מה כירופרקט יכול לעשות עבורך

מה כירופרקט יכול לעשות עבורך
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מה כירופרקט יכול לעשות עבורך? הרבה. חלקי הגוף השונים קשורים זה בזה בקשר קינמטי ואמורים לעבוד בהרמוניה. אלא שכפי שכולנו יודעים מסיבות שונות ובכללן אורח חיים יושבני, עבודה וספורט המתבססים על עומסים חוזרניים, פציעות טראומטיות ועוד פוגעים בחלק זה או אחר בגוף ובכך גם פוגעים בהרמוניה התנועתית. כאשר עמוד השדרה מתפקד היטב גם עצבי חוט השדרה וחוט השדרה אמורים לתפקד היטב. כאשר עמוד השדרה ומערכת העצבים מתפקדים היטב ישנה שבירות גבוהה יותר שגם שרירי השלד מתפקדים טוב. כאשר האגן מאוזן ומתפקד באופן תקין גם עמוד השדרה על חלקיו השונים וכן המפרקים של הגפה התחתונה יתפקדו באופן מיטבי. כאשר כפות הרגליים מתפקדות באופן מיטבי כך גם מתפקדים יתר חלקי השרשרת הקינטית במעלה הגפה התחתונה וכף הלאה.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מאידך פציעה במערכת שריר ושלד שעלולה להיגרם בגלל טראומה, נזק מצטבר או מחלה פוגעת בין היתר בהרמוניה הגופנית ועלולה לגרום לשורה ארוכה של סימנים ותסמינים. בין הסימנים ותסמינים נמנה כאבים ומגבלות תנועה שאליהם עלולים להתווסף גם עיוות של המפרק, נפיחות, רעשים וחריקות הבוקעים מהמפרק, דימום, אובדן תחושה באזור זה או אחר, חולשה של אחד או יותר מהשרירים בגוף ועוד. אז כאשר אתה שואל מה כירופרקט יכול לעשות עבורך? התשובה היא להחזיר את היכולת התפקודית של החולה.

  מה כירופרקט יכול לעשות עבורך – רקע

  כל שנה כ- 50 מיליוני אמריקאים מטופלים על ידי כירופרקטים. 95% מהמטופלים טוענים שהטיפול היה יעיל ו – 89% מהמטופלים אמרו שימליצו על הטיפול למשפחה ולחברים. אכן, כירופרקטים זוכים לשבחים רבים בכל רחבי העולם המערבי ועם זאת רוב האנשים לא באמת מבינים מה עושה הטיפול הכירופרקטי. הכירופרקטיקה הוא מקצוע בריאותי ראשוני שמטרתו שיפור התפקוד של חלקי הגוף השונים. בעיקר מתמקד הכירופרקט בשיפור התפקוד של עמוד השדרה ושיפור הקשר של חלקי הגוף הללו למערכת העצבים. המשמעות של המילה כירופרקטיקה ביוונית היא לבצע עם הידיים (chiropractic) ואכן את שיפור התפקודי של חלקי הגוף השונים משיג כירופרקט בעיקר באמצעות הידיים.

  כירופרקט וטיפול כירופרקטי?

  כירופרקטיקה בעל מקצוע בריאותי ראשוני שאינו חודרני (ללא תרופות או ניתוחים), המתבסס על עבודת ידיים ומטרתה שיפור תפקודי של חלקי הגוף השונים ובכלל זה עמוד השדרה ומערכת העצבים. הכירופרקטים נעזרים במידע הרפואי העדכני ביותר והמוכח ביותר יחד עם הניסיון הקליני שלהם כדי לאבחן הפרעות בריאותיות הפוגעות במערכת שריר ושלד. מיד לאחר האבחון הכירופרקטים מטפלים בהפרעות הללו ללא ניתוחים וללא תרופות. לאחר הטיפול ובמטרה למנוע את הישנות הפציעה כירופרקט יקדיש פרק זמן נוסף לשיקום ומניעה.

  כל כירופרקט מקבל הכשרה אקדמית ומעשית מקיפה המכשירה אותו לבדוק, לאבחון, לטפל ולשקם ליקויים במערכת שריר ושלד. הכירופרקט מאתר את הליקויים בעמוד השדרה וביתר חלקי מערכת שריר ושלד ומתקנם או לכול הפחות פועל לצמצם את חומרתם. כלי העבודה של העיקריים של כירופרקט הם ידיו. הטיפול הכירופרקטי כולל טכניקות טיפול ידניות ובכלל זה הכוונון המפורסם של חוליות עמוד השדרה, תרגילים אקטיביים ופסיביים שונים. הכירופרקט גם ייעזר במגוון אמצעי עזר מודרניים כדי לטפל בדלקות ובפציעות כמו למשל לייזר רך וגלי הלם. כירופרקטים פועלים במסגרות רפואיות שונות ובכלל זה בבתי חולים, בקופות חולים, במרפאות פרטיות ועוד.

  באמצעים האלו מטפלת הכירופרקטיקה ביעילות וללא תרופות או כירורגיה במגוון רחב של הפרעות בריאותיות במערכות שריר ושלד. חשוב לציין שלנוכח תופעות הלוואי הקשות של התרופות נוגדות הדלקת ולעתים גם של הניתוחים השונים שעליהם ממליצים לעתים האורתופדים, ריפוי ללא תרופות וללא ניתוחים הוא אכן בשורה. בין ההפרעות הבריאותיות שבהן מטפל כירופרקט נמנה כאבי צוואר, כאבי גב, כאבי ראש, כאבי ברכיים, כאבים בכפות הרגליים, כאבים בכתפיים, שיפור היציבה ועוד ועוד.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   כמה עולה טיפול כירופרקטי?

