אומנות לחימה לילדים רק בזהירות

אומנות לחימה לילד
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  אומנות לחימה לילדים רק בזהירות! פציעות ספורט בקרב ילדים ובני נוער מהווים גורם שכיח ומטריד. פציעות אלה עלולות להרחיק את הילד מספורט ולגרום לו לפגיעות נפשיות ארוכות טווח. בעקבות ריבוי הפציעות החמורות בקרב ילדים המתאמנים באומנויות לחימה שונות קוראת האגודה האמריקאית לרפואת ילדים לאפשר לילדים להתאמן רק באומניות לחימה ללא מגע ורק בגיל מתקדם יותר. האם מדובר בהמלצה נכונה? כותב שורות אלה אינו סבור שההמלצה הזאת נכונה. חשוב לאתר מדריכים טובים למשימה חשובה זאת ולא לוותר על היתרונות העצומים שאומנות לחימה עשויה להביא לידכם.

  אומנויות לחימה ובכלל זה ג'ודו, קרטה ועוד עשויים להיות דבר נפלא לילד שלכם. הם יכולים לעזור בפיתוח יכולתיו הגופניות והרוחניות של הילד, פיתוח אישיותו, פיתוח ביטחונו העצמי, משמעת עצמית, חינוך להתמדה ועוד. בארצות הברית מעל 6.5 מיליוני ילדים נוהרים למכונים השונים כדי ללמוד ולהתאמן באומנויות אלו. יחד עם זאת מדובר בפעילות שנושאת בחובה סיכון גבוה יחסית לפציעות ויש על כן לוודא שאתם שולחים את היקר לכם מכול למדריכים איכותיים בלבד. אומנות לחימה לילדים רק בזהירות. עם זאת קחו בחשבון שבמידה והילד שלכם נפצע, אבחון וטיפול כירופרקטי הן בין אפשרויות הטיפול הטובות ביותר עבורו.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   אומנות לחימה לילדים רק בזהירות – רקע

   אומנות לחימה לילד
   אומנות לחימה לילד

   אכן, לשלוח את הילד להתאמן באומנות לחימה היא החלטה נבונה בכול הנוגע לשיפור הכושר שלו, היכולות המוטוריות שלו וההתפתחות הרגשית שלו אבל מאידך נושאת סיכון גבוה לפציעות. לצערנו לא מדובר בספורט שכולו יתרונות. חלק מאומנויות הלחימה מסוכנות יותר מאחרות. ישנם הרבה פציעות בתחום הזה ולעתים מדובר גם בפציעות רציניות.

   סוגים מסוימים של אומנויות לחימה לילדים כרוכים ביותר סיכון בעוד שאחרות נחשבות לבטוחות יחסית. ברוב המקרים הפציעות מסתכמות בפצעי חבלה, שטפי דם, מתיחה של רצועות ושרירים ונקעים אבל לעתים מתרחשות פציעות משמעותיות יותר כמו למשל זעזוע מוח, חנק, כאבי גב תחתון, שברי מאמץ בעמוד השדרה, פריקות מפרקים, קרע רצועות בברך, קרע של עורקים, פציעות ראש וצוואר ועוד. אומניות הלחימה כוללות לעתים מכות ישירות לראש, הטחות ראש לרצפה, תנועות חניקה ועוד.

   רמת הסיכון

   רמת הסיכון להיפצע בקרב ילדים ובני נוער העוסקים באומנויות לחימה נעה בין 133 – 41 פציעות בכול 1000 אימונים תלוי כמובן בסוג אומנות הלחימה. החוקרים טוענים שאין הוכחות לכך שציוד ההגנה אכן מונע פציעות ולדעתם יתכן וציוד ההגנה רק מעניק תחושת ביטחון מזויפת.

   המלצת החוקרים

   לדחות את האימונים של אומניות הלחימה הכרוכים במגע ואת התחרויות עד שהילד יגיע לחוסן פיזי ולבשלות רגשית מספקים. בגלל הסיכון לזעזוע מוח ממליצים החוקרים לאסור גם על שיטת הניקוד בטאיקוונדו שבה מקבלים נקודות נוספות כאשר בועטים בראש. עוד מזהירים החוקרים מפני אומנויות לחימה מעורבות. לטענתם קיים סיכון לבריאות של הילדים אפילו אם הם רק צופים ביותר מידי קרבות הנערכים בסגנון של אומנויות לחימה משולבת ומנסים לחקות את מה שהם ראו.

   אומנות לחימה לילדים – המלצה אישית שלי

   אני לא חושב שזה נכון למנוע מהילד להשתתף בחוג להגנה עצמית. היתרונות הם גדולים מכדי לוותר עליהם. ילד שמתאמן באומנויות לחימה באופן סדיר יהנה בין היתר מהיתרונות רבים. ראשית מדובר בפעילות גופנית לכול דבר ועניין על כול המשתמע מכך. הילד שלכם פעיל גופנית ואינו רובץ כול היום מול המחשב, טלפון או טלוויזיה. הפעילות הגופנית הזאת תשפר את היכולות הגופניות של הילד וגם יכולות מנטליות שונות. היכולות הפיזיות הללו מתפתחות תחת השגחה של מדריך ולא ברחוב.

   ילד שמתאמן באומנויות לחמה מפתח ביטחון עצמי, מפתח הערכה עצמית, מפתח יכולת להדגים ולהופיע בפני קהל, לומד להציב מטרות ולהשיג אותן, לומד להקשיב להנחיות ולכבד את הסובבים, לומד להכיר בחשיבות של עבודת צוות. ילד שמתאמן לומד להתאפק ולרסן את עצמו. עם זאת אין לזלזל בעובדה שפציעות מתרחשות על המזרן וחלקן עלולות להיות משמעותיות. כדי לצמצם את הסיכון לפציעות חשוב מאוד לבחור את המדריך הנכון. מדריך טוב ידע לשמור על הילד שלכם ועם זאת לאפשר לו את כול אותם יתרונות.

   מכתב תודה על טיפול בפציעות קרטה.

   Nov. 2016, Pediatrics

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    כאבי פנים האם זאת הלסת

    כאבי פנים האם זאת הלסת

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאבי פנים – האם זאת הלסת? התשובה הקצרה היא אולי, צריך לבדוק.

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון, מה עדיף? התשובה בקצרה היא לא זה

    כאב בגלל נזק עצבי

    כאב בגלל נזק עצבי

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בגלל נזק עצבי היא תופעה שכיחה. לא תמיד קל לזהות שהכאב