כואב? כירופרקטיקה יכולה לעזור! אתם בוודאי כבר מיואשים. התרופות לא עוזרות. אורתופדים, פיזיותרפיסטים, מדקרים ומעסים למיניהם חסרי אונים. הכאבים ולפעמים גם מגבלות התנועה עדיין כאן. כאבי צוואר או כאבי הגב ממשיכים להטריד, בעלייה במדרגות הכאבים בברכיים ממשיכים להציק וכול פעם שאתם לובשים חולצה או מעיל הכתף חורקת וכואבת.

לעתים קרובות טיפול תרופתי מעלים את הכאבים ולאחר זמן קצר הם שבים כלעומת שבאו. הסיבה לכך היא שניסינו לטפל בתסמינים. הגורם לכאבים הללו לא טופל. כדי לרפא בעיה גופנית כלשהי ולא משנה אם זה:

יש ראשית לאבחן מה גורם לה. אבחון שגוי יוביל בסבירות גבוהה לטיפול ולשיקום לא יעילים ולפעמים אפילו מזיקים. אז זכרו, כואב? כירופרקטיקה יכולה לעזור!

צרו קשר 03-6430372 לתיאום בדיקה. במחיר שווה נפש תדעו מה גורם לכאב שלכם ואיך לטפל בו. כואב? כירופרקטיקה יכולה לעזור.

כואב? כירופרקטיקה יכולה לעזור – רקע

כאבי גב הם הסיבה השכיחה ביותר שחולים מגיעים בגללה לכירופרקט. ואכן טיפול בכאבי גב על ידי כירופרקט נחשב ליעיל ובטוח (American College of Physicians low back pain guideline). מחקרים שונים שבים ומדגישים את היעילות של הטיפול הכירופרקטי בכאבי גב. מדובר במחקרי השוואה לכול אפשרות אחרת ובכלל זה השוואה לטיפול רפואי, בהשוואה לטיפול תרופתי ועוד. אבל יש לזכור, כירופרקטיקה מטפלת גם בבעיות נוספות. למעשה, הכשרתו של כירופרקט מאפשרת לו לטפל במגוון רחב של הפרעות בריאותיות ופציעות חריפות וכרוניות הנגרמות במערכת שריר ושלד.

בין יתר ההפרעות כירופרקט מאומן לטפל בהן נמנה:

פציעות ומחלות בעמוד השדרה

הכירופרקטיקה מכשירה את בוגריה לטפל במגוון הפרעות ופציעות בעמוד השדרה. נזקים אפשריים בעמוד השדרה שעלולים לגרום לסימפטומים כוללים בין היתר:

 • נזק למפרקים בעמוד השדרה ובכלל זה, פריקות, שברים שחיקות סחוסים ועוד
 • נזקים לשרירים, גידים, רצועות בעמוד השדרה
 • בלט או פריצת דיסק בין חולייתי
 • פציעה של חוט שדרה, היצרות תעלת השדרה
 • לחץ על שורש עצב, סיאטיקה ועוד.

בין יתר הסימנים והתסמינים שנגרמים בשל נזק מכני לרקמות עמוד השדרה נמנה:

 • כאבי גב תחתון, כאבי צוואר, כאבי גב עליון, כאבי גב מרכזי
 • הקרנות כאב במורד הגפיים
 • חסרים עצביים במורד הגפיים
 • אובדן שליטה על הסוגרים
 • מגבלות תנועה ותפקוד

פציעות ומחלות בגפה התחתונה

 • כאבי ברכיים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזק מכני לרקמות השונות בברכיים. בכלל זה קרע מיניסקוס, קרע רצועות, שחיקת סחוס, ברך רצים, ברך קופצים ועוד.
 • כאבים בירך וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזק מכני לרקמות השונות בירך. בכלל זה קרע לברום, דלקת שרירים, דלקת גידים, קרע רצועות, שחיקת סחוס, בורסיטיס בירך ועוד.
 • כאבים בשוקיים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזק מכני לרקמות השוק השונות. בכלל זה לעצמות השוק, לשרירים, לגידים ועוד.
 • כאבים בכפות רגליים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזק מכני לרקמות כפות הרגליים השונות. בכלל זה דלקות גידים, דלקת שרירים, דלקת רצועות, דלקת ברקמות חיבור, דלקת בסיבי עצב ועוד

