אודות כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

כירופרקטיקה היא מקצוע בריאותי המטפל בפגיעות והפרעות במערכות שריר ושלד ומערכת העצבים. כירופרקט מטפל בין יתר בכאבי גב, כאבי מפרקים בגפיים ובמפרקי הלסת, כאבי ראש ועוד. דוקטור לכירופרקטיקה מוכשר לבדוק, לאבחן, לטפל ולשקם את מגוון הבעיות המוזכרות ואחרות תוך שימוש בטכניקות טיפול ידניות, אמצעי עזר מתקדמים כגון לייזר רך וגלי הלם והנחיה בנושאים של יציבה, ארגונומיה תזונה וסגנון חיים אך ללא תרופות.

ביותר ממאה שנות קיומה צברה הכירופרקטיקה אוהדים נלהבים ומבקרים עקשניים. ובכן...מהי כירופרקטיקה ולמי יכולה לעזור? אם כירופרקטיקה מזיקה או מועילה? האם היא "שוברת עצמות" או "מחזירה חוליות למקום"? 

להלן מספר עובדות חשובות ומרתקות אשר עוסקות בנושאים הקשורים לבעיות גב ולכירופרקטורים. חלק מהעובדות הללו אתם קרוב לוודאי מכירים, חלק אחר אולי יפתיע אותכם ויתן לכם חומר למחשבה. בכול מקרה שווה לכם לעיין וללמוד.

כירופרקטיקה - המקצוע רפואי השלישי בגודלו בעולם, אחרי הרפואה המדיצינית ורפואת השיניים. היסטורית, ייסודה של הכירופרקטיקה מיוחסת לדניאל דוד פאלמר אך אומנות "סידור העצמות" קיימת בעולמנו כבר אלפי שנים עוד מ2650 לפנה"ס.

משמעותה של המילה כירופרקטיקה היא: כירו - ידיים, פרקטיקה - עשייה. השם מצביע גם על המהות המרכזית של המקצוע. הכירופרקט המודרני ישתמש אמנם, במכשור ובידע מתקדמים אשר המדע והרפואה מספקת לו, אך עיקר עבודתו נותרה ידנית.

בעמוד זה מרוכזים שאלות בנושא כירופרקטיקה שנשאלתי במהלך השנים על ידי מטופלים רבים והתשובות לשאלות אלו. במידה ולא מצאת את התשובה לשאלתכם תוכלו לפנות אלי ישירות ב"צור קשר" או להתקשר אלינו ונשמח לענות לכם.

חלק מהציבור בארץ לא שמע על כירופרקטיקה למרות היות הכירופרקטיקה מקצוע רפואי פופולרי בארצות הברית ובאירופה. במאה שנות קיומה נעשתה הכירופרקטיקה למקצוע הרפואי הגדול ביותר לאחר הרפואה המדיצינית ורפואת השיניים.

מערכות עצב שריר ושלד עלולות להינזק מחבלות, תאונות, פציעות ספורט או סתם בלאי מצטבר. הנזקים והמגבלות שנוצרים עלולים לשבש את התפקוד בחלקי גוף אחרים ולגרום לפגיעות גם שם. טיפול וייעוץ כירופרקטי יכולים להועיל.

עמוד השדרה (Spinal Colum) הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בשלד שלנו. עמוד השדרה תומך בגופנו ומאפשר לנו לנוע ולהניע את הגפיים והראש. מרכזיותו בתמיכה ובתנועתיות חושפים אותו לעומסים כאבים ודלקות כגון כאבי גב תחתון.

במעל 100 השנים האחרונות מטפלים כירופרקטים ביעילות ובאופן בטוח במגוון ליקויים בריאותיים כולל בכאבי גב. תינוקות, מתבגרים, בוגרים וזקנים, מיליוני חולים ברחבי העולם הפכו את הכירופרקטיקה למקצוע הרפואי השלישי בגודלו בעולם.

כאבי גב תחתון הם מגיפה ללא מענה. מגוון רחב של אנשים עוסקים בתחום ומנסים לעזור. כירופרקטיקה יעילה יותר וזולה יותר מהטיפול הרפואי המקובל לסובלים מכאבי גב תחתון. זוהי מסקנתו של מחקר שנערך במספר מרכזים רפואיים ופורסם בארצות הברית.