מטרות ברות השגה בספורט

הציבו מטרות ברות השגה

מטרות ברות השגה בספורט חשובות בין היתר כדי למנוע פציעות ספורט. פעילות גופנית היא הכרחית כדי לשמר את מצבם הבריאותי של מערכות הגוף השונות ולהאט את הבלאי והניוון המאפיינים את אורח החיים היושבני. ההמלצות על נפח האימונים הרצוי נשמעים מכול עבר. משרדי הבריאות השונים ממליצים על סוגים שונים של פעילות גופנית ועל פרקי הזמן המינימאליים שנדרשים. כך למשל משרד הבריאות האמריקאי ממליץ על ביצוע 30 דקות של פעילות גופנית 5 פעמים כול שבוע.

האם ההמלצות הללו נכונות? האם ההמלצות הללו נכונות עבור כול אדם גם אדם שלא היה פעיל מימיו או אדם שהיה פעיל בעברו הרחוק אך בשנים האחרונות לא עשה דבר? המומחים של הירחון הרפואי הבריטי טוענים שאכן המחקרים השונים מדגישים ובצדק את ההשפעה העצומה שיש לפעילות גופנית על הבריאות של כולם ובעיקר של אנשים מבוגרים אך לא מפרטים איך מוציאים את ההמלצות הללו לפועל. איך גורמים לאנשים המנהלים אורח חיים יושבני לצאת פעילה גופנית עם הצבת מטרות ברות השגה?

הציבו מטרות ברות השגה – רקע

אין להוציא המלצות גורפות. אדם שרק החל לבצע פעילות גופנית או אדם עם מגבלות כאלב ואחרות התקשה לבצע פעילות גופנית שהיא אינטנסיבית ומאתגרת יחסית. הקשיים והכאבים שהתלוו בהכרח לפעילות הגופנית של כמעט כול אדם שזה מכבר התחיל להיות פעיל גופנית עלולים לגרום לו לפרוש ולחזור לאורח החיים היושבני והנוח מול הטלוויזיה. לכן, טוענים החוקרים, חשוב בין היתר לווא שאותם אנשים הציבו מטרות ברות השגה.

מטרות ברות השגה בספורט
מטרות ברות השגה בספורט

רוצים להתחיל בפעילות גופנית? מצוין. אנשים שמתחילים עם פעילות גופנית צריכים לעשות זאת לאט ובטוח. עליהם להתמקד בהעלאה הדרגתית ווזעירה של רמת המאמץ ושל משך הזמן שבו הם פעילים גופנית עד להגעה לרמה המומלצת. אין לשכוח, מוסיפים המומחים, שגם פעילות גופנית קלילה היא פעילות גופנית ברוכה אם קודם לכן לא הייתם פעילים כלל. התנהלות אחראית בכול הנוגע להתחלת העיסוק בפעילות גופנית תאפשר לכם שנים של פעילות ותמנע פציעות ספורט.

להלן מספר כללים למניעת פציעות ספורט

  • הקפידו על אכילה ושתייה מותאמים לסוג האימון, לכמות הקלוריות שאתם שורפים ולכמות אובדן הנוזלים.
  • וודאו שימוש בציוד מתאים ותקני, על לבוש מתאים ועל נעליים מתאימות.
  • הקפידו להתאמן ולשחק על מגרשים ומשטחים נקיים ממכשול
  • התחילו להתאמן לאחר חימום וקירור ושחרור לאחר הפעילות
  • הקפידו על טכניקות אימון וטכניקות משחק מדויקות
  • שמרו על הדרגתיות. הימנעו מנסיון להגיע להישגים גדולים מידי בפרק זמן קצר מידי
  • הימנעו מעומס אימונים.
  • שמרו על כושר גופני.
  • המנעו ממתחים נפשיים. אלה עלולים להיגרם בין היתר מהצבת מטרות שאינן ברות השגה
  • אל תגיעו לתחושת כאב.

 BMJ 2015350 21 January 2015

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

כשנוהגים לא מדברים בטלפון

כשנוהגים לא מדברים בטלפון

כשנוהגים לא מדברים בטלפון! שיחה עם טלפון נייד תוך כדי נהיגה פוגעת בביצועים של הנהג מסכנת את חיי הנהג, את החיים של הנהגים האחרים ואת החיים של הולכי הרגל. ההקשבה בלבד, במהלך שיחת טלפון, פוגעת באיכות הנהיגה ועלולה לגרום לתאונת דרכים. 

כאבי גב תחתון טיפול

כאבי גב תחתון טיפול

כאבי גב תחתון? טיפול מהיר המתבסס על אבחון מדוקדק יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים. מיחושים בחלק אנטומי זה מהווים בעיה מרכזית לבני האדם. רובנו סובלים או נסבול מהם במהלך החיים. מניעה היא אסטרטגיה הנכונה אך אם איתרע מזלכם אבחנו וטפלו בהם ללא שהייה.