ריצה מאריכה את החיים

רוצו לחיים ארוכים יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  ריצה מאריכה את החיים! על פי משרד הבריאות האמריקאי מומלץ לכול אדם לבצע אימוני כושר של לפחות 75 דקות מידי שבוע. המחקר הנוכחי מצא שאפשר להשיג השפעות בריאותיות לא פחות טובות גם עם פחות פעילות גופנית. ארבע שעות של ריצה בשבוע תעניק לכם בריאות טובה יותר ותוספת של שנות חיים. ריצה מאריכה את החיים!

  למרות שריצה היא ספורט פופולארי יש מעט נתונים על ההשפעות ארוכות הטווח של הריצה. בין היתר לא ברור מהי השפעת הריצה על אריכות החיים וכמה צריך לרוץ לשם כך. מטרת החוקרים במחקר הנוכחי הייתה להשלים את פיסת המידע הזאת. מסקנתו: כול מי שרוצה ליהנות משנות חיים ארוכות יותר צריך לרוץ.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ריצה מאריכה את החיים – רקע

   יחד עם החדשות הטובות הללו לגבי החיים הארוכים הצפויים לרצים חשוב לציין את פוטנציאל הפציעות. ריצה גורמת לפציעות רבות ובעיקר נכון הדבר כאשר סגנון הריצה אינו נכון. עוד נוסיף שפציעות ריצה היא בעיה המצויה במגמת גדילה. מגפת הפציעות מריצה אינה מדלגת על ילדים ובני נוער. על פי נתונים שנאספו בארצות הברית בין השנים 1994 – 2007 התברר שמספר הילדים ובני הנוער (6-18) שנפצעים מריצה עלה ב34%. ברוב המקרים פציעות הריצה כוללות נקיעה או מתיחה של שריר או מפרק בגפה התחתונה. כשליש מהפציעות במהלך הריצה נגרמות בגלל נפילה.

   כמחצית מהפציעות במהלך ריצה מתרחשות בבית הספר (2011, 02 Journal of Clinical Pediatrics). השכיחות הגבוהה של הפציעות מריצה נובעת בין היתר גם מהפופולאריות של הריצה והזמינות שלה. פציעות הספורט ובכלל זה פציעות ריצה ניתנות למניעה או לכול הפחות לצמצום. כדי למנוע את הפציעות הללו ממליצים החוקרים  ללמד את הילדים ואת בני הנוער את הכללים והיסודות של האימון הנכון ושל הריצה הנכונה.

   המחקר

   ריצה מאריכה את החיים
   ריצה מאריכה את החיים

   מחקרים רבים הגיעו למסקנה שריצה מאריכה חיים. המחקר הנוכחי הגיע למסקנה שאנשים שרצים חיים בממוצע 3 שנים יותר מאנשים שאינם רצים. הסיבה לכך היא ההפחתה הדרמטית הנאמדת ב- 45% ברמת הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם. ההשפעה המיטבה הזאת של ריצה נותרת אולי בערכים שונים גם כאשר האנשים שרצים מעשנים, שותים אלכוהול וסובלים מבעיות כמו לחץ דם גבוה והשמנה.

   על פי אותו מחקר 4 שעות ריצה שבועיות הן כול שנדרש כדי להגיע לשיא ההשפעה של ריצה על הבריאות. ארבע שעות של ריצה לשבוע הן כל שנדרש כדי ליהנות משלוש שנות חיים נוספות. גם פעילות אירובית אחרת כמו רכיבה על אופניים או הליכה נושאת השפעה מטיבה על הבריאות. עם זאת השפעת הפעילויות הללו אינה מגיעה לעוצמת השפעה של הריצה. במקרה הטוב רכיבת אופניים והליכה מצליחות להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם ב12% בלבד.

   האם אכן ריצה מאריכה חיים וכמה זמן צריך לרוץ?

   האם ריצה מאריכה את החיים וכמה זמן צריך לרוץ לשם כך? החוקרים החליטו לברר זאת. במחקר הזה בדקו החוקרים את היחס שמתקיים בין ריצה לבין הסיכון למות בקרב 55,137 בוגרים בגילאים שבין 18 – 100 שנים. המחקר התפרס על פני 15 שנים ובוצע באמצעות שאלונים ייעודיים.

   ממצאי המחקר

   לאחר 15 שנים של מעקב 1,217 מחברי מהקבוצה מתו ממחלות לב וכלי דם ו- 3,413 מחברי הקבוצה מתו מסיבות אחרות. 24% מחברי הקבוצה רצו. בהשוואה לאנשים שאינם רצים אנשים שרצים נמצאים בסיכון קטן יותר ב30% מסיבות שונות ו45% פחות סיכון למות ממחלות לב וכלי דם. אנשים שעוסקים בספורט הריצה חיים בממוצע שלוש שנים יותר מאנשים שאינם רצים.

   מסקנות המחקר

   ריצה מאריכה את החיים! ריצה מעניקה את ההפחתה הגדולה ביותר של הסיכון למות ממחלות לב וכלי דם. החדשות טובות למי שמתקשה לרוץ ארבע שעות בשבוע הן שאת היתרונות הבריאותיים של הריצה ניתן לקבל גם באמצעות 5 – 10 דקות של ריצה איטית כול יום.

   Aug. 5, 2014, Journal of the American College of Cardiology

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון, מה עדיף? התשובה בקצרה היא לא זה

    כאב בגלל נזק עצבי

    כאב בגלל נזק עצבי

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בגלל נזק עצבי היא תופעה שכיחה. לא תמיד קל לזהות שהכאב