שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון

אלכוהול לפני שינה מפריע לישון
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון! שינה מספקת ואיכותית קריטית לבריאות תקינה. שתיית אלכוהול לפני שינה משבשת את השינה. שתיית כזאת עשויה לאפשר לכם להירדם מהר יותר אך מהר מאוד בגלל ההשפעות השליליות של האלכוהול על המוח השינה צפויה להשתבש.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  אופן נוסף שבו משקה אלכוהולי עלול לשבש את השינה שלכם טמונה בעובדה שאלכוהול הוא גורם משתן ועל כן שתייתו לפני השינה תגביר את הסיכוי שלכם להתעורר לצורך מתן שתן. מסקנת החוקרים: קשה לכם להירדם? אל תנסו לפתור את זה עם שתיית משקאות אלכוהולים. שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון! עוד נציין ששתיית אלכוהול אינה מביאה כל תועלת.

  {loadposition inside-page}

  שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון – רקע

  שתיית אלכוהול היא עניין מזיק. על פי מחקרים שונים שתיית אלכהול מהווה גורם מוות ונכות משמעותיים. שתיית אלכוהול גורמת ולתחלואה ומוות של מליוני בני אדם ברחבי העולם למעשה כ – 10% מכלל מקרי המוות בגילים 15 – 45 קשורים בשתיית אלכוהול. מחקרים רבים והמלצות היוצאות בעקבותיו טוענות שכמות מסוימת של אלכוהול היא בטוחה ואף כרוכה ביתרונות מסוימים. מחקר שפורסם בכתב עת רפואי נחשב (לנסט) טוען שאין דבר כזה כמות אלכוהול בטוחה. הנזקים הכרוכים בשתיית אלכוהול מבטלים כול יתרון בשתייתו אם יש כזה. המחקר הנוכחי טוען:שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון

  כולנו שמענו על ההשפעה המזיקה שיש לאור הבוקע מהמסכים על השינה ואיכותה אבל על פי מומחים שונים לשתיית אלכוהול לפני שינה ישנה השפעה שלילית חריפה יותר על השינה שלנו. לטענת המומחים שתיית כזאת לפני שינה חמורה יותר מבהייה ממושכת במסך הטלפון. שתיית אלכוהול לפני שינה גם מחמיר בעיות שינה ונשימה אצל אנשים שסובלים מהם. כך למשל אנשים שנוחרים או סובלים מאפניה לאחר שתיית אלכוהול השרירים בדרכי הנשימה יהיו רפויים יותר ובכך יוחמרו הסימנים והתסמינים של הבעיות המקוריות. הם ינחרו יותר והתקשו יותר לנשום והשינה כמובן צפוייה להיפגע מכך.

  שתיית אלכוהול לפני שינה פוגעת בשנת REM  שאנו מקבלים. שלב REM או השלב של תזוזת עיניים מהירה הוא השלב של השינה עמוקה שבו מתרחשים תהליכים חשובים בין היתר לזיכרון ולמידה. התוצאה מעבר לפגיעה בזיכרון ובתהליכי הלמידה היא עייפות במשך היום, פגיעה בריכוז, מעורבות בתאונות ועוד. בגלל הגודל היחסי לנשים ישנה בעיה יחסית לגברים בפירוק האלכוהול. אישה ששותה אותה כמות כמו הגבר תסבול מתסמינים חמורים יותר גם בכול הנוגע לאיכות השינה. מומלץ להפסיק לשתות כשלוש ואפילו ארבע שעות לפני השינה.

  חשיבות השינה

  שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון
  שתיית אלכוהול לפני שינה מפריעה לישון

  חוסר שינה ממגוןן סיבות ובכלל זה בגלל שתיית אלכוהול לפני שינה עלול לגרום לפגיעה בריאותית. בין ההשפעות של חוסר השינה ניתן למנות סיכון ללחץ דם גבוה והתפתחות מחלות לב, סיכון להשמנה, סיכון לחלות בסוכרת, סיכון לפגיעה במערכות הורמונאליות, סיכון לפגיעה במערכת החיסונית ועוד. חוסר שינה כרוני מעלה כמובן את הסיכון  לפציעות ספורט, להתרחשות של תאונות דרכים ושל תאונות עבודה. התוצאה הסופית של חוסר שינה כרוני הגורם לחוסר ריכוז ועייפות עלולה להיות מוות. כדורי שינה עשויים להיות מפתים אך לדעתי כדאי לנסות ולהימנע מהם שכן אין ארוחות חינם ולכל תרופה יש גם תופעות לוואי בלתי רצויות.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   להלן מספר עצות שעשויות לעזור לכם לישון בלי שתיית אלכוהול לפני שינה ובלי כדורי שינה. חשוב לזכור ששינויים התנהגותיים לוקחים זמן. הקפדה והתמדה עשויים לאפשר את רכישת ההרגלים שיאפרו לכם שינה איכותית:

   • ראשית הקפידו על לוח זמנים קבוע
   • הימנעו משינה במשך היום
   • הימנעו מאכילה ושתייה לפני השינה ובעיקר הימנעו משתיית אלכוהול לפני שינה או משתיית קפה
   • הקפידו להיות פעילים גופנית כולל הרבו ביחסי מין
   • שמרו על חדר שינה שקט, מאוורר ומוחשך
   • הקפידו על התאמה מירבית של המזרן ושל הכרית לגופכם
   • הקפידו על תבנית התנהגותית קבועה לפני שינה כולל צחצוח שיניים, מוסיקה מקלחת ועוד
   • כנסו למיטה עייפים אם לא נרדמתם קומו וחזרו למיטה רק כאשר אתם רוצים לישון
   • נסו להימנע מכדורי שינה
   • והכי חשוב הימנעו מלחצים נפשיים.

   Journal Alcohol, 12, 2014

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם