כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר! כאבי צוואר היא בעיה שכיחה ביותר. רוב בני האדם סובלים או יסבלו מהם במהלך חייהם. מגוון הטיפולים המוצע לכאבים בצוואר הוא עצום ועלול אף לבלבל. על פי מחקר חדש יש להעדיף טיפול על ידי כירופרקט ו/או טיפול באמצעות פעילות גופנית על פני טיפול תרופתי. עוד נציין שעקב היעילות של הטיפול הכירופרקטי בהשוואה לשיטות טיפול אחרות הרי שגם העלות של הטיפול הכירופרקטי היא הוגנת.

כאבים בצוואר או סביב הצוואר מהווים בעיה שכיחה ביותר. מגוון רחב של פתולוגיות ובכלל זה, בעיות ניווניות, בלט או פריצת דיסק, צליפת שוט, דלקת פרקים שגרונית ועוד עלול להיות הגורם לתסמינים הללו. פעילות גופנית, ארגונומיה נכונה ויציבה תקינה הם אבני דרך במניעת כאבים בצוואר. אבל, אם גם אתם סובלים מכאבי צוואר ובוחנים את אפשרויות הטיפול העומדות בפניכם קחו בחשבון את ממצאי המחקר הבאים: טיפול כירופרקטי או תרגילי ספורט יעילים יותר לטיפול בכאבי צוואר מטיפול תרופתי. לסיכום ממצאי המחקר מראים: כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר!

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןכאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר – רקע

כאבי צוואר על רקע מכני מהווים גורם שכיח ביותר. על פי הערכות כאבים מסוג פוגעים ב70% מבני האדם בשלב כלשהו בחייהם. מגוון הטיפולים המוצע לחולים אלה הוא נרחב ומעט מידי ידוע על מה יעיל ומה אינו יעיל וחשוב יותר מה עלול להזיק. למרות שלא מדובר על איום קיומי, כאבי צוואר עדיין פוגמים באיכות החיים. אחת השיטות הפופולריות לטפל בכאבי צוואר היא באמצעות מניפולציה של החוליה המעורבת בעמוד השדרה הצווארי המתבצעת לרוב על ידי כירופרקט. גם תרגילים שמטרתם שיפור טווחי התנועה של הצוואר ושל הרקמות סביבו ניתנים באופן שגרתי במצבים של כאבים בצוואר. כמובן שלחולים אלה מוצע גם טיפול תרופתי הניתן על ידי רופאים ואורתופדים.

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר
כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר

שלושת דרכי הטיפול הללו נבדקו במחקר הנוכחי. המחקר הראה שהטיפול התרופתי בכאבי הצוואר פחות טוב באופן משמעותי מהטיפול הכירופרקטי או מהטיפול באמצעות תרגילי ספורט. עוד הראה המחקר הזה שתופעות הלוואי הנגרמות בגין טיפולים כירופרקטים או בגלל פעילות גופנית הם זמניים בעוד שתופעות הלוואי הנגרמות בגלל שימוש תרופתי חמורות יותר.

המחקר

מטרת המחקר הייתה לקבוע מה הטיפול היעיל במצב של כאבים בצוואר: מניפולציה צווארית המתבצעת בעמוד השדרה הצווארי, טיפול תרופתי, ותרגילים לבית עם הנחיות. לשם כך עקבו החוקרים במשך 3 חודשים אחר 272 חולים עם כאבי צוואר שחולקו לשלוש קבוצות. קבוצה אחת טופלה על ידי כירופרקט, קבוצה שנייה טופלה באמצעות תרופות נוגדות דלקת ו/או תרופות נרקוטיות וקבוצה שלישית הונחתה לבצע תרגילי ספורט עדינים.

ממצאי המחקר

לאחר 12 שבועות הקבוצות שטופלו באמצעות כירופרקטיקה ובאמצעות תרגילי ספורט היו במצב משמעותי טוב יותר מהקבוצה שטופלה באמצעות תרופות. 57% מהקבוצה שטופלה על ידי כירופרקט, 48% מאלה שטופלו באמצעות תרגילי ספורט ו33% מהקבוצה שטופלה באמצעות תרופות דיווחו על שיפור של לפחות 75% מעוצמת הכאבים.

גם לאחר שנה, הקבוצה שטופלה על ידי כירופרקטיקה והקבוצה שטופלה באמצעות פעילות גופנית עדיין דיווחו על שיפור של לפחות 75% ברמת הכאב לעומת שיפור של 38% בקרב הקבוצה שטופלה תרופתית. מלבד העובדה שהתרופות לא הועילו במיוחד הייתה בעיה נוספת, האנשים בקרב הקבוצה שטופלה תרופתית המשיכו ליטול את התרופות לאורך כול השנה. כמובן ששימוש ממושך בתרופות נוגדות דלקת יש חשש גם לתופעות לוואי נוספות כגון פגיעה במערכת העיכול.

מסקנות המחקר

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר! ממצאי המחקר מדגימים באופן ברור את היעילות של הטיפול הכירופרקטי על פני האפשרויות הטיפוליות האחרות. עם זאת מתברר שגם פעילות גופנית מותאמת יכולה לעזור.

Annals of Internal Medicine January 3, 2012 vol. 156 no. 1 Part 1 1-10

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף הרגל ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולם. כולם סובלים