יוגה יכולה לתרום לבריאות הלב
יוגה יכולה לתרום גם לבריאות הלב

יוגה יכולה לתרום לבריאות הלב

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


יוגה יכולה לתרום לבריאות הלב! ?יוגה המתורגלת נכון ומותאמת ליכולת האישית נושאת יתרונות גופניים ונפשיים כולל כפי שנמצא במחקר הנוכחי לשפר את מצב הלב שלכם. אנשים המתרגלים יוגה משפרים בין היתר את לחץ הדם, מפחיתים את הכולסטרול הרע ואת משקל גופם. שיפור בערכים אלו של לחץ דם, כולסטרול ומשקל גוף אשר מפחיתים משמעותית את הסיכון ללקות במחלות לב דומים לערכים שמושגים בקרב אנשים שפעילותם הגופנית כוללת הליכה מאומצת. החוקרים במחקר המסוקר כאן לא הבהירו האם הערכים המשופרים הללו מתלווים לתרגול כול סוגי היוגה או שיש העדפה לתרגול יוגה מסוימת.

עם זאת, חשוב לזכור, למרות הרכיבים הרוחניים של יוגה מדובר בפעילות גופנית קשוחה שחייבת להתבצע נכון ובהדרגה. אי הקפדה על הכללים עלולה להזיק ולגרום בין היתר לנזקים קשים במפרקי הירך, נזקים קשים לדיסקים הבין חולייתיים בגב התחתון ובצוואר כולל פריצת דיסק ועוד.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןיוגה יכולה לתרום לבריאות הלב – רקע

יוגה היא דרך נפלאה להירגע בתנוחות שונות בעודכם מתמרכזים בנשימות. התוצאה הברורה מלבד ההשפעה על מערכת שריר ושלד ועל רמת הלחצים הנשפיים היא השפעה על מערכת הנשימה והלב וכלי הדם. יוגה ידועה ביכולת שלה להפחית לחץ דם, לשפר את קצב הלב, לשפר את זרימת הדם בכלי הדם, להפחית את רמת הכולסטרול הרע, לשפר את היכולת התפקודית של הריאות וכפי שהמחקר הזה מדגים: יוגה יכולה לתרום גם לבריאות הלב.

מתחים נפשיים כרוניים מהווים גורם קטלני עבור בני אדם. אנשים המצויים במצב של מתח נפשי כרוני חשופים למגוון מחלות עצום שחלקו קטלני כמו מחלות לב וכלי דם ועוד. בכול הנוגע להפחתת המתחים הנפשיים יוגה יעילה ביותר. הצורך להתמקד בנשימה מאפשר למתאמן להימנע מלחשוב על צרותיו ועל הגורמים השונים למתחים בחייו.

יוגה יכולה גם להזיק

בדומה לפעילויות גופניות אחרות גם ליוגה יש יתרונות בריאותיים ניכרים. ישנם חסידים רבים הטוענים שהתרומה של יוגה לבריאות שלנו עולה על סוגי פעילות גופנית אחרת. ואכן מחקרים רבים מצביעים על השיפורים הגופניים ועל השקט הנפשי שלהם זוכים מתרגלי היוגה. נכון להיום אין חולק על כך שתרגול נכון של יוגה ישפר וישקם עמוד שדרה פצוע ויפחית את הצורך בתרופות להקלה על כאבי גב. אין חולק על כך שיוגה המתורגלת באופן זהיר ומדויק תשפר את היציבה, תחזק את שרירי הליבה ותמנע התפתחות של פציעות ומכאובים.

יחד עם זאת חשוב לזכור שאין פעילות גופנית שאינה כרוכה בסיכון להזיק. כך גם לגבי יוגה. ההילה הבריאותית של יוגה עלולה לגרום למתרגלים חדשים להיות חסרי זהירות ומודעות לגבי מה וכמה מותר להם לעשות ובנושא הזה אין לסמוך על המדריך. מדריך היוגה אינו תחליף למודעות עצמית שלכם.

פציעות מיוגה

יוגה יכולה לתרום גם לבריאות הלב
יוגה יכולה לתרום גם לבריאות הלב

בעיתון ניו יורק טיימס התפרסם בשנת 2012 מאמר שעסק בצד המסוכן של היוגה. המאמר מסקר את ריבוי הפציעות והנזקים הבלתי הפיכים בקרב מתרגלי יוגה. על פי המאמר חלק מהנפגעים מיוגה הנם מורי היוגה עצמם שלעתים פציעתם מחייבת אותם לעבור ניתוחים להחלפת מפרקים וניתוחים לטיפול בפריצות דיסק.

חקירה פדרלית בארצות הברית שבדקה את הנושא סקרו את מספר הפציעות שהגיעו בגלל יוגה ל- 100 חדרי מיון בארצות הברית. בשנת 2002 הגיעו לאותם 10 חדרי מיון 46 פציעות בשנת 2011 הגיעו כבר 100 פציעות מיוגה. הדבר משקף גם את הפופולאריות הגואה של היוגה.

במהלך העשור האחורן מעריכים מומחים שלחדרי מיון בארצות הברית הגיעו 20,000 פצועים מיוגה. המספר אינו כולל יוגיסטים פצועים שטופלו במרפאות פרטיות, אצל רופאי משפחה ומטפלים אחרים. עדיין חשוב לציין שמספר הפציעות נחשב לנמוך ולמעשה הוא מייצג פצוע אחד שמגיע לחדר מיון על כול 1000 יוגיסטים. לסיכום נאמר יוגה היא דבר נפלא ובעל יתרונות רבים ובכלל זה יוגה יכולה לתרום גם לבריאות הלב אך יש להתאמן בשיטה זו בזהירות.

European Journal of Preventive Cardiology, 12, 2014

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

 • דאגה לבריאות גורמת לבעיות בריאות

  דאגה לבריאות גורמת לחולי. רוב בני האדם מוטרדים מבריאותם. היפוכונדרים מוטרדים ודואגים יתר על מידה ומדמיינים חולי שאינו קיים. מחקר…

 • יוגה מורידה לחץ דם

  יוגה מורידה לחץ דם. לחץ דם גבוה מהווה גורם סיכון מרכזי לחלות במחלות קטלניות כולל מחלות לב, שבץ מוחי וכשל…

 • פציעות יוגה

  פציעות יוגה חמורות? כן, זה אפשרי וזה קורה כול הזמן. יוגה משביחה את היכולות הגופניות ומסייעת לנפש בעידן הלחוץ שלנו.…

 • טרמפולינה מסוכנת לבריאות

  טרמפולינה מסוכנת לבריאות! כך קבע ארגון רופאי הילדים בארצות הברית. השימוש בטרמפולינה ובעיקר כאשר הוא נעשה ללא פיקוח מקצועי מתאים…

 • הליכה יומית ובקצב רגיל ללב בריא

  לך למען הלב! מה הסוג הנכון של פעילות גופנית עבור חולה שהנו בעל משקל יתר וצריך לעבור תהליך של שיקום…

 • מחשבים מהווים מכשול לבריאות

  מחשבים מהווים מכשול לבריאות! העובדה שמחשבים גורמים לפציעות בבית או במשרד אינה חדשה, אך מחשבים עלולים לגרום לפציעות, בחלקן חמורות…

 • לחץ נפשי ודיכאון מסכנים את הלב

  מתח נפשי, דיכאון ומחלת לב הם צוות קטלני. כולנו משלמים מחיר בריאותי כבד על מתח נפשי ודיכאון אך חולי לב…

 • לאחר גיל 50 כושר שווה בריאות

  בריאות לאחר גיל 50 אינה נשמרת לבד. הסיכוי של בני 50 + הפעילים גופנית לחיות ללא מחלות כרוניות גדול יותר…

 • מעיין הנעורים

  אל מעיין הנעורים? מתברר שיש מעיין כזה והוא לא רחוק מאיתנו. חוקרים מנסים לאתר דרכים לשמור עלינו צעירים ובריאים.אנו מוצפים…

 • אגודל שחקנים

  אגודל שחקנים היא תופעה קלינית של העידן החדש. עידן הטכנולוגי בו אנו חיים הביא עמו גם בעיות בריאות חדשות כולל…