פציעות ומחלות בגפה העליונה

 • כאבי כתפיים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזקים מכניים לרקמות הכתפיים. בכלל זה דלקות גידים, דלקת שרירים, בורסיטיס בכתף, פריקת כתף, שחיקת סחוסים ועוד.
 • כאבי מרפקים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזקים מכניים לרקמות במרפק. בכלל זה דלקות גידים, תסמונת הצביטה במרפק, בורסיטיס במרפק, סיבי עצב ועוד
 • כאבים בכפות ידיים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזקים מכניים לרקמות כפות הידיים. בכלל זה נקיעה או פריקת מפרקים, דלקת גידים, דלקת בשרירים, דלקת ברצועות, דלקת ברקמות החיבור, דלקת בסיבי עצב, שחיקת סחוסים ועוד

פציעות ומחלות בראש ובפנים

 • כאבי ראש ו/או כאבי פנים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזקים מכניים ברקמות הצוואר או ברקמות מפרקי הלסת.
 • כאבים במפרק הלסת וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים בגלל נזקים מכניים באחת או יותר מהרקמות של מפרק הזה. בכלל זה דלקת שרירים, נזק לסחוס התוך מפרקי, שחיקת סחוסים ועוד.

פציעות ומחלות נוספות

 • כאבים וסימפטומים נוספים המתפתחים בעקבות לכידה פריפרית של סיבי עצב. דוגמאות לכך כוללות: דלקת עצבית בכף היד (תסמונת התעלה הקרפלית, תסמונת תעלת הגומד), במרפק (תסמונת התעלה הרדיאלית, תסמונת פרונטור, תסמונת התעלה הקוביטלית) ובאגן (מרלגיה פרסטטיקה).
 • כאבים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים מנזקים מכניים שהתפתחו בגלל פציעת ספורט, תאונת דרכים (צליפת שוט) ו"סתם" נפילה ברחוב או בבית ועוד
 • כאבים וסימנים ותסמינים נוספים המתפתחים מנזקים מכניים מצטברים שהתפתחו בגלל יציבה לקויה, ארגונומיה לקויה או מכול סיבה אחרת

מניעה היא הדרך הנכונה

כירופרקטיקה מתמקדת בתקינות המבנית והתפקודית של הגוף ודרכם בבריאות הכוללת של האדם. הכירופרקט אינו מעניק מרשמים לתרופות או מבצע ניתוחים אך עם זאת בשעת הצורך יפנה את החולה לקבלת שירותים אלו. הכירופרקטיקה אינה מטפלת אך ורק באזור הכואב אלא מתייחסת לגוף שלכם באופן כולל. דרך אחת להשיג בריאות כוללת היא על ידי טיפול מונע. כירופרקט ינחה וידריך את המטופל שלו במגוון רחב של תחומים בעלי השפעה על הבריאות. ולכן חולה המתלונן על כאבי גב או כאבי ברכיים יטופל באזורים אלו ויקבל הנחיות בנושאים הקשורים לתלונתו אבל גם הנחיות הקשורות באופן ישיר או עקיף לבריאותו הכללית. בין הנושאים שעליהם ידון אתכם הכירופרקט נמנה התאמות ארגונומיות, שיפור היציבה, פעילות גופנית מתאימה, תזונה ועוד.

כואב? כירופרקט יכול לעזור ללא תרופות וניתוחים

כואב לכם? כירופרקטיקה יכולה לעזור
כואב לכם? כירופרקטיקה יכולה לעזור

חולים רבים מגיעים לכירופרקטיקה לאחר שניסו ללא הצלחה טיפול תרופתי נוגד דלקת ואפילו זריקות קורטיקוסטרואידים. עם זאת חולים רבים דווקא מעדיפים להיות מטופלים על ידי כירופרקט וזאת כדי שלא הזדקקו לטיפול תרופתי או שלא יגיעו למצב שמחייב ניתוח. אז אם אתם מתלבטים אם לפנות לכירופרקט או לאורתופד חשוב שתדעו עדיף לכם להתחיל אצלנו ולצמצם את הסיכוי להגיע לניתוח.

למה לבחור דווקא כירופרקטיקה?

כירופרקטיקה היא שיטת טיפול טבעית בהפרעות בריאותיות במערכות עצב שריר ושלד שאינה עושה שימוש בתרופות או כירורגיה. אנחנו הכירופרקטים יודעים שישנם גורמים רבים שמשפיעים על בריאותכם ולכן כאשר אתם מגיעים אלינו עם בעיה מסוימת נשאל את עצמנו מה גרם לה.

כך למשל אם אתם מתלוננים על כאבי גב ננסה להבין האם יש קשר בין הכאבים הללו לבין ההתנהלות הארגונומית שלכם או למשקל שלכם או אולי בכלל ליציבה הלקויה. גם אם אתם מגיעים למרפאה כדי שנפל בכאבי הראש שלכם ננסה להבין האם זה הכאבים הללו קשורים לאופן שבו אתם יושבים מול מסך המחשב או מול הטלפון החכם או שאולי אתם בתקופה לחוצה והכאבים הללו בראש משתייכים לסוג הקרוי כאב ראש מתחי.

הטיפול יתחיל רק לאחר אבחון יסודי

לא נתחיל לטפל בכם לפני הליך אבחון שמטרתו:

 • לזהות את הרקמה שנפגעה
 • לאמוד את חומרת הנזק ומיקומו
 • להבין מהו מנגנון גרימת הנזק

אבחון כירופרקטי התבצע בשלבים הבאים:

 • למידה יסודית של ההיסטוריה הבריאותית ושל האופן שבו התפתחו הסימנים והתסמינים
 • בדיקה גופנית הכוללת בדיקות מיוחדות ובדיקות נירולוגיות
 • ובמידת הצורך בדיקות מעבדה ובדיקות הדמיה

הטיפול הכירופרקטי יכלול בין היתר שימוש:

 • בטכניקות טיפול ידניות שחלקן נשענות על מסורות עתיקות
 • אמצעים מודרניים וחדשניים כגון לייזר רך ומכשיר גלי הלם

באותם מקרים ספורים שבהם הכירופרקט אינו מצליח לשפר את מצבו של החולה הוא יפנה אותו להמשך בירור וטיפול רפואי.

כואב לך? כירופרקט יכול לעזור! אתם בוודאי כבר מיואשים, ניסיתם טיפולים תרופתיים, פניתם לאורתופדים, פיזיותרפיסטים, מדקרים ומעסים למיניהם אבל הכאבים ולפעמים גם מגבלות התנועה עדיין כאן. כאבי צוואר או כאבי הגב ממשיכים להטריד, בעלייה במדרגות הכאבים בברכיים ממשיכים להציק וכול פעם שאתם לובשים חולצה או מעיל הכתף חורקת וכואבת…למי כירופרקט יכול לעזור? במרפאתנו, כירופרקטיקה, פציעות ספורט ושיקום ברמת אביב ג' אנו מטפלים ומשקמים במגוון רחב של פגיעות במערכות עצב, שריר ושלד בגין עומסי יתר, ניוון, תאונות בעבודה או בבית, תאונות דרכים, ניתוחים, טיפולים רפואיים ופציעות ספורט.

כואב לך? כירופרקט יכול לעזור

יש לעתים שבעקבות טיפול תרופתי או אחר הכאבים נרגעים זמנית ואז לאחר שעה, יום או יומיים הם שבים כאילו לא עשיתם דבר. כדי לרפא בעיה גופנית כלשהי ולא משנה אם זה כאבי גב תחתון או שין ספלינט או כאבי ראש יש ראשית לאבחן במדויק את הגורם לכאבים. אבחון שגוי יוביל בסבירות גבוהה לטיפול ושיקום לא יעילים ולפעמים אפילו מזיקים.

צרו קשר עם המרפאה 03-6430372 לתיאום בדיקה ובמחיר שווה לכול נפש תדעו מה גורם לכאבים שלכם ומה ניתן לעשות כדי לרפאם.

בהמשך העמוד תוכלו לקרוא על בעיות במערכות שריר ושלד המחולקות לקטגוריות. בקטגוריה כאבי גב יש מאמר ראשי ותחתיו מאמרים אחרים בנושא כולל למשל פריצת דיסק, בלט דיסק ועוד. בקטגוריה כאבי ברכיים יש מאמר ראשי ותחתיו מאמרים נוספים בנושא כולל בין היתר קרע במיניסקוס, קרע רצועה בברך ועוד. וכך הלאה כאבי צוואר, כאבים במפרק הלסת ועוד.

כירופרקטיקה, אבחון וטיפול כירופרקטי

בסיס הידע בטיפול וניהול כאבי עצב-שריר-שלד משתנה ללא הרף ומחייב התעדכנות. ידע חדש מחזק כיווני טיפול מסוימים ופוסל אחרים. הטיפול המודרני בגיד אכילס או במפרק הלסת אינו דומה לטיפול שניתן עד לא מכבר. הכירופרקטים במרפאה מתעדכנים, רוכשים מיומנויות חדשות ומשתמשים במיטב השיטות והאמצעים.

מהי כירופרקטיקה?

לפי האיגוד הבין לאומי לכירופרקטיקה: "המדע של הכירופרקטיקה עוסק ביחס שבין המפרקים בגוף ומערכת העצבים והתפקיד שיש ליחס הזה בשיקום ותחזוקה של בריאותינו". כירופרקטיה לא עושה שימוש בתרופות או בכירורגיה כדי לקדם את הבריאות של החולה. למרות מקורותיה עתיקי היומין, העקרונות שעלהם מתבסס המקצוע, בגרסתו המודרנית, נשענים על המדע ועל התפיסה המערבית. כירופרקט מוכשר לבדוק, לאבחן, לטפל ולשקם מגוון רחב של בעיות במערכות עצב, שריר ושלד. לצורך זה הוא משתמש בטכניקות טיפול ידניות, באמצעי עזר מתקדמים כולל לייזר רך ומכשיר גלי הלם וגם מעניק הנחיות בנושאים כמו יציבה, ארגונומיה נכונה, תזונה נכונה וסגנון חיים.

מהו טיפול כירופרקטי?

הטיפול הכירופרקטי והשיקום של פציעות ספורט, פציעות מעומסים חוזרניים ותאונות עבודה משלב טכניקות ריפוי ידניות שעמדו במבחן הזמן עם ציוד מודרני הכולל גלי הלם, לייזר רך ועוד. כירופרקט מאומן ומוכשר לאתר ולתקן ליקויים בתפקוד הביו-מכני של עמוד השדרה, של המפרקים ושל הרקמות הרכות. לאחר שאותרה הבעיה והוסבר מהותה לחולה יחל הטיפול והשיקום הכירופרקטי. מטרת הטיפול והשיקום הכירופרקטי אינה רק שיפור או אף בהיעלמות של הסימנים והתסמינים והיא גם אינה רק חזרה לעבודה ופעילות הגופנית סדירה. המטרה אליה אנו חותרים היא שלא תחזרו אלינו שוב בגלל אותה פציעה. להשגת מטרה זאת נעניק לכם גם ייעוץ ארגונומי, ייעוץ בנושא יציבה וייעוץ בנושא פעילות גופנית.

מהו אבחון כירופרקטי?

