אימון יתר לטניסאים צעירים

אימון יתר לטניסאים צעירים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אימון יתר לטניסאים צעירים הוא הגורם השכיח ביותר לפרישתם מהענף. חשוב לזכור, אימונים קשים הם כורח לטניסאים השואפים להגיע לפסגה. בלי התמדה ועבודה קשה וסיזיפית לא ניתן להצליח. אלא שאימון יתר עלול לחשוף את הטניסאים הצעירים לנזקי גוף ונפש וגדיעה מוקדמת של הקריירה.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  לפעילות גופנית יש יתרונות רבים מספור אך העיסוק בספורט כרוך גם בסיכון להיפצע. משחק הטניס נחשב לאחד מ"יצרני" פציעות הספורט הכי גדולים. בגלל מאפייני משחק הטניס והאימונים האינטנסיביים הנלווים לו המשתתפים בענף זה חשופים לפציעות באופן משמעותי יותר מאשר בענפי ספורט אחרים. איך מונעים את הנזקים הללו? איך נמנעים מהתופעה של אימון יתר לטניסאים צעירים?

  {loadposition inside-page}

  אימון יתר לטניסאים צעירים – רקע

  פציעות ספורט בקרב ילדים ובני נוער עלולים לשאת משמעותיות נוספות מעבר לאלה שיש לאתלטים בוגרים. ילדים שנפצעים ובעיקר באופן קשה וממושך חשופים גם להשפעות על האישיות שלהם ועל התפתחות שלהם. בכול מקרה חשוב לאבחן ולטפל בהקדם בפציעות הללו אך בעיקר חשוב לנסות למנוע אותן. פציעות שכיחות הנגרמות מטניס כוללות כמובן מרפק טניס (Lateral epicondylitis), מתיחה או קרע של הגידים והשרירים מסובבי הכתף (Rotator Cuff Tears), שבר מאמץ בגב (spondylolisthesis), ברך קופצים (Jumper’s Knee) וכמובן נקע בקרסול.

  למה טניס גורם לפציעות?

  1) משחק הטניס מבוסס על מאמצים חוזרים ונשנים אשר יוצרים עומס מצטבר עם פוטנציאל נזק מוגבר.

  2) משחק הטניס מטיל עומסים בעיקר על הצד הדומיננטי של הגוף ובכך הוא משנה את מבנה הגוף ואת אופן תפקודו.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   3) משחק הטניס הוא משחק מהיר אשר קצבו ומסלול התנועה שבו מוכתב על ידי הכדור. שינויים חדים אלו לא תמיד נעשים באופן מאורגן ועלולים להסתיים בפציעות.

   מניעת פציעות טניס

   התנהלות נכונה על מגרשי הטניס עשויה לצמצם ואף למנוע פציעות טניס. ראשית הקפידו על אחיזה טובה של כפות הרגליים שלכם במגרש באמצעות נעליים מתאימות וגרביים מתאימים. יש הממליצים על גריבת שני זוגות גרביים כדי לקבל אחיזה טובה יותר ונוחה יותר. וודאו שמשקל המחבט מתאים לכם וכך גם שידית המחבט מותאמת לכף ידכם. וודאו שיש לכם טכניקת משחק טובה. במהלך ההגשה נסו לא לקער את גבכם לאחור יתר על המידה. הקפידו על חימום לפני תחילת האימון או המשחק. וודאו ששרירי הליבה שלכם חזקים באמצעות אימוני כוח. וודאו שאתם בכוש לב ריאה טוב על ידי אימונים אירוביים גם מחוץ למגרש הטניס. הפסקות התאוששות מהוות כלל ברזל במניעת פציעות ספורט ובכלל זה פציעות טניס.

   המחקר וממצאיו

   אימון יתר לטניסאים צעירים
   אימון יתר לטניסאים צעירים

   הניסיונות ולמנוע פציעות ספורט על ידי איזון העומסים צולחים באופן חלקי בלבד. על פי הירחון הבריטי לרפואת ספורט (05.2006) הטניסאים הצעירים השואפים להישגים חשופים לעומסי יתר על רקע אימון יתר. מהו הגבול? עד כמה להתאמן? עד כמה למתוח את הכבל?

   נקודת המקסימום אימון אינה ברורה ולו רק בגלל היותה אינדיבידואלית. ובכול זאת החליטו בארגנטינה להגביל את מספר שעות האימון לנערים מתחת לגיל 15 ללא יותר מ- 18 שעות בעוד שנערים בוגרים הורשו לשחק מעט יותר. החוקרים במחקר המתפרסם בארגנטינה בדקו 145 שחקני טניס נבחרים בני 13 עד 35 ומצאו: 15 שחקנים צעירים בגיל ממוצע של 17.8 שנים סבלו מ18 שברי מאמץ בשנתיים האחרונות.

   המיקום הנפוץ ביותר לפציעות כתוצאה ממאמץ היתר היה מרכז כף הרגל לאחריו עמוד השדרה ולבסוף השוק. הזמן הנדרש לאבחון הבעיה היה 7 שבועות. 15 שבועות נוספים לקח עד להחלמה ולחזה למגרשים. במחקר נוסף נימצא שטניסאים מקצועיים לשעבר צפויים במהלך השנים ללקות בדלקת פרקים ניוונית בפרק הכתף יותר מקבוצת בקורת.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת