פעילות גופנית מחזקת את הלב

פעילות גופנית מחזקת את הלב
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


פעילות גופנית מחזקת את הלב! . מליוני בני אדם מתים כול שנה ברחבי העולם ממחלות לב וכלי דם. כך למשל בשנת 2011 מקרה מוות אחד מכל תשעה מקרי מוות בארצות הברית – ובסך הכול 284,388 מקרי מוות- התרחשו בגלל כישלון לב בלבד. מגוון רחב של גורמי סיכון מעלים את הסבירות של התפתחות מחלות לב. בין יתר גורמי הסיכון נמנה לחץ דם גבוה, השמנה, סוכרת, תזונה לקויה, עישון וחוסר פעילות גופנית. פעילות גופנית עקבית תשפר את בריאותנו ותפחית את הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם. ספורט ללב חזק היא אסטרטגיה נכונה וחיונית.I

לטעמו של הרמב"ם בריאות טובה היא שילוב של שלוות נפש, המנעות מאכילת יתר ופעילות גופנית. ועוד מוסיף הרמב"ם ומתאר את החשיבות של הפעילות הגופנית: " כל זמן שאדם מתעמל ויגע הרבה ואינו שבע אין חולי בא עליו וכוחו מתחזק"…."וכל מי שהוא יושב לבטח ואינו מתעמל, אפילו אכל מאכלים טובים ושמר על עצמו לפי הרפואה, כל ימיו יהיו מכאובים וכוח תשש". על פי האגודה האמריקאית ללב נשים וגברים העוסקים בשעה יומית של ספורט ברמת קושי ממוצעת או בחצי שעה של פעילות יומית ברמת קושי גבוהה מפחיתים את הסיכון שלהם ללקות במחלות לב ב46%.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןפעילות גופנית מחזקת את הלב – רקע

בין גורמי הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם מציינים מומחי בריאות השמנה, מחלות רקע כגון סוכרת, מחלת כליות, לחץ דם גבוה, רמה גבוהה של כולסטרול בדם, רקע משפחתי של מחלות לב וכמובן חוסר פעילות גופנית. גם בסיכומו של דבר הלב שלנו הוא שריר. הפעלת השריר של הלב באמצעות פעילות גופנית תחזק אותו ותצמצם את הסיכון לפגיעה. גם פעילות מועטה יחסית יכולה לעשות הבדל גדול. כך למשל אנשים שהולכים חצי שעה מידי יום מרחיקים מעצמם באופן משמעותי את מחלות הלב וכלי הדם ובכלל זה את הסכנה לשבץ מוחי. אנשים שאינם פעילים גופנית מצויים בסיכון כפול לחלות במחלות לב וכלי דם לעומת אנשים שעוסקים בפעילות גופנית. מלבד העובדה שפעילות גופנית שורפת קלוריות ועוזרת לנו לשמור על משקל מאוזן, היא גם מפחיתה את לחץ הדם, מפחיתה את הכולסטרול הרע ומעלה את הכולסטרול הטוב ועוד.

איזה ספורט לבצע?

פעילות גופנית מחזקת את הלב
פעילות גופנית מחזקת את הלב

ספורט חשוב ביותר לבריאותנו. היתרונות הגלומים בפעילות גופנית מתאימה המבוצעת על פי כול כללי האימון הנכונים הם עצומים. משקל גופנו ישאר מאוזן, הפחתתת הסיכון לסבול ממחלות ממיתות ומנוונות שונות כולל מחלות לב, מחלות כלי דם וסרטן ומחלות פרקים. פעילות גופנית נכונה עשויה אפילו למנוע כאבי גב וכאבי גוף אחרים.

ההבנה עד כמה פעילות גופנית קשורה לבריאות תקינה אינה צריכה להפתיע איש. חכמי יוון וספרטה וכן חכמי ישראל התייחסו להשפעה זאת כבר לפני מאות רבות של שנים. דוגמא לכך הוא הרמב"ם (1138-1204) שאת משנתו הבריאותית ניתן לסכם במשפט קצר המופיע בעמוד הבית של האתר: "בולם רוגזו יפחית אוכלו ויגביר תנועתו".

מה צריך לבצע כדי ליהנות מהחיסון של המערכת הקרדיווסקולארית? למעשה כול דבר שאתם מבצעים שגורם לכם לזוז ולשרוף קלוריות נחשב לפעילות גופנית טובה. חשוב להקפיד על פעילות אירובית כגון הליכה, עלייה במדרגות, משחקי כדור (כרגל, כדורסל, טניס, כדור יד ועוד), שחייה, רכיבה על אופניים, ריצה, חתירה ועוד.

פעילות אירובית המבוצעת באינטרוולים עשויה להועיל יותר. חשוב גם להקפיד על אימוני כוח ובכלל זה אימוני משקולות, מכונות כוח אימוני התנגדות ועוד. נסו להימנע מישיבה ממושכת לאורך היום ובצעו הליכות קצרות לאורך יום העבודה שלכם.

Circulation, Sept. 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים