אל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה

אל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


אל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה! חשיבות השינה לאיזון הנפשי ולבריאות הגופנית היא עובדה שאין חולק עליה. על מנת למקסם את היתרונות וההשפעות הבריאותיות של השינה יש להקפיד על 7 – 9 שעות שינה בכול לילה. ישנם מחקרים הממליצים גם על שינה בצהריים. ישנם מספר גזלני שינה קלסיים ובכלל זה צפייה בטלוויזה, משחקי מחשב, שליחת מסרונים ומשחקים עם הטלפון החכם ועוד. על פי המחקר המצוטט כאן אחד מגזלני שעות שינה הוא מקום העבודה.

החוקרים במחקר הזה ממליצים להתחיל את יום העבודה מאוחר יותר. עובד שישן טוב יותר ושנתו איכותית יותר יכול לתרום למקום עבודתו יותר מאשר עובד מרוט מחוסר שינה, עייף, חסר ריכוז, לחוץ נפשית ומועד לתאונות ומחלות. מדובר במצב קלסי שבו שני הצדדים מרוויחים.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןאל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה – רקע

מגוון רחב של ליקויים בריאותיים עלולים להיגרם בגלל חוסר שעות שינה וחוסר בשינה איכותית. האדם המודרני עובד קשה יותר ושעות ארוכות יותר על מנת להתפרנס. לפעמים העבודה גם כרוכה במשמרות. אחת התוצאות מעובדה זאת (ויש הרבה) היא פגיעה בכמות שעות השינה ובאיכות השינה. על מנת להגדיל את שעות השינה ולשפר את איכותה יצאו החוקרים בסדרת המלצות למעבידים ולעובדים. ההמלצה העיקרית למעבידים היא לאפשר לעובדים להתחיל את יום העבודה מאוחר יותר. ההמלצות העיקריות לעובדים כוללות הפחתה במספר השעות לפני השינה שבו הם צופים בטלוויזיה, קוראים או משחקים במכשירים אלקטרוניים וצמצום פרק הזמן המוקדש לרחצה וטיפוח בשעות הבוקר לפני היציאה לעבודה.

שינה מספקת ואיכותית תשרת את העובד וגם את המעביד. בין היתרונות של שעות שינה איכותיות ומספקות נמנה שיפור בזיכרון וגיבוש יכולות חדשות, חיים ארוכים יותר, פחות דלקות ולכן גם פחות מחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת, דלקות פרקים, זקנה מוקדמת, שמירה על יצירתיות גבוהה, שיפור בביצועים בעבודה, בספורט ובלימודים, יכולת ריכוז טובה יותר, משקל גוף מאוזן יותר, פחות מתחים נפשיים, פחות מעורבות בתאונות, מצב רוח מאוזן יותר ופחות מצבים של דיכאון ועוד. כפי שאתם בוודאי שמים לב רוב היצרונות הללו עשויים לשרת היטב גם את המעביד שיכול להפיק יותר מכול עובד, להפחית את שיעור ההיעדרות ממחלות ואת כמות התאונות.

כללים לשינה טובה:

1. שמרו על לוח זמנים קבוע. השינה צריכה להפוך לריטואל קבוע.

2. הימנעו מאוכל ושתייה מרובים לפני שינה. עומס על מערכת העיכול ישבשו את השינה.

3. לפני שינה יש להימנע ממזון ומשתייה מעוררים כגון ניקוטין, קפאין או אלכוהול.

4. הרבו בפעילות גופנית ויחסי מין. פעילויות אלו מעיפות, מרגיעות ומשפרות את השינה.

אל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה
אל תתנו לעבודה לגזול שעות שינה

5. הקפידו על חדר חשוך, מאוורר ושקט.

6. על מנת לצבור שעות שינה איכותיות בלילה הימנעו משינה במשך היום.

7. הקפידו להתאים אישית את הכרית ואת המזרן.

8. שמרו על שגרת שינה למשל מוסיקה מרגיעה, צחצוח שיניים, מקלחת ועוד.

9. כנסו למיטה עייפים. קשה להירדם? צאו מחדר השינה וחזרו עייפים.

10. הימנעו מכדורי שינה.

11. לצבירה של שעות שינה איכותיות ומספקות יש להימנע מלחץ נפשי.

Sleep, 12, 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים