצב. ומפתיע ככל שזה נשמע כדי שהתופעה המרתקת הזאת תתרחש בני הזוג לא היו צריכים להחזיק ידיים או לשוחח בניהם. השפעות דומות לא אותרו אצל זרים מוחלטים. ממצא מעניין נוסף היה שהאישה הייתה זאת שהתאימה את קצב הנשימה וקצב פעימות ליבה לגבר. מחקרים רבים מראים כיצד נישואים טובים מספקים הגנה מפני מגוון רחב של מחלות שחלקן קטלניות ובכך למעשה להאריך את החיים.

   גם המחקר הנוכחי שייך לתחום הזה של החיבור הנפשי שקיים בקרב בני זוג הלחיים יחדיו מספיק שנים. על המחקר הזה אם אחד מבני הזוג סובל מכאב במפרק (או מכול כאב אחר) הפוגע במצב רוחו ובאיכות חייו גם בין הזוג הבריא מתחיל לסבול מהפרעות כאלה ואחרות שפוגעות באיכות שנתו. כאבי ברכיים מהווים בעיה שכיחה ביותר שעלולה להתפתח בכל גיל. הגורמים לכאבים ברכיים כוללים בעיקר בלאי הדרגתית ממאמצים חוזרניים או נזקי חבלה. גם מחלות שונות ובעיקר דלקת פרקים ניוונית עלולות לגרום להתפתחות כאבים בברך. הטיפול בכאבי ברכיים מתחיל לאחר אבחון הגורם לכאב. הטיפול הכירופרקטי בכאבים בברכיים כולל שילוב אמצעי עזר חשמליים יחד עם טכניקות טיפול ידניות.

   המחקר

   כאבי ברכיים
   כאבי ברכיים

   מחקרים שנעשו בעבר קשרו בין כאבים כרוניים לבין פגיעה במצבו הנפשי של בן הזוג אך לא נגעו בהשפעה של כאבים כרוניים אלה על איכות השינה של בן הזוג. המחקר הנוכחי יצר לבדוק את ההיפותזה שכאבי ברכיים משמעותיים יפריעו לשנת בן / או בת הזוג הבריאים. עוד בחנו החוקרים האם ההשפעות הללו מחמירות כאשר בני הזוג נהנים מיחסים קרובים במיוחד.

   138 חולים הסובלים מדלקת פרקים ניוונית בברכיים וכתוצאה מכך גם מכאבים ושאר הסימנים והתסמינים האופייניים למחלה הזאת ובני הזוג שלהם ענו על שאלון מפורט ומילאו יומן במשך 22 ימים.

   ממצאי המחקר

   ככול שרמת הכאב הייתה חמורה יותר כך הופרעה יותר השינה של בן או בת הזוג והם קמו עייפים יותר בבוקר למחרת. לעומת זאת לא נמצאה השפעה הפוכה, כלומר ששינה גרועה של בן הזוג גרמה ליותר כאב אצל החולה בדלקת פרקים ניוונית. ההפרעות הללו בשינה לא נבעו מההפרעות הפיזיות שגרמו החולים למהלך השינה וגם לא הושפעו ממין החולה או בן הזוג, מהפרעות במצב הרוח, מחלות גופניות אחרות ואיכות הנישואין.

   מסקנות החוקרים

   חולים הסובלים ממחלות פרקים דלקתיות עלולים לגרום לבני הזוג שלהם לישון פחות טוב ובכך לעלות את הסיכון שלהם לפגיעה בריאותית.

   Pain. 2013 Sep; 154(9): 1725–1731

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    פעילות גופנית עם פריצת דיסק

    פעילות גופנית עם פריצת דיסק

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פעילות גופנית עם פריצת דיסק האם זה אפשרי? התשובה בגדול היא כן.

    לחיות עם דלקת מפרקים

    לחיות עם דלקת מפרקים

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) לחיות עם דלקת מפרקים ולשמור על איכות החיים זה אפשרי. קיימים מעל

    פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

    פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולנו. כאבים ושאר