חוות דעת שנייה
חוות דעת שנייה

חוות דעת שנייה

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


חוות דעת שנייה במצב של פגיעה במערכת שרירי ושלד חשובה ביותר כאשר עומדים לקבל החלטה על הליך רפואי כזה או אחר כולל זריקות סטרואידים או ניתוח. מה נכון לעשות? לא תמיד קל להחליט. כאשר אתם מתלבטים, ואתם בספק לגבי נחיצות ביצוע טיפול פולשני כגון ניתוח שמוצע לכם כדאי להתייעץ ולקבל חוות דעת שנייה. כדאי לקבל אבחנה שנייה גם כאשר אין שיפור במצב הרפואי שלכם ואתם ממשיכים לסבול מכאבים כרוניים או מוגבלות תנועתית מתמשכת.

חוות דעת שנייה, למה זה חשוב?

למרות ההתקדמות העצומה בידע האנושי ובכלל זה בידע הרפואי אנו עדיין עדים לשגיאות רפואיות ואבחונים מוטעים שעל בסיסם התבצעו החלטות רעות וטיפולים כושלים. בריאותם של בני אדם רבים נפגעת עקב כך ולעתים אף יותר מכך. אבחון מדויק הוא קריטי למניעת טיפולים רפואיים מסכני בריאות. השירות שאנו מעניקים במרפאה בא לענות על הצורך הזה. חוות הדעת שלנו תבסס בראש וראשונה על הבדיקה שלכם ורק לאחר מכן על הממצאים שנפיק מבדיקות מעבדה או דימות. את השיעור הזה אודות חשיבות ההקשבה להיסטוריה הרפואית והביצוע של בדיקה גופנית יסודית למדתי ברבות השנים כאשר ראיתי אנשים שהופנו לניתוחים רק על סמך ממצאי MRI.

לדעת ולהחליט נכון

מגוון הטיפולים וההליכים הרפואיים העומדים לרשות החולה הסובל למשל מכאבי גב תחתון על רקע פריצת דיסק מותני או מקרע חלקי של גידים בכתפיים הוא רחב למדי. יש הרבה אפשרויות לטפל בכאבים ו/או במגבלות תנועה שנובעים מנזקים במערכות עצב, שריר ושלד. החל מטיפול שמרני לא חודרני כולל כירופרקטיקה, עבור דרך טיפול תרופתי עם נוגדי דלקת, נוגדי כאב ו/או זריקות סטרואידים המוזרקות לעמוד השדרה או למפרקים וכלה בפתרונות כירורגיים. חולה שיודע בדיוק רב מה מקור הבעיה שהוא סובל ממנה ומה חומרת הנזק ידע גם לבחור את הפתרון הטוב ביותר לבעייתו.

חוות דעת שנייה מכירופרקט

חוששים שאולי חוות הדעת שקבלתם לא הגיונית או מוטה? כדאי לכם לשקול לקבל את חוות הדעת השנייה מכירופרקט. כירופרקט הוא איש מקצוע רפואי שבשונה מאנשי רפואה מדיצינית אמון על הגישה הביו – מכנית. באופן טבעי כל רופא ידחוף אתכם לפתרון רפואי שמצוי בתחום ההתמחות שלו. רופא המשפחה ימליץ על תרופות וזריקות וכירורג ימליץ על ניתוח. גישתה של הכירופרקטיקה שונה וכך גם הגישה שלה לאופן הטיפול הרצוי. כירופרקט יחשוב כיצד ניתן לרפא את הבעיה על ידי טיפול שמרני.

לפני ביצוע הליך כירורגי ולנוכח העלויות, הסיכונים, תופעות הלוואי אפשריות וסיכויי ההצלחה, חייב האדם הרציונאלי לשאול עצמו האם אכן מיצה את כול האפשרויות? האם נכון לבחור בפתרון כירורגי לפני שבדק אם קיימת אפשרות לטיפול שמרני אחר? אבחנה נוספת של כירופרקט יכולה לאשר את האבחנה שכבר קיבלתם או לחלופין להציע אבחנה שונה. גם אם הכירופרקט יאשר את האבחנה הראשונה שקיבלתם הוא עדיין יכול להחליט להציע טיפול שונה ממה שהוצע לכם. זכרו, קבלת אבחנה שנייה מקלינאי אחר היא התנהלות מקובלת בימנו והגיונית לחלוטין. ישנם רופאים שיציעו לכם מראש לעשות זאת, רופא שאבחנתו אושרה על ידי קלינאי אחר יחוש בטוח יותר.

מה נדרש לקבלת חוות דעת שנייה?

על מנת להפיק את המירב מחוות דעת שנייה על החולה להבין באופן מלא את חוות הדעת הרפואית הראשונה שאותה קיבל וכמובן את ההמלצות שנתנו לו לטיפול בבעיה. לצורך התייעצות וקבלת חוות דעת שנייה מומלץ להגיע עם כל המידע הרפואי שצברתם ובכלל זה מסמכים רפואיים, בדיקות, ממצאי בדיקות ותרופות שנדרשתם לקחת. נשמח לענות על השאלות ולהבהיר לכם את הדרך.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • דוקטור יצחק בכר, כירופרקט

  יצחק בכר  (M.S.c D.C) הוא ד"ר לכירופרקטיקה, בוגר תואר ראשון ושני במדעים (M.Sc) מאוניברסיטת פורטסמות' (Portsmouth) והקולג' האנגלי אירופאי ללימודי כירופרקטיקה (AECC).…

 • הגב כואב בגלל טיפול בתינוק

  טיפול בתינוק ללא כאבי גב היא משאת נפשם של רבים. אימהות ואבות רבים סובלים מכאבי גב בגלל טיפול לקוי בתינוק…

 • כאב בברך? טיפול שמרני תחילה

  כאב בברך? טיפול שמרני תחילה! קרע מיניסקוס שהוא גורם שכיח לכאבי ברכיים, יכול להיות מטופל שמרנית או כירורגית. כול שנה נערכים…

 • תופעות לוואי של טיפול באקנה

  תופעות לוואי של טיפול באקנה כוללות לרוב יובש ואדמומיות בעור אך לעתים עלולות להיגרם גם תופעות לוואי קשות. אקנה היא…

 • טיפול כירופרקטי מה הוא כולל

  טיפול כירופרקטי הגיח לעולם בגרסה המודרנית שלו לפני מעט יותר מ- 100 שנים על ידי דניאל דוד פלמר. מאז התפתח…