פציעות ספורט בקרב ילדים

פציעות ספורט בקרב ילדים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

פציעות ספורט בקרב ילדים מהוות בעיה הולכת וגדלה. רשימת היתרונות של פעילות גופנית אצל ילדים היא ארוכה ומרשימה. פעילות גופנית מאפשרת התפתחות תקינה של מערכת שריר ושלד ושל המערכת המנטלית. פעילות גופנית משפרת את יכולות של הילד להתמודד עם קשיים ולהכיר בחשיבות של הקבוצה. יתרונות אלו ישמשו את הילדים גם בהתבגרותם. ילדים מתחילים לעסוק בתחומי האתלטיקה השונים כבר בגיל צעיר מאוד וחלקם עוסקים בזה באופן אינטנסיבי ושאפתני. מחקרים רבים מראים שאינטנסיביות זו מובילה לנזקי גוף הנגרמים מעומסי יתר.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  שיעור פציעות הספורט בקרב ילדים כמו גם בקרב מבוגרים הביא חוקרים רבים להגדיר זאת כמגיפה. עם זאת אין מדובר בגזרה משמיים והתנהלות נכונה יכולה למנוע את רוב פציעות הספורט. המטרה שצריכה לעמוד לנגד כל האנשים המעורבים בספורט בקרב ילדים היא איך להשאיר את הילדים פעילים ויחד עם זאת למנוע פציעות. חשוב לזכור שבחלק מהמקרים להתרחשות פציעות ספורט בקרב ילדים עלולה להיות השפעה על עתידם כספורטאים או כבוגרים פעילים. חשוב לעודד ילדים לעסוק בספורט אך אין להתפשר על כללי אימון נכונים. לנוכח שיעור הפציעות הגבוה בקרב הילדים הוציא ארגון רופאי הילדים בארצות הברית המלצה להימנע מקפיצות ילדים על טרמפולינה אלא אם נוקטים באמצעי זהירות קפדניים.

  {loadposition inside-page}

  פציעות ספורט בקרב ילדים – רקע

  פציעות ספורט בקרב ילדים
  פציעות ספורט בקרב ילדים

  מה פעילות גופנית עושה לילדכם?

  ילדים שעוסקים בספורט מתפתחים טוב יותר. הרקמות השונות בגוף מתחזקות ובכלל זה בין היתר עצמות, שרירים, מפרקים ועוד. פעילות גופנית המתוכננת היטב עשויה להועיל גם למערכת הלב והריאות של הילד. השתתפות סדירה בענפי ספורט שונים תשפר גם את מערכת השליטה העצבית שרירית של הילד. עם זאת, אחד ההישגים הגדולים של פעילות גופנית היא מניעת השמנה בקרב ילדים. אין להתעלם גם מהיתרונות המנטליים מהם נהנה הילד הספורטאי. בין יתר היתרונות נמנה הפחתת הסיכוי לדיכאון ודאגנות, ביטחון עצמי גבוה יותר, יכולת משופרת לשליטה על כעסים, יכולת לימוד טובה יותר, יכולת חברתית טובה יותר, יכולת התמדה, יכולת להתמודדות עם קשיים, הכרה בערך הקבוצתיות והתקשורת בתוך הקבוצה, סיכוי מופחת לשתיית אלכוהול וצריכת סמים מוקדמת ועוד.

  הסיכונים שבספורט

  בעוד חלק מהילדים אינם עוסקים בספורט כלל ועיקר חלק אחר מבצע פעילות ספורט אינטנסיבית מדי. בעיקר נכון הדבר לגבי ילדים העוסקים בפעילות ספורט אינדיבידואלי כגון: ריצה, טניס, פינג פונג, אתלטיקה, קפיצות על טרמפולינה ושחייה. אך גם לספורט קבוצתי כמו כדורגל וכדורסל יש "תג מחיר" של פציעות. חשוב להזכיר דבר נוסף, אין תחליף לספורט וזאת למרות קיומם של הנתונים המבהילים ששבים ומזכירים לנו כמה מסוכן לעסוק בספורט.

  הסיכונים של לא לעסוק בספורט גדולים הרבה יותר. באופן כללי ניתן לומר שילדים העוסקים בספורט באופן עקבי הם בעלי פוטנציאל להתפתח להיות בוגרים איכותיים יותר. ילדים אלו לומדים להתמודד עם קשיים פיזיים ומנטליים כבר בגיל צעיר ובכך מפתחים יכולת עמידות גבוה יותר בעבודה ובלימודים. ילדים העוסקים בספורט באופן קבוע מפתחים נחישות, דבקות במשימה, ביטחון עצמי, הערכה עצמית, הכרה ביכולת קבוצתית ועוד. כל אלה ועוד עשויים לעשות את ההבדל בין יזם כושל ליזם מצליח, בן מנהל מוצלח למנהל כושל ועוד. יש לעודד את העיסוק בספורט אך להקפיד על התנהלות שמונעת פציעות ספורט.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   המחקר

   אין פלא שמחקר (ירחון האמריקאי לרפואת ספורט פברואר 2007) שנערך במחלקה לפציעות ספורט ילדים בבית החולים בבוסטון, מצא שפציעות של עומס יתר בקרב ילדים הופכות בשנים האחרונות להיות שכיחות. כולל פציעות ספורט כגון שברי מאמץ ואף דלקות גידים שהיו נדירות אצל ילדים או לא היו קיימות באופן משמעותי עד לפני שנים ספורות. במחקר זה סברו החוקרים שפציעות אלו מצביעות על אימוני יתר וחוסר מקצועיות של המאמנים.