   כאשר משווים את העלות של טיפול הניתן על ידי כירופרקט לטיפולים אחרים תמצאו שאין הבדלים משמעותיים. ועוד נציין שהטיפולים הניתנים על ידי כירופרקטים מכוסים על ידי רוב חברות הביטוח. עם זאת חשוב לציין שמחקרים שונים שנערכו בין היתר על ידי ממשלות מצאו שבסופו של דבר בגלל יעילותו הטיפול הכירופרקטי הוא גם חסכוני.

   אז מה כירופרקט יכול לעשות עבורכם?

   הפרעות בריאותיות במערכת שריר ושלד אינן בעיות שנגרמות רק בגלל זקנה. הפרעות מסוג זה שכיחות בקרב כל הגילים. מחקרים שונים מציינים שכשליש מבני האדם ובכלל זה ילדים חיים עם פגיעה כזאת או אחרת במערכת שריר ושלד. לפגיעות מסוג זה השפעה דרמטית על איכות חייו של החולה. חולה הסובל מפגיעה במערכת שרירי ושלד מוגבל ביכולת התפקוד שלו ועל כן מאבד ימי עבודה ולעתים אף פורש פרישה מוקדמת מעבודתו, כושר הייצור שלו נפגע, הוא נזקק לשירותים רפואיים, חייו החברתיים נפגעים, הוא מתבודד, סובל מדיכאונות ומעלה את הסיכון להתפתחות מחלות כרוניות נוספות ועוד.

   מה כירופרקט יכול לעשות
   מה כירופרקט יכול לעשות

   המטרה העיקרית של כירופרקט היא החזרת החולה לתפקוד מלא מכל הבחינות גופנית, נפשית וחברתית. הכירופרקט מתבסס על ההכשרה היסודית שלו ועל עדכון בלתי פוסק של הידע באמצעות מחקרים וניסיון קליני כדי להתאים את הטיפול הטוב ביותר לחולה.  מיד לאחר שאבחן את ההפרעה הבריאותית והבהיר את מהותה לחולה יחל הכירופרקט לנקוט בצעדים הדרושים להתמודד עם הכאבים של החולה ועם הליקויים התפקודיים שלו. עם זאת באותם מקרים מצערים שכירופרקט לא יכול לעזור הוא יפנה את החולה לגורם המתאים.

   טיפול כירופרקטי אמור ברוב המקרים להניב את התוצאות הבאות:

   • הפחתת הכאב ולעתים קרובות סילוקו באופן מלא מהמפרק המעורב
   • שיפור טווחי התנועה והתפקוד של המפרק
   • הרפיה ואיזון של השרירים
   • שיפור התפקוד של השרירים
   • צמצום הסיכון להתפתחות דלקת פרקים ניוונית חמורה
   • שיפור יכולות גופניות ואתלטיות
   • הפחתה של מתח נפשי
   • שיפור התפקוד של מערכת העצבים
   • הקלה ואף ריפוי סוגים מסוימים של כאבי ראש
   • מניעת פציעות במערכת שריר ושלד בפעילות גופנית
   • מניעת פציעות במערכת שריר ושלד בעבודה

   הכירופרקט גם מונע פגיעות במערכת עצב, שריר ושלד

   כירופרקט משקיע זמן רב בחינוך החולים וזאת במטרה להאיץ את קצב הריפוי וכדי למנוע את הישנות ההפרעה הבריאותית. הנושאים בהם עוסק החינוך הזה כוללים ארגונומיה, יציבה, פעילות גופנית ותזונה. במפגשיו עם החולה ינחה הכירופרקט את החולה כיצד לנטרל את גורמי הסיכון השונים להתפתחות פציעות ופגיעות כרוניות במערכת שרירי ושלד. בין גורמי הסיכון לפציעות אלו נמנה חוסר פעילות גופנית, השמנה, עישון, ביצוע פעילות חוזרנית בספורט או בעבודה, אי הקפדה על זמני התאוששות, עבודה לקויה מבחינה ארגונומית, אי הקפדה על יציבה נכונה ועוד. כירופרקט גם ינחה את החולה כיצד לעסוק בפעילות גופנית באופן שמחד לא יפצע אותו ומאידך יחזק את שרירי הליבה ואת שיווי המשקל ובכך יועיל במניעת פציעות.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול

    ITB סינדרום מניעה וטיפול אלו הם הנושאים שבהם עוסק המאמר הזה. המידע שנושאו הפציעה של הרצועה האיליו-טיביאלית (iliotibial band – ITB) חשוב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב

    לחץ נפשי וכאבי גב, מה הקשר? ובכן, מתברר שיש קשר בין השניים הללו והוא משמעותי. כאבי גב מהווים הפרעה שכיחה ביותר שעלולה

    שינה על הבטן מזיקה

    כך תפסיקו לישון על הבטן

    כך תפסיקו לישון על הבטן. שינה הוא תהליך המחייב לשהות במנח אחד או יותר לאורך מספר שעות. כול שהייה ממושכת בתנוחה אחת