ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב

ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב! בעידן המודרני זה כבר לא נדיר לראות ילדים המתלוננים על כאבי גב. עוד חשוב שנדע, ישנה סבירות גבוהה שילד הסובל מכאבי גב ימשיך לסבול מכך גם בבגרותו. מה גורם לכאבי הגב אצל הילדים שלנו? מומחי בריאות מצביעים על מספר גורמים אפשריים לכאבי גב אצל ילדים ובכלל זה ילקוטי בית ספר כבדים ולא מותאמים. עומסים חוזרניים לא תקינים על עמוד השדרה של הילד המתפתח גובים מחיר בריאותי. כפי לבחור ילקוט מתאים לילד הוא עניין קריטי למניעת נזקים וכדי לאפשר התפתחות תקינה של עמוד השדרה שלו. כאבים בגב בגיל צעיר יכולים לנבוע ממספר סיבות ובכללן ילקוט בית ספר שאינו מותאם לילד.

אי ההתאמה הזאת של הילקוט לגב של הילדים גורמת בין היתר להתפתחות כאבי גב, כאבי כתפיים ועוד. מלבד ילקוט כבד ישנן סיבות נוספות להתפתחות כאבי גב בקרב ילדים ובעיקר אורח חיים יושבני. הילד יושב שעות ארוכות בבית הספר מגיע הביתה וממשיך לשבת מול הטלוויזיה/ מחשב לוח/מחשב/טלפון חכם. סיבות נוספות כוללות: ישיבה לא נכונה, חוסר פעילות גופנית, ריהוט שאינו מתאים ועוד.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב – רקע

עד היום הסתפקתם לבדוק כול בוקר שהילד שלכם קם בזמן לבית הספר לאחר שהכין שיעורי בית, עבר על המערכת למחר והכין את הילקוט בהתאם, אכל ארוחת בוקר, רחץ את פניו וצחצח את שיניו? מעכשיו יש לכם מטלה חדשה, עכשיו תצטרכו גם לבדוק את משקל ילקוט בית הספר ולוודא שהוא עונה על ההגדרה של ילקוט ארגונומי. משקל הגוף ומבנה התיק יוצרים חששות הולכים וגדלים בקרב מומחים בתחום שאולי הם בין הגורמים לנזקים האפשריים בגב של הילד ולפיכך בין הגורמים לשכיחות ההולכת וגדלה של כאבי גב בקרב ילדים. ישנה הבנה כיום: ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב?

כאבי גב בקרב ילדים וילקוט בית ספר

מחקרים שונים מראים שעד 50% מהילדים מדווחים על כאבים בגב. עוד מזכירים לנו אותם מומחים שאם הילד סובל מכאבי גב הסיכון שלו לסבול מהם כבוגר גדול פי ארבע. מומחים אלה מזהירים מפני התפתחות מגפה של כאבי גב בעתיד מפני שלא עצרנו את מגמת הילקוטים הכבדים שאותם נושאים ילדנו לבית הספר. גופם של הילדים ובכלל זה עמוד השדרה שלהם, כך אומרים המומחים, עדיין מתפתח. הנחת משקל יתר על הכתפיים, נשיאת ילקוט על צד אחד או הזזת הילקוט מצד לצד במהלך יום הלימודים והמעבר בין הכיתות יוצרים עומסים חריגים הגורמים נזקים.

ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב
ילקוט מתאים לילד ימנע כאבי גב

משקל ילקוט רצוי

רוב הילדים עדיין נושאים ילקוטים כבדים מידי וזאת למרות כול מאמצי ההסברה בתחום הממליצים שמשקל ילקוט בית הספר לא יעלה על 10% ממשקל גופו של הילד. על פי מחקרים נזקים לעמוד השדרה ולחלקי גוף אחרים של הילד מתחילים להתרחש כאשר משקל הילקוט עולה על 15% ממשקל גופו של הילד. באנגליה נמצא ש80% מהילדים נושאים ילקוטי בית ספר ששוקלים יותר מ- 20% ממשקל גופם. ילד הנושא ילקוט כבד באופן יום יומי נמצא בסיכון להתפתחות כאבי גב.

עקרונות לבחירת התיק

  • הילקוט צריך להיות עם רצועות רחבות, מרופדות וניתנות לכוונון.
  • רצועות מותניים עשויות לאפשר חלוקה טובה יותר של העומס ולמנוע כאבי גב
  • יש להקפיד שילקוט הגב יהיה קל ככול האפשר ולא יעלה על 10% ממשקל הילד
  • הילקוט צריך להיות ממוקם גבוה וקרוב ככול האפשר לעמוד השדרה
  • אורכו של התיק לא יעלה על 75% מאורך הגב של הילד
  • תכולת התיק צריכה להיות מסודרת באופן מאוזן כאשר הספרים הכבדים צמודים לגב
  • למניעת כאבי גב למדו את ילדכם להרים את הילקוט נכון, עם הברכיים

Georgia Regents University, Aug. 7, 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים