סקס כאשר סובלים מכאבי גב
כאבי גב וסקס

סקס כאשר סובלים מכאבי גב

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


סקס כאשר סובלים מכאבי גב עלול להיות עניין מאתגר. יחסי מין הם עניין חשוב אך רבים מידי חוששים מהם בגלל כאבי גב. חוקרים הגיעו למסקנה שהמפתח לפעילות מינית בלי גרימת כאבי גב מצוי בתנוחות שאותם אתם בוחרים. בחרו תנוחה שאינה גורמת כאב.

כאבי גב פוגעים בזמן זה או אחר ברוב האוכלוסייה. לכאבי גב יכולים להתפתח בגלל פגיעה באחת או יותר מהרקמות בגב. בין תסמונות הכאב השכיחות בגב נמנה כאבי גב בגלל קרע או מתיחה של שריר, כאבים בגב בגלל בלט או פריצת דיסק, כאבי גב בגלל ספונדילוליזיס, כאבי גב בגלל היצרות תעלת השדרה ועוד. רוב הגברים והנשים דיווחו שהם מוותרים על קיום יחסי מין בגלל כאבים בגב. תנוחה מתאימה תאפשר קיום יחסי מין בלי כאב. במילים אחרות, אם כאבי הגב שלכם אינם מאפשרים תנועה מסוימת בעמוד השדרה בחרו בתנוחה שבה הגב אינו נע בכיוון הכואב. ליחסי מין חשיבות גדולה לשמירה על מערכות יחסים ולכן, חשוב לא להיכנס למצב רוח רע ולאבד את החשק בגלל כאבים בגב.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןסקס כאשר סובלים מכאבי גב – רקע

לעתים קרובות נשים וגברים הסובלים מכאבי גב מתלוננים על כך שכאבים אלו אינם מאפשרים להם לקיים יחסי מין. לפעמים הכאבים בגב התפתחו בגלל יחסי מין. במחקר הנוכחי הצליחו החוקרים לעקוב אחר התנועות שמבצע עמוד השדרה האנושי במהלך קיום יחסי מין ובכך להגדיר אלו תנוחות נכונות יותר כדי למנוע כאבי גב. הידע שנרכש במחקר יאפשר לקלינאים להנחות בצורה מדויקת יותר את החולים הסובלים מכאבים בגב כיצד לנהוג בחדר המיטות.

כאבי גב וסקס – מחקר חלוצי

המחקר החלוצי נעזר בטכנולוגית אינפרה – רד ואלקטרומגנטיות כדי ללכוד את תנועת עמוד השדרה של 10 זוגות שקיימו יחסי מין ב- 5 תנוחות שונות. החוקרים גילו שהשרירים המעורבים ביותר במהלך האורגזמה הם שרירי הבטן והאגן ולא שרירי הגב. עם זאת תנועות כפיפה ומתיחה של עמוד השדרה משתנות במצב אינטימי זה מאדם לאדם. הממצאים שהופקו שימשו בסיס לקביעת קווים מנחים המכוונים את החולה לגבי התנוחה שעליו לבחור במצב שבו הגב כואב.

עד המחקר הזה תנוחת “כפיות” הומלצה על ידי הרופאים כתנוחה הטובה ביותר במצבים של כאבים בגב. כפי שמוכיח המחקר הזה ובניגוד למקובל לחשוב זה לא במצב. תנוחת כפיות אינה בהכרח התנוחה הטובה ביותר כאשר אתם סובלים מכאבי גב תחתון. תנוחה שמתאימה לחולה אחד עם כאבי גב לא תתאים לחולה אחר. יש להתאים את התנוחה למצב הרפואי של כול אחד. הרעיון הבסיסי הוא לבחור תנוחה שאינה מעוררת את הכאב בגב.

כך למשל חולי גב שמתקשים לכופף את גבם צריכים להימנע מתנוחת כפיות הכרוכה בהכרח בכפיפת עמוד השדרה ולהעדיף את תנוחת הכלב. בתנוחה זאת התנועות ממוצעות על ידי מפרק הירך ואילו הגב התחתון נותר ללא תנועה יחסית ואינו מבצע את פעולת הכפיפה שעלולה להחמיר את הכאבים בגב.

המחקר

כאבי גב במהלך קיום יחסי מין הם עניין שכיח בקרב חולים עם כאבי גב. ניתוח ביומכני של התנוחות ושל תנועות עמוד השדרה במהלך קיום יחסי מין לא נערכו אף פעם. החוקרים במחקר הזה בדקו את תנועות עמוד השדרה הגברי בעת  שהייה ב- 5 מנחי סקס שונים וביצוע תנועות אופייניות. לצורך המחקר לקחו החוקרים 10 זוגות שקיימו יחסי מין ב5 תנוחות סקס שונות כולל תנוחת הכלב, התנוחה המיסיונרית, תנוחת כפיות והווריאציות שלהן. החוקרים חיברו מערכת אלקטרונית לעמוד השדרה לצורך מדידת התנועות המבוצעות בו במהלך המשגל.

סקס כאשר סובלים מכאבי גב
סקס כאשר סובלים מכאבי גב

התוצאות

ווריאציות של תנוחת הכלב נמצאו מתאימות במצב שבו כאבי גב מתעוררים כאשר אתם נאלצים לבצע קימור או כפיפה של עמוד השדרה. במקרים אלו תנוחת הכפיות שמקמרת את הגב תחמיר את הכאבים. תנוחה מיסיונרית שבה נשען הגבר על מרפקיו ובכך מקער ומקשית את גבו טובה לקבוצת אנשים זאת שקימור עמוד השדרה מחמיר את הכאבים שלהם. אנשים שקעור הגב גורם להם לכאב צריכים לבחור בתנוחת כפיות שמאפשרת לגב להיות במצב קמור.

סקס כאשר יש כאבי גב – אפשרי, אבל

  1. מה הבעיה בגב שלכם? יש תחילה לערוך בדיקה יסודית ולאבחן את בעיית הגב שלכם
  2. מה המגבלות שלכם? כירופרקט יוכל להגדיר עבורכם מה מותר ומה אסור לכם לבצע
  3.  שוחחו עם בן או בת הזוג שלכם. החליטו מה הן התנוחות הנוחות עבורכם לקיום יחסי המין
  4. למניעת כאבי גב הקפידו על ביצוע הדרגתי וזהיר
  5. הימנעו מכאב. מנח לא נכון או תנועה לא נכונה עלולים להחמיר את הנזק
  6. כואב יותר לאחר קיום יחסי המין? בררו מה היה לקוי ותקנו
  7. לא כואב יותר לאחר קיום יחסי המין? יופי. גוונו תנוחות תוך שמירה על הכללים

Spine, September 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים