לעשות סקס כאשר הגב כואב

כאבי גב וסקס

לעשות סקס כאשר הגב כואב עלול להיות עניין מאתגר. יחסי מין הם עניין חשוב אך רבים מידי חוששים מהם בגלל כאבי גב. חוקרים הגיעו למסקנה שהמפתח לפעילות מינית בלי גרימת כאבי גב מצוי בתנוחות שאותם אתם בוחרים. בחרו תנוחה שאינה גורמת כאב.

כאבי גב פוגעים בזמן זה או אחר ברוב האוכלוסייה. לכאבי גב יכולים להתפתח בגלל פגיעה באחת או יותר מהרקמות בגב. בין תסמונות הכאב השכיחות בגב נמנה כאבי גב בגלל קרע או מתיחה של שריר, כאבים בגב בגלל בלט או פריצת דיסק, כאבי גב בגלל ספונדילוליזיס, כאבי גב בגלל היצרות תעלת השדרה ועוד. רוב הגברים והנשים דיווחו שהם מוותרים על קיום יחסי מין בגלל כאבים בגב. תנוחה מתאימה תאפשר קיום יחסי מין בלי כאב. אם כאבי הגב שלכם אינם מאפשרים תנועה או תנוחה מסוימים בחרו בתנוחה או בתנועה חלופיים. ליחסי מין חשיבות גדולה בשמירה על מערכות היחסים. חשוב לא להיכנס למצב רוח רע ולאבד את החשק בגלל כאבים בגב.

לעשות סקס כאשר הגב כואב – רקע

לעתים קרובות נשים וגברים הסובלים מכאבי גב מתלוננים שהכאבים אינם מאפשרים להם לקיים יחסי מין. לפעמים הכאבים בגב אפילו התפתחו בגלל יחסי מין. במחקר הנוכחי הצליחו החוקרים לעקוב אחר התנועות שמבצע עמוד השדרה האנושי במהלך קיום יחסי מין. בכך הצליחו החוקרים להגדיר אלו תנוחות נכונות יותר כדי למנוע כאבי גב. הידע הזה יאפשר לקלינאים להנחות את החולים הסובלים מכאבים בגב כיצד לנהוג בחדר המיטות.

כאבי גב וסקס – מחקר חלוצי

המחקר החלוצי נעזר בטכנולוגית אינפרה – רד ואלקטרומגנטיות כדי ללכוד את תנועת עמוד השדרה. טכנולוגיה זאת הולבשה על 10 זוגות שקיימו יחסי מין ב- 5 תנוחות שונות. החוקרים גילו שהשרירים המעורבים ביותר במהלך האורגזמה הם שרירי הבטן והאגן ולא שרירי הגב. עם זאת תנועות כפיפה ומתיחה של עמוד השדרה משתנות במצב אינטימי זה מאדם לאדם. הממצאים שהופקו שימשו בסיס לקביעת קווים מנחים המכוונים את החולה לגבי התנוחה שעליו לבחור במצב שבו הגב כואב.

עד המחקר הזה תנוחת "כפיות" הומלצה על ידי הרופאים כתנוחה הטובה ביותר במצבים של כאבים בגב. כפי שמוכיח המחקר הזה ובניגוד למקובל לחשוב זה לא במצב. תנוחת כפיות אינה בהכרח התנוחה הטובה ביותר כאשר אתם סובלים מכאבי גב תחתון. עם זאת, תנוחה שמתאימה לחולה אחד עם כאבי גב לא תתאים לחולה אחר. יש להתאים את התנוחה למצב הרפואי של כול אחד. הרעיון הבסיסי הוא לבחור תנוחה שאינה מעוררת את הכאב בגב.

כך למשל חולים שמתקשים לכופף את גבם צריכים להימנע מתנוחת כפיות הכרוכה בכפיפת עמוד השדרה ולהעדיף את תנוחת הכלב. בתנוחה זאת התנועות ממוצעות על ידי מפרק הירך ואילו הגב התחתון נותר ללא תנועה יחסית ואינו מבצע את פעולת הכפיפה שעלולה להחמיר את הכאבים בגב.

המחקר

כאבי גב במהלך קיום יחסי מין הם עניין שכיח בקרב חולים עם כאבי גב. ניתוח ביומכני של התנוחות ושל תנועות עמוד השדרה במהלך קיום יחסי מין לא נערכו אף פעם. החוקרים במחקר הזה בדקו את תנועות עמוד השדרה הגברי בעת  שהייה ב- 5 מנחי סקס שונים וביצוע תנועות אופייניות.

לצורך המחקר לקחו החוקרים 10 זוגות שקיימו יחסי מין ב- 5 תנוחות שונות כולל:

 • תנוחת הכלב
 • התנוחה המיסיונרית
 • תנוחת כפיות
 • והווריאציות שלהן

החוקרים חיברו מערכת אלקטרונית לעמוד השדרה לצורך מדידת התנועות המבוצעות בו במהלך המשגל.

סקס כאשר סובלים מכאבי גב
סקס כאשר סובלים מכאבי גב

התוצאות

ווריאציות של תנוחת הכלב נמצאו מתאימות במצב שבו כאבי גב מתעוררים כאשר אתם נאלצים לבצע קימור או כפיפה של עמוד השדרה. במקרים אלו תנוחת הכפיות שמקמרת את הגב תחמיר את הכאבים. תנוחה מיסיונרית שבה נשען הגבר על מרפקיו ובכך מקער ומקשית את גבו טובה לקבוצת אנשים זאת שקימור עמוד השדרה מחמיר את הכאבים שלהם. אנשים שקעור הגב גורם להם לכאב צריכים לבחור בתנוחת כפיות שמאפשרת לגב להיות במצב קמור.

סקס כאשר יש כאבי גב – אפשרי, אבל

 1. מה הבעיה בגב שלכם? יש תחילה לערוך בדיקה יסודית ולאבחן את בעיית הגב שלכם
 2. מה המגבלות שלכם? כירופרקט יוכל להגדיר עבורכם מה מותר ומה אסור לכם לבצע
 3.  שוחחו עם בן או בת הזוג שלכם. החליטו מה הן התנוחות הנוחות עבורכם לקיום יחסי המין
 4. למניעת כאבי גב הקפידו על ביצוע הדרגתי וזהיר
 5. הימנעו מכאב. מנח לא נכון או תנועה לא נכונה עלולים להחמיר את הנזק
 6. כואב יותר לאחר קיום יחסי המין? בררו מה היה לקוי ותקנו
 7. לא כואב יותר לאחר קיום יחסי המין? יופי. גוונו תנוחות תוך שמירה על הכללים

Spine, September 2014

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

קפאין משפיע על השעון הביולוגי

קפאין משבש את השעון הביולוגי

קפאין משפיע על השעון הביולוגי ועלול לגרום לנו לתחושה של ג'טלג. השפעה זאת מצטרפת להשפעות אחרות שיש לקפאין על הגוף, חלקן טובות וחלקן פחות טובות. הגוף שלנו מצויד בשעון ביולוגי שקובע מתי אנו הולכים לישון ומתי אנו מתעוררים. קפאין יכול לשנות זאת. 

מבנה הצוואר אנטומיה וביומכניקה

מבנה הצוואר אנטומיה וביומכניקה

צוואר? אנטומיה וביומכניקה מהווים אמצעי הכרחי לאבחון מקור הבעיה. סימנים ותסמינים בחלק הזה של עמוד השדרה או ברקמות סביבו הם אחת התלונות השכיחות. הכרת האנטומיה והביומכניקה של אזור זה יועיל בהליך האבחוני ועל כן יאפשר טיפול יעיל ומדויק יותר.

מרפק גולף אבחון וטיפול

מרפק גולף אבחון וטיפול

מרפק גולף? אבחון וטיפול מהירים עשויים למנוע נזקים כרוניים. מדובר בדלקת בגיד או בשריר שנאחז בחלק הפנימי של המפרק ואחראי לכפיפת כף היד. התסמונת מתפתחת לרוב בגלל עומסי יתר בעבודה ובספורט אך עלולה להתפתח גם על רקע חבלה.