משחק אלים גורם לאלימות אצל הילד

משחק אלים דוחף ילדים לאלימות
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

משחק אלים גורם לאלימות אצל הילד! משחקי וידאו עשויים לתרום למגוון מיומנויות אך משחקי ווידאו אלימים שניתן לשחק אותם על פלטפורמות שונות כולל מחשב, טלפון חכם מעירים את האגרסיות אצל בני נוער וגורמים להם להתנהלות אלימה בחיי היום יום שלהם. משחק אלים גורם לאלימות אצל הילד!

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  משחקי מחשב הם למעשה תוכנה היוצרת במהלך עבודתה קשר הדדי עם השחקן. ישנם סוגים רבים של משחקי מחשב כולל משחקי אסטרטגיה, משחקי פעולה, משחקי סימולציה, משחקי ספורט ועוד. חלק מהמשחקים הללו כוללים אלימות על גווניה השונים. במחקר שלפנינו הושוותה ההתנהגות של שתי קבוצות ילידים ששיחקו במשחקי מחשב 20 דקות כול יום במשך שלושה ימים. קבוצה ששיחקה במשחקים אלימים וקבוצה ששיחקה במשחקים ידידותיים.

  {loadposition inside-page}

  משחק אלים גורם לאלימות אצל הילד – רקע

  השעות המרובות שמשקיעים בני נוער במשחקי מחשב, בטלפונים ובאמצעים אלקטרוניים אחרים משפיעות עליהם באופנים שונים. יש לציין שלא כל ההשפעות שליליות. כך למשל ילדים שמרבים לשחק במשחקים לומדים אנגלית מהר יותר מאשר בבית הספר, היכולת המוטורית בידיים משתפרת, משחקי מחשב עשויים להועיל בשיפור יכולות של הקשב והתפיסה החזותיים של הילד ועוד. משחקי מחשב עשויים להוות מכשיר אימון לפיתוח כישורים שכליים ללימוד, להרחבת הידע ועוד. בשנים האחרונות מוכנסים מחשבים לחדרי הכיתות כדי לנצל מכשיר זה לצורך תרגול ידע, רכישת מיומנויות והרחבת אופקים באופן מעורר עניין.

  אך למשחקים האלקטרוניים הללו ישנם, מלבד האלימות המוזכרת, צדדים שליליים נוספים ובכללם הפחתה ביצירת קשרים עם אנשים שלא דרך אמצעי תקשורת אלקטרונית, ניוון גופני ועוד. בין הנזקים הגופניים ששימוש עם מחשב, טלפון חכם כלטלים לגרום נמנה דלקות גידים, יציבה לקויה, פריצות דיסק בגיל צעיר, השמנה ועוד. משחקי מחשב ושארעם למשחקים האלימים קיימת תרומה שלילית גבוה יותר. במשחקים אלו שבהם מתקיימות פגיעות גופניות באופן אינטנסיבי גורמות לעלייה ברמת האגרסיות של הילדים המשחקים. כך למשל במחקר שנערך בצפון איטליה (SAGE Open, August 5, 2015) אישר אכן את ההשפעה .

  משחק אלים דוחף ילדים לאלימות
  משחק אלים דוחף ילדים לאלימות

  את המידע שעליו התבסס המחקר הזה אספו החוקרים באמצעות שאלונים שאותם מילאו 346 תלמידים בגילים שבין 7 – 14 שנים. ילדים שהעדיפו משחקים אלימים הראו רמה גבוה יותר של מוחצנות ואגרסיביות בהשוואה לילדים שהעדיפו משחקים שאינם אלימים.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   המחקר

   מחקרים רבים מצאו שמשחקים אלימים מעלים את רמת האגרסיות אצל ילדים. עם זאת יש רק הוכחות לגבי אגרסיביות קצרת מועד בקרב ילדים הנוצרת עקב משחקים אלימים.

   מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון את ההשלכות הארוכות טווח של משחקי וידאו אלימים הנמשכים שלושה ימים על רמת האגרסיביות של הילדים. המשתתפים התבקשו לשחק 20 דקות יומיות במשך 3 ימים משחקי וידאו אלימים ומשחקי וידאו שאינם אלימים. לאחר המשחק הילדים הורשו להשמיע רעשים בליתי נעימים וקיצוניים לחבריהם דרך האזניות. באופן הזה נמדדה רמת האגרסיביות שלהם.

   ממצאי המחקר

   משחקי וידאו אלימים העלו באופן משמעותי את רמת האגרסיביות של הילדים למשך ימים. משחקי וידאו שאינם אלימים לא נשאו השפעה דומה.

   מסקנות החוקרים

   משחקים אלימים ילדים אלימים! מומלץ להורים ולגורמים המפקחים לנטר את המשחקים של הילדים. במידת האפשר למנוע או לצמצם את הזמן שבו הילדים משחקים במשחקים אלימים.

   Journal of Experimental Social Psychology Volume 49, Issue 2, March 2013

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,