כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר
כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר! כאבי צוואר היא בעיה שכיחה ביותר. רוב בני האדם סובלים או יסבלו מהם במהלך חייהם. מגוון הטיפולים המוצע לכאבים בצוואר הוא עצום ועלול אף לבלבל. על פי מחקר חדש יש להעדיף טיפול על ידי כירופרקט ופעילות גופנית על פני תרופות.

כאבים בצוואר או סביבו מהווים בעיה שכיחה. מגוון רחב של פתולוגיות ובכלל זה, בעיות ניווניות, בלט או פריצת דיסק, צליפת שוט, דלקת פרקים שגרונית ועוד עלול להיות הגורם לתסמינים הללו. פעילות גופנית, ארגונומיה נכונה ויציבה תקינה הם אבני דרך במניעת כאבים בצוואר. אבל, אם אתם סובלים מכאבי צוואר ומחפשים מזור לכאבים שלכם, המחקר שלפנינו מצא שטיפול כירופרקטי או ביצוע תרגילי ספורט יעילים יותר לטיפול בכאבי צוואר מתרופות נוגדות דלקת או תרופות נגד כאב. לסיכום ממצאי המחקר מראים: כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר!

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןכאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר – רקע

כאבי צוואר על רקע מכני מהווים גורם שכיח ביותר. על פי הערכות כאבים מסוג פוגעים ב70% מבני האדם בשלב כלשהו בחייהם. מגוון הטיפולים המוצע לחולים אלה הוא נרחב ומעט מידי ידוע על מה יעיל ומה אינו יעיל וחשוב יותר מה עלול להזיק. למרות שלא מדובר על איום קיומי, כאבי צוואר עדיין פוגמים באיכות החיים. אחת השיטות הפופולריות לטפל בכאבי צוואר היא באמצעות מניפולציה של החוליה המעורבת בעמוד השדרה הצווארי המתבצעת לרוב על ידי כירופרקט. גם תרגילים שמטרתם שיפור טווחי התנועה של הצוואר ושל הרקמות סביבו ניתנים באופן שגרתי במצבים של כאבים בצוואר. כמובן שלחולים אלה מוצע גם טיפול תרופתי הניתן על ידי רופאים ואורטופדים.

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר
כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר

שלושת דרכי הטיפול הללו נבדקו במחקר הנוכחי. המחקר הראה שהטיפול התרופתי בכאבי הצוואר פחות טוב באופן משמעותי מהטיפול הכירופרקטי או מהטיפול באמצעות תרגילי ספורט. עוד הראה המחקר הזה שתופעות הלוואי הנגרמות בגין טיפולים כירופרקטים או בגלל פעילות גופנית הם זמניים בעוד שתופעות הלוואי הנגרמות בגלל שימוש תרופתי חמורות יותר.

המחקר

מטרת המחקר הייתה לקבוע מה הטיפול היעיל במצב של כאבים בצוואר: מניפולציה צווארית המתבצעת בעמוד השדרה הצווארי, טיפול תרופתי, ותרגילים לבית עם הנחיות. לשם כך עקבו החוקרים במשך 3 חודשים אחר 272 חולים עם כאבי צוואר שחולקו לשלוש קבוצות. קבוצה אחת טופלה על ידי כירופרקט, קבוצה שנייה טופלה באמצעות תרופות נוגדות דלקת ו/או תרופות נרקוטיות וקבוצה שלישית הונחתה לבצע תרגילי ספורט עדינים.

ממצאי המחקר

לאחר 12 שבועות הקבוצות שטופלו באמצעות כירופרקטיקה ובאמצעות תרגילי ספורט היו במצב משמעותי טוב יותר מהקבוצה שטופלה באמצעות תרופות. 57% מהקבוצה שטופלה על ידי כירופרקט, 48% מאלה שטופלו באמצעות תרגילי ספורט ו33% מהקבוצה שטופלה באמצעות תרופות דיווחו על שיפור של לפחות 75% מעוצמת הכאבים.

גם לאחר שנה, הקבוצה שטופלה על ידי כירופרקטיקה והקבוצה שטופלה באמצעות פעילות גופנית עדיין דיווחו על שיפור של לפחות 75% ברמת הכאב לעומת שיפור של 38% בקרב הקבוצה שטופלה תרופתית. מלבד העובדה שהתרופות לא הועילו במיוחד הייתה בעיה נוספת, האנשים בקרב הקבוצה שטופלה תרופתית המשיכו ליטול את התרופות לאורך כול השנה. כמובן ששימוש ממושך בתרופות נוגדות דלקת יש חשש גם לתופעות לוואי נוספות כגון פגיעה במערכת העיכול.

מסקנות המחקר

כאבים בצוואר? כירופרקט יעיל יותר! ממצאי המחקר מדגימים באופן ברור את היעילות של הטיפול הכירופרקטי על פני האפשרויות הטיפוליות האחרות.

Annals of Internal Medicine January 3, 2012 vol. 156 no. 1 Part 1 1-10

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • נשים חרדות יותר

  נשים חרדות יותר וזאת עובדה. הפרעות חרדה מהוות בעיה בריאותית הגורמת לסבל אישי רב ולהוצאות כלכליות עצומות. בהשוואה לגברים לנשים…

 • פעילות גופנית מפחיתה כאבים כרוניים

  ספורט להפחתת כאבים כרוניים היא אסטרטגיה נכונה. מה משפיע על כאבים כרוניים? מה מחריף אותם ומה מפחית אותם? במאמר שנכתב…

 • סובל מהשמנה אתה חשוף ליותר קרינה

  שמנים חייבים יותר קרינה מייננת! קרינה מייננת הנפלטת בעת ביצוע צילומי הרנטגן מזיקה בין היתר לחומר הגנטי בתאי הגוף ועלולה…

 • ללעוס יותר כדי לאכול פחות

  לעס יותר אכול פחות! אנשים שלועסים לאט אוכלים פחות ונוטים בין היתר, מסיבה זאת להיות רזים יותר בהשוואה לאנשים שלועסים…

 • לדווש ללב בריא יותר

  דיווש ללב בריא היא דרך נפלאה לגוף בריא. רכיבה רגילה המתבצעת באופן תדיר היא כול שנדרש להפחתת הסיכון ללקות במחלת…

 • כאבים במפרקים זו מגפה שמחמירה

  כאבים במפרקים, מגפה. כאב במפרקים היא תופעה שהולכת ומתרחבת בארצות הברית ורחבי העולם המערבי. ברוב המקרים הגורם הוא דלקת פרקים…

 • כאבים במותן

  כאבים בגב המותני שבוע טוב!  הייתי אצלך פעמיים. אני גר במיתר ולא יכול לבוא אלייך לטיפולים סדירים. אם אתה זוכר בפעם…

 • תשבו פחות תחיו יותר

  תשבו פחות תחיו יותר! הישיבה הממושכת המאפיינת את סדר היום של רובנו גורמת לנזקים בריאותיים קשים ולמחלות קטלניות בחלקן ומעלה…

 • שינה בחיק הטבע איכותית יותר

  לינה בחיק הטבע טובה יותר! כך קובע המחקר שלפנינו. שינה איכותית חשובה לבריאות המנטלית והגופנית שלנו. על פי המחקר הנוכחי…

 • לחיים ארוכים שבו פחות ונועו יותר

  שבו פחות, נועו יותר! זה העיקרון שצריך להנחות אותנו. הנזקים מישיבה ובעיקר מישיבה לא נכונה ו/או ישיבה ממושכת כוללים כאבי…