   ההמלצות של החוקרים הללו: מאמנים צריכים להבין שהילדים מתייחסים אליהם בהערצה ודוחפים עצמם כדי לרצות את המאמנים מעל ומעבר ליכולתם. על המאמנים לבחון כל שינוי בביצועים של הילדים ולהפחית במידת הצורך את עומס האימונים. כמו כן ממליצים החוקרים שכל מאמן יעבור הכשרה מקיפה בתחום של פיזיולוגיה של מאמץ ופסיכולוגיה שתכין אותו לעבוד עם ילדים על כל המשתמע מכך.

   פציעות מכדורגל אמריקאי

   מחקר נוסף מצא שכדור רגל אמריקאי שולח יותר מ- 100,000 ילדים לחדרי מיון בשנה! למעשה, על פי הנתונים שנאספו בארצות הברית ב- 13 השנים האחרונות יותר מ- 1.6 מיליון ילדים אמריקאים סיימו את משחק הכדורגל האמריקאי בחדרי מיון עם פציעות אופייניות לספורט זה.

   לטענת החוקרים מספר מצומצם של צעדים יכולים להפחית את המספרים הללו. המחקר שפורסם בירחון האמריקאי לרפואת ספורט בחודש פברואר 2007 קובע שרוב הנפצעים הם בנים בגילאי 10-14. הפציעות הנפוצות ביותר בקרב הבנים היו ידיים (פרק כף יד ואצבעות), קרסוליים וברכיים. בנות נפצעו בעיקר בברכיים ובקרסוליים. רוב הפציעות התרחשו בגין התנגשות עם שחקנים אחרים או מנפילה. החוקרים מצאו שכמות הפציעות מאימוני או משחקי כדורגל אינה הגיונית וצירפו שורת המלצות לצמצמן:

   כללים למניעת פציעות ספורט בקרב ילדים

   פציעות ספורט בקרב ילדים

   על פי האקדמיה האמריקאית לפדיאטריה מעל 3.5 מיליוני ילדים מתחת לגיל 14 נפצעים כול שנה מפעילות גופנית. נכון, לא כול הפציעות הללו ניתנות למניעה אך הקפדה על מספר כללים יצמצמו את הסיכוי לפציעות אלה.

   וודאו שהילד שלכם עבר בדיקה גופנית יסודית טרם תחילת פעילות גופנית קבוצתית מאורגנת. בדיקה כזאת תוודא שבכול תקין את הילד שלכם ושהוא יכול להתמודד עם הקשיים הפיזיים והמנטליים העומדים בפניו.

   תבחרו עבור הילד שלכם בארגון או בקבוצה המגלה אחריות ויסודיות בהתייחסות לילדים. המאמנים צריכים לקבל הכשרה בנושא עזרה ראשונה ולהתעקש בכול הנוגע לשימוש בציוד בטיחות.

   • חימום – לעולם להתחיל פעילות רק לאחר חימום מקיף
   • לא להגזים – מאמץ יתר הוא גורם עיקרי להתפתחות פציעות ספורט אצל ילדים. וודאו שהילד שלכם משתלב בקבוצה שהיא ברמתו.
   • גיוון – עודד את ילדך לפעילות ספורט מגוונת לחיזוק מקיף של גופו
   • משקולות – על ילדים להימנע מאימון משקולות טרם הגיעם לבגרות מינית וגם אז להתאמן תחת פקוח.
   • ילדות פגיעות יותר- בגלל מחסור בטסטוסטרון ילדות פגיעות יותר לפציעות. דגש על אמוני כוח הוא על כן חיוני עבורן.
   • כושר גופני – לכלול אימוני לב ריאה בכול ענפי הספורט. ילד עם כושר טוב סיכויו להיפצע פחותים.
   • כאב – כאב מסמן נזק. למד את ילדך לא להתעלם ממנו. אין לדחוף ילד להתאמן עם כאב.
   • וודאו שהילד שלכם עושה שימוש באמצעי מגן מתאימים
   • שמירה על איכות מגרשים.
   • התאמה טובה יותר של קבוצות השחקנים (גיל, מבנה, תחרותיות, זמני מנוחה ושיקום בין האימונים).

   פציעות ספורט בקרב ילדים – טיפול כירופרקטי

   פציעות ספורט מתרחשות וזאת למרות המאמצים שלכם ולש המאמנים למנוע פציעות ספורט בקרב ילדים.  לכירופרקטיקה מענה טוב לכאבים הנובעים מהתפתחות פציעות ספורט. כירופרקט יכול לתת מענה לבעיות פרקים ועמוד שדרה על ידי טיפול משולב הכולל מגוון של אמצעים מודרניים כגון לייזר רך וגלי הלם וטכניקות ידניות. עם זאת הרבה יותר קל ורצוי למנוע את הפציעות. הימנעו מפציעות ספורט וחסכו לכם צרות למכביר.

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,