כאבים בצוואר – כירופרקט יעיל יותר

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כאבים בצוואר – כירופרקט יעיל יותר! כאבי צוואר היא בעיה שכיחה ביותר. רוב בני האדם סובלים או יסבלו מהם במהלך חייהם. מגוון הטיפולים המוצע לכאבים בצוואר הוא עצום ועלול אף לבלבל. על פי מחקר חדש יש להעדיף טיפול על ידי כירופרקט ו/או טיפול באמצעות פעילות גופנית על פני טיפול תרופתי. עוד נציין שעקב היעילות של הטיפול הכירופרקטי בהשוואה לשיטות טיפול אחרות הרי שגם העלות של הטיפול הכירופרקטי היא הוגנת.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  כאבים בצוואר או סביב הצוואר מהווים בעיה שכיחה ביותר. גורמים אפשריים לכאבים הללו הם רבים ומגוונים. בין יתר הגורמים נמנה ניוון, בלט או פריצת דיסק, צליפת שוט, דלקת פרקים שגרונית ועוד. סובלים מכאבי צוואר? בוחנים את אפשרויות הטיפול העומדות בפניכם?

  קחו בחשבון את ממצאי המחקר הנוכחי:

  • כירופרקטיקה או תרגילי ספורט היא הדרך היעילה ביותר להתמודדות עם כאבי צוואר
  • טיפול תרופתי בכאבי צוואר יעיל פחות מכירופרקטיקה ומתרגילי ספורט

  לסיכום, כאבים בצוואר- כירופרקט יעיל יותר! עוד נציין שפעילות גופנית, ארגונומיה נכונה ויציבה תקינה הם אבני דרך במניעת כאבים בצוואר.

  כאבים בצוואר – כירופרקט יעיל יותר – רקע

  כאבי צוואר על רקע מכני מהווים גורם שכיח ביותר. על פי הערכות כאבים מסוג פוגעים ב70% מבני האדם בשלב כלשהו בחייהם. מגוון הטיפולים המוצע לחולים אלה הוא נרחב. עם זאת יש מעט ידע על מה יעיל ומה אינו יעיל ומה עלול להזיק. אחת השיטות הפופולריות לטפל בכאבי צוואר היא באמצעות מניפולציה של החוליה המעורבת בעמוד השדרה הצווארי.

  כירופרקטיקה לכאבי צוואר
  כירופרקטיקה לכאבי צוואר

  רובן הכריע של המניפולציות או כוונוני החוליות מתבצעות על ידי כירופרקט. גם תרגילים שמטרתם שיפור טווחי התנועה של הצוואר ותפקוד הרקמות סביבו ניתנים באופן שגרתי במצבים של כאבים בצוואר. כמובן שלחולים אלה עם כאבי צוואר מוצע גם טיפול תרופתי הניתן על ידי רופאים ואורתופדים.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון    

   שלושת דרכי הטיפול הללו: מניפולציה של החוליות בצוואר, תרגילי ספורט וטיפול תרופתי נבדקו במחקר הנוכחי. המחקר הראה שהטיפול התרופתי בכאבי הצוואר פחות יעיל מהטיפול הכירופרקטי או מהטיפול באמצעות תרגילי ספורט. עוד טוענים החוקרים שתופעות הלוואי הנגרמות בגין טיפולים כירופרקטים או בגלל פעילות גופנית הם זמניים. לעומת זאת לטענת החוקרים תופעות הלוואי הנגרמות בגלל שימוש תרופתי חמורות יותר.

   המחקר

   מטרת המחקר הייתה לקבוע מהו הטיפול היעיל במצב של כאבים בצוואר. החוקרים בחנו את היעילות של טיפולים שונים בכאבי צוואר ובכלל זה:

   • מניפולציה צווארית
   • טיפול תרופתי
   • הנחיות לביצוע תרגילי ספורט בבית

   לשם כך עקבו החוקרים במשך 3 חודשים אחר 272 חולים עם כאבי צוואר שחולקו לשלוש קבוצות. קבוצה אחת טופלה על ידי כירופרקט, קבוצה שנייה טופלה באמצעות תרופות נוגדות דלקת ו/או תרופות נרקוטיות וקבוצה שלישית הונחתה לבצע תרגילי ספורט עדינים.

   ממצאי המחקר

   כאבי צוואר מגיבים טוב יותר לטיפולי כירופרקטיקה ותרגילי ספורטמאשר לתרופות. לאחר 12 שבועות דיווחו על שיפור של לפחות 75% מעוצמת הכאבים:

   • 57% מהקבוצה שטופלה על ידי כירופרקט
   • 48% מאלה שטופלו באמצעות תרגילי ספורט
   • 33% מהקבוצה שטופלה באמצעות תרופות .

   בבדיקות שנערכו בקרב חולים אלה לאחר שנה נמצא:

   • הקבוצות שטופלו על ידי כירופרקט והקבוצה שטופלה באמצעות פעילות גופנית דווחה על שיפור של לפחות 75%
   • הקבוצה שטופלה תרופתית דווחה לאחר שנה על שיפור של 38% בלבד

   מלבד העובדה שהתרופות לא הועילו במיוחד הייתה בעיה נוספת. האנשים שקיבלו טיפול תרופתי המשיכו ליטול את התרופות לאורך כול השנה. כמובן ששימוש ממושך בתרופות נוגדות דלקת יש חשש גם לתופעות לוואי נוספות כגון פגיעה במערכת העיכול.

   מסקנות המחקר

   כאבים בצוואר- כירופרקט יעיל יותר! ממצאי המחקר מדגימים באופן ברור את היעילות של הטיפול הכירופרקטי על פני האפשרויות הטיפוליות האחרות. עם זאת מתברר שגם פעילות גופנית מותאמת יכולה לעזור.

   Annals of Internal Medicine January 3, 2012 vol. 156 no. 1 Part 1 1-10

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    למה כאבי ברכיים כה שכיחים

    למה כאבי ברכיים כה שכיחים

    למה כאבי ברכיים כה שכיחים? מדוע כול כך הרבה אנשים ובכול הגילים סובלים מהם? כאבים בברכיים מהווים את אחת מהתלונות השכיחות ביותר

    מה ניתן לעשות עם טינטון

    מה ניתן לעשות עם טינטון

    מה ניתן לעשות עם טינטון? טנטון (Tinnitus) הוא צליל שרק האדם עצמו שומע. אנשים שונים מתארים את צליל הטנטון באופן שונה ובכלל

    תסמונת הישבן המת

    תסמונת הישבן המת

    תסמונת הישבן המת היא הפרעה שכיחה שנגרמת בגלל אורח חיים יושבני הכרוך בישיבה ממושכת. ישיבה ממושכת מקצרת את השרירים מכופפי הירך ומאריכה