רוצו כדי לחיות יותר שנים
רוצו לחיים ארוכים יותר

רוצו כדי לחיות יותר שנים

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


רוצו כדי לחיות יותר שנים! על פי משרד הבריאות האמריקאי מומלץ לכול אדם לבצע אימוני כושר של לפחות 75 דקות מידי שבוע. המחקר הנוכחי מצא שאפשר להשיג תוצאות לא פחות טובות, כולל בריאות טובה יותר ותוספת של שנות חיים, גם עם פחות פעילות גופנית. ארבע שעות של ריצה בשבוע תעניק לכם עוד מספר שנות חיים. רוצו כדי לחיות יותר שנים!

למרות שריצה היא ספורט פופולארי יש מעט נתונים על ההשפעות ארוכות הטווח של הריצה כולל ההשפעות על אריכות החיים ועל כמה צריך לרוץ כדי ליהנות מההשפעות הללו. המחקר הנובחי ניסה להבין טוב יותר מהן ההשפעות של הריצה על תוחלת החיים. מסקנתו: כול מי שרוצה ליהנות משנות חיים ארוכות יותר צריך לרוץ. רוצו כדי לחיות יותר שנים!

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןרוצו כדי לחיות יותר שנים – רקע

יחד עם החדשות הטובות הללו לגבי החיים הארוכים הצפויים לרצים חשוב לציין את פוטנציאל הפציעות של הריצה ובעיקר של הריצה הלא נכונה. ריצה גורמת לפציעות רבות ובעיקר נכון הדבר כאשר סגנון הריצה אינו נכון. פציעות ריצה מהווים בעיה המצויה במגמת גדילה. מגפת הפציעות מריצה אינה מדלגת על ילדים ובני נוער. על פי נתונים שנאספו בארצות הברית בין השנים 1994 – 2007 התברר שמספר הילדים ובני הנוער (6-18) שנפצעים מריצה עלה ב34%. ברוב המקרים פציעות הריצה כוללות נקיעה או מתיחה של שריר או מפרק בגפה התחתונה. כשליש מהפציעות במהלך הריצה נגרמות בגלל נפילה.

כמחצית מהפציעות במהלך ריצה מתרחשות בבית הספר (2011, 02 Journal of Clinical Pediatrics). השכיחות הגבוהה של הפציעות מריצה נובעת בין היתר גם מהפופולאריות של הריצה והזמינות שלה. פציעות הספורט ובכלל זה פציעות ריצה ניתנות למניעה או לכול הפחות לצמצום. כדי למנוע את הפציעות הללו ממליצים החוקרים  ללמד את הילדים ואת בני הנוער את הכללים והיסודות של האימון הנכון ושל הריצה הנכונה.

המחקר

רוצים לחיות יותר שנים תתחילו לרוץ
רוצים לחיות יותר שנים תתחילו לרוץ

מחקרים רבים הגיעו למסקנה שריצה מאריכה חיים. המחקר הנוכחי הגיע למסקנה שאנשים שרצים חיים בממוצע 3 שנים יותר מאנשים שאינם רצים. הסיבה לכך היא ההפחתה הדרמטית הנאמדת ב- 45% ברמת הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם. ההשפעה המיטבה הזאת של ריצה נותרת אולי בערכים שונים גם כאשר האנשים שרצים מעשנים, שותים אלכוהול וסובלים מבעיות כמו לחץ דם גבוה והשמנה.

על פי אותו מחקר כול שנדרש כדי להגיע לשיא ההשפעה של ריצה על הבריאות שלנו וליהנות משלוש שנות חיים נוספות הוא ארבע שעות של ריצה לשבוע. יחד עם זאת גם ריצה יומית קצרצרה תעניק לכם יתרונות בריאותיים. גם פעילות אירובית אחרת כמו רכיבה על אופניים או הליכה נושאת השפעה מטיבה אך היא אינה מגיעה לעוצמת השפעה של הריצה ובמקרה הטוב מצליחה להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם ב12% בלבד.