אבחון כירופרקטי של בעיה במערכות עצב שריר ושלד דומה במבנה שלה לתהליך האבחוני שיעבור חולה זה אצל כול גורם רפואי אחר. עם זאת בכול אחד מהשלבים התמקד הכירופרקט בנסיון לאתר סימנים ותסמינים או פרטים אחרים בהיסטוריה הרפואית שיחשפו ליקויים תפקודיים. אבחון בעיה יחל כמובן עם לקיחה של היסטוריה רפואית יסודית של המקרה. שלב זה יכלול פרטים על הבעיה עצמה (כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבי ראש ועוד) כולל מתי החלה הבעיה, כמה זמן נמשכת, תדירות, מה הם הסימנים והתסמינים השונים, מהו אזור הכאב, מה משפיע על הסימנים והתסמינים ועוד. בשלב הזה נלמד גם על ההיסטוריה הרפואית והאישית של החולה ומשפחתו (גנטיקה, רקע בריאותי, אשפוזים, סגנון חיים, עיסוק ועוד).

מיקום המרפאה

המרפאה לכירופרקטיקה, פציעות ספורט ושיקום הממוקמת במרכז תל אביב, מצוידת במיטב הציוד לטיפול בהפרעות ופגיעות במערכות שריר ושלד. השכלה הנרחבת והניסיון הקליני העשיר של מנהל המרפאה ד"ר יצחק בכר מאפשרים לנו לאבחן במיומנות את מקור הכאב שלכם ולטפל בו ביעילות. במידה ובעייתכם אינה מצויה בתחום הידע שלנו נפנה אתכם לגורם המתאים ביותר.

מטרת וחזון המרפאה

המטרה שהצבנו היא לספק שירותים בריאותיים מקצועיים ועדכניים לקהל הפונה למרפאה. החזון שלנו הוא להיות מובילים באחוזי ההצלחה שלנו בכול הנוגע לריפוי חולים וביכולת שלנו להעביר ידע ולהדריך אותם. הערכים שלנו שעל פיהם אנו מתנהלים כוללים: כבוד, דאגה ומסירות לכול חולה ללא קשר למין, מוצא או דת.

ייעוץ ארגונומי

ייעוץ ארגונומי במגוון תחומים מוצע במרפאתנו ובכלל זה שיפור ארגונומי של הרגלי עבודה לקויים, שיפור עמדת העבודה ושיפור סביבת העבודה. לשם כך נחקור את גורמי הסיכון לפגיעה בסביבת חייו ועבודתו של האדם. נבחן את תנוחותיו הבסיסיות, את הציוד שבו הוא משתמש ואת אופן השימוש.

מניעת כאב ופציעה

בדומה להרבה תחומים אחרים ובעיקר בכול הנוגע לפציעות ולתאונות עדיף למנוע אותן. הרבה יותר קל למנוע פגיעות ותאונות כתוצאה מעבודה לקויה או מפעילות אחרת (ספורט, נגינה או סתם מפעילות של חיי היום יום) מאשר לרפאן. נכון יותר מבחינת הספורטאי, הנגן, העובד וגם מבחינת המעביד. הקפדה על ארגונומיה תקינה בסביבת החיים שלכם תתרום לבריאות שלכם.

צוות המרפאה

צוות המרפאה בניהולו של ד"ר יצחק בכר מקווים לראותכם באופן אישי כדי לאבחן את הבעיה הרפואית שלכם ולהציע טיפול אפשרי, הנחיות משלימות בתחום היציבה, ארגונומיה והפעילות הגופנית. כאשר אין לנו אפשרות לעזור נפנה אתכם לגורמים מתאימים. אין תחליף לאבחון מקצועי ואמין על מנת לטפל ביעילות במקור הכאבים ולמנוע נזקים ארוכי טווח. צרו קשר ואפשרו לנו לעזור לכם. כדי ללמוד על המרפאה לכירופרקטיקה, פציעות ספורט ושיקום ברמת אביב ג' ועל הרקע האישי של ד"ר יצחק בכר.