פעילות גופנית לעובדי משרד

פעילות גופנית לעובדי משרד
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

פעילות גופנית לעובדי משרד עשויה למנוע חלק מהפגיעות האופייניות לעבודה משרדית. רוב הפציעות מעבודה במשרד שייכות לסוג הקרוי פציעות ממאמץ חוזרני. תסמונות כאב שכיחות בגין עבודה משרדית כוללים בין היתר פגיעות וכאב צוואר, פגיעות וכאב מרפקים, פגיעות וכאב בכפות ידיים ועוד.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  עבודה משרדית כרוכה בסיכונים גבוהים להיפצע. למעשה, העבודה במשרד מסוכנת יותר מעבודה עם סולם, פטיש או מחרטה. על פי מומחים אמריקאים לבטיחות רמות הסיכון להיפצע בעבודה משרדית עולים כל הזמן.

  • עוגמת הנפש שנגרמת לקרבנות העבודה במשרד
  • העלויות הלאומיות והאישיות שנגרמות בגין פציעות אלה

  גורמים לחוקרים מכול העולם לנסות ולאתר דרכים להתמודד עם מגיפה זו. הקפדה על התנהלות ארגונומית במשרד ובכלל זה מנוחות קצרות ופעילות עשויה למנוע חלק ניכר מהבעיות האופייניות לעובדי משרד.

  פעילות גופנית לעובדי משרד – רקע

  מומחים בתחום הארגונומיה הכניסו שינויים באופן העבודה, בסביבת העבודה ובעמדת העבודה של עובדי המשרד כולל שינויים שהביאו להפחתה של רמת הלחצים של העובד. תרגילים גופניים יכולים למנוע או לצמצם את הפציעות והכאבים. רוב החוקרים העוסקים בתחום הארגונומי ממליצים, בין היתר, לערוך הפסקות יזומות לצורך ביצוע פעילות גופנית. לטענתם פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון להתפתחות פציעות. למסקנות דומות הגיעו החוקרים במחקר שפורסם בחודש מאי 2008 בירחון המדעי "ספלגיה":

  פעילות גופנית יכולה להפחית פציעות ופתולוגיות שכיחות בעבודה משרדית הכוללות כאבי ראש, כאבי צוואר, כאבי כתפיים, כאבי מרפקים, כאבי גב, כאבי ידיים ועוד". הפעילות הגופנית המומלצת נחלקת לשני סוגים עיקריים: תרגילי ספורט ותרגילי שחרור.

  פציעת מאמץ חוזרני – מה זה?

  המושג (Repetitive Strain Injuries -RSI) הוא שם מקיף לפגיעות בחלקי הגוף השונים הנגרמים בגלל עומסים חוזרניים וביצוע תנועות חוזרניות ובכלל זה בסיבי העצב, גידים, בשרירים, בפרקי הגוף ועוד. סוג זה פציעות ידוע גם בשם פגיעה טראומטית מצטברת (Cumulative Trauma Disorders). למרות שעיקר הפציעות מסוג מתרחשות במשרד אסור לשכוח שהן עלולות להתרחש גם בגלל פעילות גופנית. ענפי ספורט ותחביבים רבים כרוכים בביצוע חוזרני של מאמצים החושפים את הספורטאי לפציעה מהסוג הנדון.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   בגלל אופי העבודה המשרדית רוב העומסים מצטברים על הגפיים העליונות ובעיקר על הגידים, עצבים והשרירים בגפיים העליונות. התוצאה השכיחה של עומסים אלו היא פציעות מעבודה משרדית הכוללות דלקות גידים, דלקות שרירים ודלקות עצבים על רקע לכידה שלהם כמו למשל במצב של תסמונת התעלה הקרפלית. עומסי יתר חוזרניים מוטלים גם על הגב התחתון, על הצוואר ועל עמוד השדרה באופן כללי. וגם כאן התוצאה היא נזקים הגורמים בין היתר כאבי גב תחתון (פריצת דיסק מותני?), כאבי צוואר (פריצת דיסק צווארי), כאבי ראש ועוד.

   פעילות גופנית לעובדי משרד

   פעילות גופנית לעובדי משרד
   פעילות גופנית לעובדי משרד

   מומלץ לכל עובד משרד לנסות ולאזן את חוסר העשייה והסטגנציה המאפיינת עבודה משרדית באמצעות עשייה ספורטיבית בשעות הפנאי ובכל הזדמנות במהלך יום העבודה. אחת הפעילויות המומלצות היא אימון בחדרי כושר. חדרי כושר אשר קיימים בחלק ממקומות העבודה מספקים אפשרות לאימון קצר ותכליתי.

   מלבד אימונים אירוביים כגון הליכה, ריצה, מדרגות וכיוצא בזה מומלץ לעבוד בחדר הכושר גם עם מכונות כוח לצורך חיזוק שרירי עמוד השדרה. כאשר אין חדר כושר במקום העבודה מומלץ לקום מהשולחן אחת ל30 דקות ולבצע הליכה של 3 – 5 דקות.

   תרגילי שחרור לעובדי משרד

   מומלץ אחת לפרק זמן קצוב (30 דקות) לבצע מתיחות ותרגילי הרפיה לשרירים המבצעים מאמץ חוזרני. את האצבעות הכפופות כדי להקליד צריך למתוח לאחור לשהות מספר שניות בתנוחת המתיחה ולהרפות. יש לבצע כל תרגיל מספר פעמים.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,