כמה עולה טיפול כירופרקטי

כמה עולה טיפול כירופרקטי
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  כמה עולה טיפול כירופרקטי? לעתים קרובות כאבים שמתפתחים בחלק זה או אחר בגוף הם ביטוי למגוון בעיות אחרות. הבעיות שעלולות לעמוד בבסיס התפתחות הכאבים עלולים לכלול בין היתר יציבה לקויה, תפקוד לקוי של עמוד השדרה או של מפרקים אחרים, חוסר איזון שרירי, ארגונומיה לקויה בעבודה, פעילות גופנית לקויה ועוד. מסיבה זאת לא די לקחת תרופות נוגדות דלקת כדי לשכך את הכאבים הללו וכדאי במידת האפשר להימנע מניתוח.

  חשוב לבחון את הכאבים הללו ולהבין מה הן הבעיות שמובילות להתפתחותם. מלאכה זאת עדיף לה שתעשה על ידי כירופרקט. עם זאת הטיפול הכירופרקטי, בדומה לשירותים אחרים שאתם מקבלים לטובת הבריאות שלכם, עולה כסף. אז אתם בוודאי שואלים כמה עולה טיפול כירופרקטי ומה משפיע על עלויות הטיפול אצל הכירופרקט.

  כירופרקטיקה וטיפול כירופרקטי – רקע

  הכירופרקטיקה נוסדה בשנת 1895 באיווה בארצות הברית על ידי דניאל דוד פלמר. טיפול כירופרקטי מתבסס על הליך אבחוני יסודי קלסי הכולל למידה קפדנית של האופן שבו החלו הסימנים והתסמינים, על בדיקה גופנית ובחלק מהמקרים גם על בדיקות הדמיה ובדיקות מעבדה. במהלך ההליך האבחוני מאתר הכירופרקט הפרעות בריאותיות תפקודיות בשרירים, בעצבים, במפרקים ובעמוד השדרה. הטיפול הכירופרקטי מתבסס על תיקון ההפרעות הללו במערכת עצב שריר ושלד הגורמות בין היתר לכאבים, נימול והירדמות בגפיים, ליקויים תנועתיים ותפקודיים.

  תיקון ההפרעות הללו משפר את האופן שבו חלקי הגוף הללו מתפקדים, משפר את היעילות הביומכנית שלהם, מונע עומסי יתר ומונע פציעות. טכניקות טיפול ידניות ובכלל זה הנעה ממוקדת ומבוקרת של מפרקי עמוד השדרה ושל המפרקים בגפיים מהווים את כלי עבודתו העיקריים של הכירופרקט. הכירופרקט המודרני משתמש גם עם כלי עזר טכנולוגיים כמו גלי הלם ולייזר רך כדי להשיג את מטרתו.

  כמה עולה טיפול כירופרקטי?

  לפני שנענה על כמה עולה טיפול כירופרקטי נשאל כמה עולה אבחון הניתן על ידי כירופרקט בפגישה הראשונה. ובכן מבדיקה מהירה מתברר שעלות הפגישה הראשונה אצל כירופרקט שבמהלכה מתבצע אבחון ונקבעת תכנית הטיפול נעה בין 300 – 500 ש"ח. הפגישה הראשונה נמשכת 20 – 40 דקות. העלות של טיפול כירופרקטי נעה בין 200 – 300 ש"ח.

  הטיפול הכירופרקטי נמשך בממוצע כ- 10 דקות. למה ישנם הבדלי תמחור בין הכירופרקטים השונים? ישנם מספר גורמים המשפיעים על התמחור השונה של האבחון הניתן על ידי ד"ר לכירופרקטיקה ושל הטיפול הכירופרקטי. במאמר הבא ננסה לסקור את כולם או את מרביתם. ראשית נתחיל במיקום.

  ראשית המיקום

  יש להניח שכולם מבינים שעלויות החזקה וניהול של מרפאה בתל אביב אינם דומים לאחזה וניהול של מרפאה כירופרקטית בפריפריה. החיים בתל אביב יקרים יותר מאשר בפריפריה, עלות השכירות של מרפאה בתל אביב גבוהה יותר, המשכורות שמשולמות בתל אביב לצוות המרפאה גבוהות יותר ועוד. עוד נוסיף שהבדלי עליות ניכרים ניתן למצוא גם בתוך תל אביב עצמה. העלויות של החזקת מרפאה בצפון תל אביב וניהולה גבוהים משמעותית מאלה של מרפאה בדרום תל אביב. לסיכום נאמר שמרפאה בצפון תל אביב תגבה בהכרח סכום גבוה יותר עבור טיפול כירופרקטי בהשוואה למרפאה כירופרקטית בכול אזור אחר בארץ.

  מסלול ההכשרה

  ההכשרה של כירופרקט היא ארוכה ונמשכת 4 שנים בלימודים קדם רפואיים (pre-medical undergraduate coursework) ואז עוד 5 שנים של לימודים ייעודיים. הכשרתו של כירופרקט כוללת כמובן לימודי כירופרקטיקה, אנטומיה, מדעי הבריאות, נירולוגיה, אורתופדיה ועוד ועוד. רק לאחר סיום תכנית הלימודים הכוללת גם התנסות קלינית תחת השגחה ומעבר בחינות מתאימות מקבל הכירופרקט את התואר דוקטור לכירופרקטיקה. נכון להיום לא ניתן ללמוד כירופרקטיקה בארץ.

  ההכשרה של כירופרקט נעשית במספר מדינות באירופה, בכול מדינות ארצות הברית, באוסטרליה ובניו זילנד. מכאן שהליך ההכשרה כרוך בשהות של שנים ארוכות בארצות מרוחקות ולכן גם עולה כסף רב. עוד נאמר שלא כול תכניות ההכשרה שוות באורכן או מעניקות את אותו אופק ידע נרחב. כמובן שד"ר לכירופרקטיקה שעבר הכשרה מקיפה יותר וארוכת שנים יתמחר את טיפוליו גבוה יותר. לסיכום נאמר שכירופרקט שמסלול הכשרתו ארוך יותר, כולל התמחויות נוספות וכמובן יקר יותר יגבה סכום גבוה יותר עבור טיפול כירופרקטי.

  ניסיון וותק של הכירופרקט

  כמו בכול דבר גם לניסיון הקליני של הכירופרקט ישנה השפעה על רמת התמחור. רק סביר להניח שכירופרקט צעיר שזה מקרוב החל את עבודתו יתחיל את הקריירה שלו עם מחירים זולים יותר. כירופרקטים צעירים יעדיפו גם לעבוד בקופות החולים כדי לרכוש ניסיון קליני יקר מפז. הכירופרקט המנוסה נחשף במהלך חייו המקצועיים לחולים רבים יותר הסובלים ממגוון רחב יותר של הפרעות בריאותיות. הסיכוי של כירופרקט מנוסה לרפא את החולה מהר יותר וללא תופעות לוואי בלתי רצויות גבוה יותר. הניסיון העשיר הזה מאפשר לכירופרקט הוותיק לתמחר גבוה יותר את טיפוליו. לסיכום נאמר שכירופרקט בעל וותק רב יותר (שהוא גם בעל השכלה רחבה יותר) יגבה סכום גבוה יותר עבור טיפול כירופרקטי.

  הציוד הרפואי במרפאה

  עלות של טיפול כירופרקטי
  עלות של טיפול כירופרקטי

  חלק ניכר מההפרעות הבריאותיות המגיעות לכירופרקט ניתנות לטיפול באמצעות טכניקות טיפול ידניות. עם זאת בהרבה מקרים אחרים אבחון וטיפול דורש ציוד מודרני מתקדם. מרפאות כמו שלי המתמחות גם בטיפול במגוון רחב של פציעות ספורט והפרעות בריאותיות אחרות נדרשות להשקיע ממון רב בציוד מתקדם. כך למשל פציעות כמו מרפק טניס, דורבן בעקב, דלקת בגיד הפיקה ועוד מגיבות היטב לטיפול באמצעות מכשיר גלי הלם. מכשיר גלי הלם איכותי עולה הרבה כסף ואין סיבה שכירופרקט שמשתמש במכשיר כזה או במכשיר לייזר מקצועי לא יגבה מחיר גבוה יותר עבור טיפול כירופרקטי.

  היענות של החולה

  כאן אתם בוודאי שואלים מה הקרש בין היענות החולה לבין עלות של טיפול כירופרקטי. ובכן, יש קשר והוא הדוק. כפי שכולם יודעים הטיפול הכירופרקטי אינו חד פעמי. כדי להשיג את השיפור הנדרש נדרשים מספר טיפולים. ככול שהיענות של החולה להוראותיו של הכירופרקט גדולה יותר, ככול שהחולה יבצע את השינויים המומלצים בתחומים של יציבה, ארגונומיה, פעילות גופנית ועוד בצורה יסודית יותר ידרשו פחות טיפולים כדי להגיע למצב של ריפוי. כך שבשורה התחתונה גם עם כול טיפול הוא מעט יותר יקר מספר הטיפולים הקטן יותר יוזיל את הטיפול בכללותו.

  למצוא כירופרקט זול

  מכול הסיבות שמנינו כאן אתם מבינים בוודאי שעלות טיפול כירופרקטי אינו יכול להיות זול. עוד יש להניח שאתם מבינים שטיפול שאינו מקצועי עלול להיות מסוכן ובעל משמעות ארוכת טווח על הבריאות שלכם ובכלל זה על הבריאות של עמוד השדרה שלכם. אם בכול זאת מצאתם כירופרקט שמעניק לכם טיפול זול חשוב לבחון מה הסיבה לכך.

  ראשית בדקו האם האדם שמתיימר להיות כירופרקט הוא אכן כירופרקט ולא מתחזה. ישנם רבים המציגים עצמם ברמייה ככירופרקטים. אם אתם בוחרים לקבל טיפול מוזל אנא וודאו שהכירופרקט או הכירופרקטית שמציעים לכם את עזרתם קיבלו את ההכשרה המתאימה וקיבלו את ההסמכות המתאימות. עוד וודאו שהרקורד המקצועי שלהם נקי. נסו לקבל המלצות מחברים ומבני משפחה על כירופרקט.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


   מאמרים קשורים

   פעילות גופנית עם פריצת דיסק

   פעילות גופנית עם פריצת דיסק

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פעילות גופנית עם פריצת דיסק האם זה אפשרי? התשובה בגדול היא כן.

   לחיות עם דלקת מפרקים

   לחיות עם דלקת מפרקים

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) לחיות עם דלקת מפרקים ולשמור על איכות החיים זה אפשרי. קיימים מעל

   פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

   פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולנו. כאבים ושאר