איך שומרים על בריאות הגבר

בריאות הגבר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

איך שומרים על בריאות הגבר? בריאות הגבר והסכנות האורבות לה הוא נושא שצריך לעניין את כולם גברים ונשים כאחד. ישנם מספר איומים מוחשיים על בריאותם של בני האדם בכלל ועל בריאות הגבר בפרט. האיומים הייחודיים על בריאות הגבר נובעת בין היתר בשל הבדלים אנטומיים ופיזיולוגיים שקיימים בין גברים לנשים. בריאות הגבר נתונה לסיכונים ייחודיים כמו למשל הפגיעה העקבית בפוריות. חלק מהאיומים הם על איכות חייו של הגבר וחלק אחר על עצם חייו. במאמר זה אצביע על האיומים הבריאותיים על הגברים ועל הדרכים להתמודד אתם.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מבט קצר בבתי אבות מגלה אמת מרה – יש במקומות אלה פחות גברים מנשים. חוקרים רבים מנסים להבין מה הסיבה לכך ואף ישנן תיאוריות שמנסות להסביר למה זה קורה. אך לא בכך עוסק מאמר זה וגם לא בבעיות "מינוריות" כמו כאבי גב, כאבי ברכיים או כאבי מפשעה. כאן אפרט מחלות קשות האורבות לגברים ומסכנות את חייהם ומה הם יכולים לעשות כדי להתמודד אתם. אז איך שומרים על בריאות הגבר? על כך קראו במאמר הבא.

  {loadposition inside-page}

  איך שומרים על בריאות הגבר – רקע

  בין האיומים המרכזיים על בריאותו ועל חייו של הגבר ניתן למנות את אוטם שריר הלב – מוות של רקמת שרירי הלב הנובעת מחסימה חלקית או מלאה של כלי הדם המספקים חמצן לשרירי הלב. שבץ מוחי – אובדן תפקוד המוח ואף מוות בגין הנובעת מחסימה חלקית או מלאה של כלי הדם המספקים חמצן למוח. סרטן – בעיקר סרטן הריאות, סרטן הערמונית, סרטן המעי וסרטן העור. תאונות דרכים – נטיית הגברים לנהוג עייפים או תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים אחרים מעלים את הסיכוי שלהם להיות מעורבים בתאונות דרכים. סוכרת – רמה גבוהה של סוכרים בדם אשר עלולה לגרום מגוון בעיות בריאותיות ובכללן בעיות לב, נזקים עצביים, פגיעה בעיניים ועוד. אז איך שומרים על בריאות הגבר?

  איך נכון לשמור בריאות הגבר? פירוט צעדים

  הקפדה על מספר צעדים מצומצם עשויה להשתלם לכם בכך שתפחיתו את מספר האיומים על בריאותיכם ואפילו תעלימו אותם לחלוטין. להלן הצעדים הנדרשים כדי לשפר את איכות חייכם או אפילו להצילם:

  1) הפסיקו עישון כולל עישון פסיבי

  הפסיקו עישון לחלוטין כולל עישון פסיבי. מחקרים רבים שבים ומאשרים את הקשר שקיים בין עישון לכול המחלות הקטלניות ובכללם מחלות לב, מחלות כלי דם ומחלות הסרטן בעיקר סרטן הריאות.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   2) הקפידו על תזונה נכונה

   האוכל הוא מפתח לבריאות טובה יש שיאמרו שהוא המפתח. הקפידו לגוון את המזון שלכם ולצרוך את כול סוגי המזון שהגוף זקוק כולל פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים, ומים. הרבו באכילת ירקות, פירות ודגנים מלאים. צמצמו צריכת מזון עתיר שומנים וכולסטרול, ובפרט שומנים רווים כגון: בשר שמן, חמאה, ביצים או שומנים מוקשים. צמצמו צריכת מלח. המעיטו בשתיית משקאות ממותקים. הרבו בשתיית מים.

   3) הקפידו לטפל במחלות שלכם

   איך שומרים על בריאות הגבר
   איך שומרים על בריאות הגבר

   למספר רב של בעיות רפואיות כמו לחץ דם גבוה או סוכרת יש השפעה על בריאות הלב וכלי הדם ובכך גם על איכות החיים ואפילו על אורך החיים. כמובן שרצוי למנוע את התפתחותן של בעיות אלו ואחרות באמצעות הקפדה על אורח חיים בריא. יחד עם זאת עם איתרע מזלכם וחליתם בבעיה מסוג זה אל תזניחו. סוכרת חייבת להיות מאוזנת על ידי תרופות, דיאטה ופעילות גופנית וכך גם לחץ דם גבוה וכיוצא בזה.

   4) הקפידו על פעילות גופנית סדירה

   פעילות גופנית היא עוד אחד מהמפתחות להפחתת האיומים על בריאותו של הגבר ועל אריכות חייו. מחקרים רבים מציינים את התרומה של פעילות גופנית המבוצעת מספר פעמים בשבוע למניעת מחלות קטלניות כגון סרטן ומחלות לב וכלי דם. יש לציין שככול שהפעילות הגופנית משמעותית יותר כך עולה גם ההשפעה המיטיבה שלה על בריאותינו. על פי נתונים שהתפרסמו ב2002 (Mayo Clinic Proceedings) פעילות גופנית יכולה לעזור לכם להוריד במשקל, להוריד לחץ דם, להוריד שומנים בדם, להפחית הסיכון לשבץ מוחי, להפחית את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס ב- 40% ובסרטן הערמונית ב- 10 – 70%, לשפר את תפקודי הריאות ועוד. חשוב להקפיד על כללי אימון נכונים כדי להימנע מעומס יתר ופציעות ספורט.

   5) הקפידו על משקל גוף מאוזן

   שמרו על משקל גוף נכון לגובה שלכם. מחקרים רבים שבים ומחזקים את הקשר בין התפתחותן של מחלות הפוגעות באיכות חיים ואפילו קטלניות לבין השמנה. בין המחלות הללו ניתן למנות את מחלות הלב וכלי הדם, סוכרת, מחלות סרטן כגון סרטן הכבד והלבלב ופגיעה במפרקי הגוף השונים. על פי מחקרים של פרופ' מיכאל קרין מאוניברסיטת קליפורניה השמנת יתר יוצרת נטייה להתפתחותן של דלקות אשר מעלות את הסיכון להתפתחות מחלות סרטן שונות.

   6) המעיטו בצריכת אלכוהול

   צריכת אלכוהול מופרזת (מעל כוס יין אחת ביום) ומתמשכת כרוכה בנזקים משמעותיים לגוף ולנפש. מבחינה נפשית שתיית אלכוהול מופרזת כרוכה בדיכאון, דאגה, לקיחת סיכונים מוגברים, הפרעות שינה, התאבדויות ומחלות נפש. מבחינה פיזית מזיק אלכוהול כמעט לכול האברים בגוף. ברשימת הנפגעים ניתן לכלול נזקים למוח, סיכון מוגבר להתפתחות סוגי סרטן שונים (סרטן בפה, סרטן בגרון, סרטן בכבד), התפתחות של לחץ דם גבוה וסיכון מוגבר להתפתחות שבץ מוחי, מחלות לב, מחלות כלי דם, מחלות כליות.

   התפתחות של דלקות בריאות, בכבד, במערכת העיכול, בלבלב. בשלבים מתקדמים יותר האיברים הדלוקים כרונית יכולים לקרוס כמו במקרה של הכבד או יכולים להתפתח בהם כיבים ואפילו סרטן כמו במקרה של מערכת העיכול. גברים הצורכים אלכוהול באופן מופרז יכולים לפתח אימפוטנציה ובעיות פוריות. צריכה מוגזמת של אלכוהול יכולה גם לפגוע ביכולת של הגוף לספוג סידן ולהוביל למחלת דלדול העצם (Osteoporosis). בגלל הערך הקלורי הרב של אלכוהול צריכה מוגברת שלו תורמת גם להשמנה. ההשפעה של שתיית אלכוהול מוגזמת על העור כולל נטייה ליובש עורי ואדמומיות הנובעת מהתרחבות נימי דם.

   7) הפחיתו מתחים נפשיים

   הפחיתו מתחים נפשיים על ידי למידה של טכניקות ייעודיות כגון מדיטציה, יוגה תרגילי נשימות. הימנעו ממתחים גם על ידי ארגון נכון של לוח הזמנים שלכם, שיפור ביכולות החברתיות שלכם וכיוצא בזה. מעל 90% מהבעיות הרפואיות שרואה רופא ראשוני נגרמות במלואן או בחלקן ממתחים נפשיים. ההשפעות המתח הנפשי על הבריאות שלנו הן נרחבות. התסמינים בשלבים הראשונים של החשיפה למתחים יהיו יחסית קלים ויכולים לכלול כאבי ראש, דכדוך, ונטייה להצטננויות.

   במצב של מתחים כרוניים יותר הבעיות הופכות לרציניות יותר ויכולות לכלול דיכאונות, דאגנות, חרדות, השמנה, אובדן שיער, מחלות חניכיים, כיבי קיבה וליקוי בתפקוד המיני. ברמות גבוהות של מתחים כרוניים חלה עלייה בסיכון להתפתחות מחלות כמו סוכרת, מחלות לב, לקות תפקודית של בלוטת התריס ומחלות סרטן.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו? השק התקאלי (Thecal sac) היא ממברנה רגישה העוטפת את חוט השדרה ושורשי העצבים ומגוננת עליהם.