לחץ נפשי בגלל דואר אלקטרוני

האם הגיע דואר אלקטרוני עבורי
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  לחץ נפשי בגלל דואר אלקטרוני שמתעכב? הרצון הזה לדעת האם יש דואר אלקטרוני חדש עבורנו נושא עמו מתח נפשי תמידי. על ציר הזמן מתחים נפשיים עלולים לגבות מחיר בריאותי כבד. בין היתר נציין את העובדה המוכחת מחקרית: לחצים נפשיים גורמים לנו לנזקים בריאותיים פיזים וקוגניטיביים. חיי היום יום בעידן המודרני כרוכים בלחצים ודאגות. חלק גדול מהמחלות שמהן סובלים החולים ובהם מטפלת הרפואה תחילתם בתחום הנפש. ריבוי התלונות על כאבים ומחלות במהלך ולאחר אירועים הכרוכים בעומסים נפשיים מחזקים הבנה זאת. הלחצים, הדאגות והחרדות הכרוניות המאפיינות את החיים המודרניים משפיעים על בריאותינו ואף יכולים לגרום לנו למחלות ולמוות.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   לחץ נפשי בגלל דואר אלקטרוני שמתעכב – רקע

   לחצים נפשיים כרוניים קשים הם סוג הלחץ ההרסני ביותר. לחץ חריף וקצר או לחצים קלים ממושכים עשויים להוות גורם חיובי שיכול למקד אותנו ולעזור לנו להגיע להישגים. חוקרים ברחבי העולם מחפשים להבין מה גורם ללחץ הזה ואיך ניתן להפחית אותו. לחצים ומתחים כרוניים עלולים לפגוע במגוון מערכות גוף ולגרום אגב כך לקיצור בתוחלת החיים.

   בין המחלות והפגעים שעלולים להיגרם בגלל מצב נפשי בעיתי ניתן למנות: כאבי ראש, פגיעה במערכת החיסונית והגברת השכיחות למחלות ויראליות כגון שפעת, הגברת השכיחות לדלקות זיהומיות, עיכוב בהחלמת פצעים, סוכרת, נשירת שיער, מחלות לב, ליקויים בתפקוד של בלוטת התריס, השמנה, אובססיביות, כאבי צוואר, כאבי גב עליון, תפקוד מיני לקוי, כיבים, מחלות אוטואימוניות, סרטן ועוד. המחקר הנוכחי מצא שגם בדיקות חוזרות ונשנות של תיבות הדואר האלקטרוני תורמות למתחים הנפשיים שלנו.

   המחקר

   לחץ נפשי בגלל דואר אלקטרוני שמתעכב
   לחץ נפשי בגלל דואר אלקטרוני שמתעכב

   במטרה לבחון מה ההשפעה של ההמתנה לדואר אלקטרוני על רמת הלחץ הנפשי של אנשים שונים בדקו החוקרים קבוצת אנשים בעלי מקצועות שונים. האנשים הללו חולקו לשתי קבוצות ולכול קבוצה ניתנה מטלה שונה: בשבוע הראשון של המחקר הקבוצה הראשונה התבקשה לבדוק אם הדואר האלקטרוני הגיע לתיבות שלהם שלוש פעמים ביום בלבד ואילו לקבוצה השנייה נתנה החירות, לבדוק את תיבות המייל שלהם ללא מגבלה.

   בשבוע השני של המחקר התחלפו הקבוצות במטלות שלהן. הקבוצה הראשונה יכלה לבדוק את תיבות הדואר האלקטרוני בלי הגבלה ואילו לקבוצה השנייה הותר לבדוק את תיבת הדואר האלקטורני שלוש פעמים ביום בלבד.

   תוצאות המחקר

   הקבוצה שיכלה לבדוק את תיבת הדואר האלקטורני ללא מגבלות הראתה סימנים משמעותיים של לחץ נפשי.

   מסקנות המחקר

   בדיקות חוזרות ונשנות של תיבות המייל משאירות אותנו לחוצים יותר.

   המלצות החוקרים

   השאלה שאתם שואלים את עצמכם ללא הרף:האם הגיע דואר אלקטרוני עבורי? יוצרת לחצים נפשיים מהותיים. הגבלת מספר הפעמים שבהם אנו בודקים את תיבות המייל וקביעת מועד קבוע למטרה זאת יפחיתו את הלחצים הללו באופן ניכר.

   Journal Computers in Human Behavior, 12, 2014

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) אטופן או ארקוקסיה לפני מרתון, מה עדיף? התשובה בקצרה היא לא זה

    כאב בגלל נזק עצבי

    כאב בגלל נזק עצבי

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) כאב בגלל נזק עצבי היא תופעה שכיחה. לא תמיד קל לזהות שהכאב