קניות עם נעלי עקב זה לא נוח

פחות נוח לקנות עם נעלי עקב

לצאת לקנות עם נעלי עקב לא נוח! פחות נוח להתרוצץ בין החנויות עם נעלי עקב. אכן, נעליים עם עקבים גבוהים מאפשרות לנשים להיראות מרשימות אך המחיר הבריאותי הוא גבוה. נעליים מסוג זה גורמות לבעיות בריאותיות בכפות הרגליים ובחלקי גוף אחרים. על פי המחקר המסוקר נשים הנעולות עם נעלי עקב נוטות לקנות פחות ולבזבז פחות כסף. ככול שנעלי העקב גבוהים יותר כך גם גדלה החסכנות.

נעלי עקב אינן נוחות. אם תלכו איתן מספיק זמן הן תתחלנה להכאיב ובסופו של דבר לפצוע אתכן. המחקר הנוכחי טוען שהמצב הזה מקצר את פרק הזמן שבו נשים עורכים קניות. סביר להניח שהסיבה לכך היא חוסר הנוחות שחשות הנשים בעודן צועדות בין החנויות השונות. חוקרים טוענים שהסיבה לכך הוא הצורך להשתמש בחוש שיווי המשקל.

קניות עם נעלי עקב זה לא נוח – רקע

נעלי עקב מהווים גורם משמעותי להתפתחות תסמונות כאב שונות וליקויים מבניים בכפות הרגליים. יש נשים שאומרות שבשביל יופי הם מוכנות לסבול מעט. הבעיה היא שלא מדובר בסבל קל וחולף הנובע מנזקים קלים וזמניים. על ציר הזמן נעלי עקב עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים ולכאבים קשים. נזקים וכאבים כרוניים אלו עלולים לפגוע בחדות באיכות החיים וביכולת התפקודית של הנשים. למעשה טוענים החוקרים נעלי עקב מהווים את הגורם העיקרי להתפתחות כאבים בכפות הרגליים של נשים.

חלק מהנזקים הללו נגרמים בגלל העובדה שכפות הרגליים נמצאות במצב לא טבעי:

 • של כפיפה פלנטרית (כפיפה מטה) בדומה למצב שבו תלכו כול היום על קצות האצבעות

הסימפטומים הנובעים בשל כך כוללים:

 • עייפות שרירים
 • מתיחה ושחיקה של רקמות ומפרקים בכפות הרגליים

בטווח הארוך עומסים אלה מובילים להתפתחות:

 • שלפוחיות
 • יבלות
 • עור יבש
 • יבלת קשיחה (קורן)
 • ציפורניים חודרניות
 • בוניון (דפורמציה הדרגתית של הבוהן)
 • אצבע פטיש
 • אצבע טופר
 • דלקת עצב ע"ש מורטון (Morton's Neuroma)
 • בוהן קלובה או הלוקס ולגוס
 • נזק לחיתולית הכפית (Plantar Fascia) ועוד
קניות עם נעלי עקב זה לא נוח
קניות עם נעלי עקב זה לא נוח

נעילת נעלי עקב והנזקים שהתפתחו עקב כך מובילים בהדרגה לשינוי בתבנית ההליכה. גם שינוי זה צפוי על ציר הזמן לגרום להאצה בהליכי השחיקה ולהתפתחות או החמרה של דלקות וכאבים בכף הרגל. הנזקים לא נעצרים כאן שכן ההשפעות של השינויים הביו מכניים הללו מטפסים במעלה השרשרת הקינטית ופוגעים גם באזורי גוף אחרים כולל בין היתר ברכיים, ירכיים וגב תחתון.

המחקר

מחקר זה הוא חלק ממחקרים אחרים שבודקים את היחס שיש בין תחושות גופניות לבין ביצוע החלטות. מחקרים קודמים בחנו את ההשפעה שיש לטמפרטורה גבוהה למשק ולרעב על ביצוע החלטות. במחקר הזה נבחנה ההשפעה של שיווי המשקל על היכולת לקבל החלטות רציונליות.

החוקרים ביקשו ממתנדבים לבצע קניות ברשת בעודם יושבים בנוחות על כיסא נוח. לשחק עם משחק כושר ובמקביל לענות על שאלות הקשורות במוצרים שונים לקנייה, עמידה על רגל אחת ולהתלבט לגבי סוג המדפסת שהם רוצים לרכוש.

ממצאי המחקר

נשים הנועלות נעלי עקב מבצעות רכישות חכמות יותר. החוקרים טוענים שכול אישה שצריכה להפעיל את חוש שיווי המשקל כמו במצב של נעילת נעלי עקב עושות החלטות רציונליות יותר בכול הנוגע לקניות שלהן ולרכוש מוצרים שאינם חורגים מהתקציב שלהן. לדעת החוקרים גם עם נשים אלה תלכנה לשיעור יוגה או תעלנה במעלית מספר פעמים התוצאה תהייה זהה.

מסקנות החוקרים

יתכן שסוחרים ממולחים יוכלו לעשות שימוש במידע הזה אודות ההשפעה של היעזרות בחוש שיווי המשקל על אופן ביצוע קניות.

Journal of Marketing Research, 08, 2013

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

ספורט עוזר למנוע סרטן השד

ספורט למניעת סרטן השד

ספורט למניעת סרטן השד היא אסטרטגיה נהדרת. לפעילות גופנית ישנה השפעה מטיבה על הבריאות שלנו ועל כך הרחבנו גם באתר שלנו. לפעילות גופנית יש השפעה מיטיבה על כול אחת ואחת ממערכות הגוף שלנו ובכלל זה על הבריאות הנפשית והגופנית.

שינה מרובה או קצרה מידי

שינה ארוכה או קצרה מידי

פחות מידי או יותר מידי שינה? בשני המקרים אתם גורמים לנזק. אנו מרבים לדבר אודות היתרונות של שינה איכותית וכמה חשוב להקפיד על מספר שעות שינה מינימאלי, ומה לגבי מי שנוהג לישון יותר מידי שעות? האם גם יותר מידי שעות שינה עלולות להזיק? 

ספורט מחזק את הסחוס לא שוחק אותו

ספורט לא שוחק את הסחוס

שחיקת סחוס? לא בגלל ספורט. הסברה המקובלת שספורט שוחק סחוסים עלולה להיות נכונה עם אתם מגזימים. במידה ואתם מקפידים על כללי האימון הנכונים הכוללים מתינות והדרגתיות לא זו בלבד שלא תשחקו את הסחוסים אלא אף תחזקו אותם.

לחץ נפשי בעבודה פוגע בבריאות

לחץ נפשי פוגע בבריאות העובד

לחץ בעבודה ובריאות לקויה הולכים יד ביד. מחקרים רבים הוכיחו את הקשר הזה שבין לחץ נפשי לבין בריאות לקויה. המחקר הנוכחי שנערך בעת האחרונה מצא שלחץ נפשי גבוה גורם גם לאובדן ימי עבודה על רקע של בעיות נפשיות וכמובן להפסדים כלכליים.