הליכה או רכיבה על אופניים

הליכה או רכיבה על אופניים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  הליכה או רכיבה על אופניים? זה לא באמת משנה, העיקר לא לנסוע ברכב או באוטובוס. המצב הנוכחי הוא אבסורד: למרות העובדה הידועה שפעילות גופנית משפרת את תפקוד המוח, מונעת מחלות ובכלל זה מונעת כאבי גב ומאריכה חיים, רוב האנשים אינם פעילים גופנית. הליכה או רכיבת אופניים יומית לעבודה עשויים להספיק כדי להחזיר את ההיגיון לאורח החיים שלנו, לפחות בכול הנוגע לפעילות גופנית.

  על פי המחקר ללכת או לרכב על אופניים כדי להגיע ולחזור מהעבודה היא אפשרות מומלצת בעלת יתרונות בריאותיים משמעותיים. בין יתר היתרונות נמנה שמירה על משקל גוף מאוזן, מניעת השמנה ומניעת התחלואה הנקשרת להשמנה ובכלל זה מחלות לב וכלי דם. החשיבות של היתרונות הללו גדולה ביותר בקרב אנשים בגיל העמידה (40 – 69).השמנה לאחר גיל 50 מסוכנת יותר. קבוצת גיל זאת נוטה לסבול מעודף משקל והשמנה ולהיות יותר פגיעים לתחלואה הכרוכה בכך.

  הליכה או רכיבה על אופניים – רקע

  הליכה או רכיבה על אופניים כדי להגיע לעבודה עושים בסך הכול את מה שהגוף שלנו אמור לעשות, לנוע ולפעול.  הגעה ממקום למקום באמצעות רכיבה על אופנים או על ידי הליכה ברגל ולא באמצעות רכב ממונע כרוכה ביתרונות רבים במרכיבי הבריאות השונים הפיזיים והמנטליים. בין היתר נמנה הפחתה במשקל הגוף, שיפור תפקוד הגידים, שרירים, העצבים ועוד, הפחתה בלחץ דם, הפחתת הסיכון ללקות במחלות שחלקן קטלניות כולל מחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי, סוכרת ועוד וכמובן אין לשכוח שזה זול יותר.

  הליכה או רכיבה על אופניים
  הליכה או רכיבה על אופניים

  תחשבו על החיסכון שלכם בדלק, בתשלום על חנייה, כרטיסי רכבת, מוניות, אוטובוסים ועוד. אין לשכוח את היתרונות הפסיכולוגיים הכרוכים בהגעה אקטיבית למקום עבודה כולל שמחה, חדות חשיבה ואנרגיה. ובסוף, וזה לא פחות חשוב, באמצעות הליכה או רכיבה על אופניים אנו תורמים גם לבריאות של כדור הארץ.

  המחקר

  החוקרים נתחו מידע אודות 150,000 בריטים בגילים 40-69 שעסק בין היתר בשאלות האם עסקו בפעילות גופנית, סוג הפעילות ועוד. שני שליש מקבוצה זאת נהג ברכבו מידי יום כדי להגיע ולחזור מהעבודה.

  ממצאי המחקר

  1. רכיבת אופניים מעניקה את היתרונות הבריאותיים הגדולים ביותר בהשוואה לנהיגה במכונית. גבר בן 53 שרוכב על אופניים לעבודה שוקל 5 קילוגרם פחות ונהנה מירידה של 1.7 במדד מסת הגוף (BMI) בהשוואה לאדם עם נתונים דומים הנוהג לעבודה. אישה בת 52 שרוכבת על אופניים לעבודה תשקול 4.5 קילוגרם פחות ותהנה מירידה של 1.65 במדד מסת הגוף בהשוואה לאישה עם נתונים דומים הנוהגת לעבודה.
  2. הליכה ברגל לעבודה של גבר או אישה תגרום לירידה של 0.98 במדד מסת הגוף.
  3. אלה העושים שימוש בתחבורה ציבורית נהנים מירידה של 0.7 במדד מסת גוף בעוד ששילוב של הליכה או רכיבת אופניים עם תחבורה ציבורית הורידה את מדד מסת הגוף לגברים ב1 ולנשים ב 0.7.

  מסקנות החוקרים

  חוסר פעילות גופנית היא גורם מוביל בהתפתחות מחלות ומוות מוקדם. נכון להיום שני שליש מהבוגרים באנגליה לא מבצעים את כמות הפעילות הגופנית הנדרשת. עידוד האוכלוסייה לעסוק בפעילות גופנית עשויה למנוע או לבלום את מגפת ההשמנה. עידוד אנשים ללכת או לרכב על אופניים במקום לנהוג תעניק להם את מכסת הפעילות היומית המינימאלית הדרושה. 

  The Lancet Diabetes & Endocrinology, March 16, 2016

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


   מאמרים קשורים

   כאב בישבן האם הוא מגיע מהגב

   כאב בישבן האם הוא מגיע מהגב

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בישבן האם הוא מגיע מהגב? אכן, ברוב המקרים מקור הכאב בישבן

   כאבי פנים האם זאת הלסת

   כאבי פנים האם זאת הלסת

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאבי פנים – האם זאת הלסת? התשובה הקצרה היא אולי, צריך לבדוק.

   אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

   אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון, מה עדיף? התשובה בקצרה היא לא זה