האם אכן המסר: “רוצו כדי לחיות יותר שנים ” מדויק. החוקרים במחקר הזה בדקו את היחס שמתקיים בין ריצה לבין הסיכון למות בקרב 55,137 בוגרים בגילאים שבין 18-100 שנים. המחקר התפרס על פני 15 שנים ובוצע באמצעות שאלונים ייעודיים.

ממצאי המחקר

לאחר 15 שנים של מעקב 1,217 מחברי מהקבוצה מתו ממחלות לב וכלי דם ו- 3,413 מחברי הקבוצה מתו מסיבות אחרות. 24% מחברי הקבוצה רצו. בהשוואה לאנשים שאינם רצים אנשים שרצים נמצאים בסיכון קטן יותר ב30% מסיבות שונות ו45% פחות סיכון למות ממחלות לב וכלי דם. אנשים שעוסקים בספורט הריצה חיים בממוצע שלוש שנים יותר מאנשים שאינם רצים.

מסקנות המחקר

רוצו כדי לחיות יותר שנים! ריצה מעניקה את ההפחתה הגדולה ביותר של הסיכון למות ממחלות לב וכלי דם. החדשות טובות למי שמתקשה לרוץ ארבע שעות בשבוע הן שאת היתרונות הבריאותיים של הריצה ניתן לקבל גם באמצעות 5 – 10 דקות של ריצה איטית כול יום.

Aug. 5, 2014, Journal of the American College of Cardiology

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • רוצו לאט ומעט ותחיו יותר שנים

  לחיים ארוכים רוצו לאט ומעט! כמה צריך לרוץ כדי לחיות יותר שנים ולחיות חיים איכותיים יותר? ובכן, על פי מחקר…

 • נשים חרדות יותר

  נשים חרדות יותר וזאת עובדה. הפרעות חרדה מהוות בעיה בריאותית הגורמת לסבל אישי רב ולהוצאות כלכליות עצומות. בהשוואה לגברים לנשים…

 • סובל מהשמנה אתה חשוף ליותר קרינה

  שמנים חייבים יותר קרינה מייננת! קרינה מייננת הנפלטת בעת ביצוע צילומי הרנטגן מזיקה בין היתר לחומר הגנטי בתאי הגוף ועלולה…

 • ללעוס יותר כדי לאכול פחות

  לעס יותר אכול פחות! אנשים שלועסים לאט אוכלים פחות ונוטים בין היתר, מסיבה זאת להיות רזים יותר בהשוואה לאנשים שלועסים…

 • לדווש ללב בריא יותר

  דיווש ללב בריא היא דרך נפלאה לגוף בריא. רכיבה רגילה המתבצעת באופן תדיר היא כול שנדרש להפחתת הסיכון ללקות במחלת…

 • תשבו פחות תחיו יותר

  תשבו פחות תחיו יותר! הישיבה הממושכת המאפיינת את סדר היום של רובנו גורמת לנזקים בריאותיים קשים ולמחלות קטלניות בחלקן ומעלה…

 • שינה בחיק הטבע איכותית יותר

  לינה בחיק הטבע טובה יותר! כך קובע המחקר שלפנינו. שינה איכותית חשובה לבריאות המנטלית והגופנית שלנו. על פי המחקר הנוכחי…

 • לחיים ארוכים שבו פחות ונועו יותר

  שבו פחות, נועו יותר! זה העיקרון שצריך להנחות אותנו. הנזקים מישיבה ובעיקר מישיבה לא נכונה ו/או ישיבה ממושכת כוללים כאבי…

 • יותר חלבון מהחי למניעת שבץ

  יותר חלבון מהחי למניעת שבץ מוחי! המאבק בין צמחונים לקרניבורים כבר מזמן הפסיק להיות צמחוני והתעצם לדרגה של מלחמת דת.…

 • מבוגרים תתחילו לרקוד

  מבוגרים תתחילו לרקוד! זוהי מסקנתו של מחקר שנערך באוסטרליה ובדק את השפעות של ריקודים על בריאות מבוגרים. החוקרים הגיעו למסקנה…