Skip to main content

פעילות גופנית ובכלל זה הליכה מועילים לבריאותינו. מחקרים רבים מצאו קשר בין פעילות גופנית להימנעות ממגוון עצום של מחלות כולל מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסוגים מסוימים של סרטן. ומה לגבי מניעת סרטן השד? האם הליכה או ריצה יעילים במניעת סרטן השד? 

 

המחקר: החוקרים בדקו את השכיחות של סרטן השד בקרב נשים שרצות לעומת השכיחות בקרב נשים שעיסוקן הספורטיבי הנו הליכה.

ממצאי המחקר: לאורך 9 שנות מעקב יתברר שהסיכון למוות מסרטן בקרב רצות היה נמוך יותר משמעותית בהשוואה לנשים שפעילותם הספורטיבית היא הליכה. החוקרים טוענים שנדרשים מחקרים נוספים על מנת לחזק את הממצאים שלהם אך אין להם ספק לגבי העיקרון.

2014/International Journal of Cancer, 01

 

פעילות גופנית, המלצות וסכנות

פעילות גופנית חשובה לבריאות שלנו. היא שומרת  על משקל גוף מאוזן, מפחיתה את הסיכון ללקות במחלות שונות כולל מחלות לב, מחלות כלי דם וסרטן והיא כמובן מחזק את גופנו. פעילות גופנית מתאימה מונעת גם כאבי גב ותסמונות כאב אחרות.

פעילות גופנית, המלצות וסכנות
נעלי ריצה

ריצה הוא ספורט בריא אך בעל סיכויי פציעה גבוהים. הגפיים התחתונות נושאות בעיקר העומס של הריצה ובהן גם רוב הפציעות מתרחשות. אחת הסיבות לריבוי הפציעות מריצה היא האיכות הירודה ו\או אי ההתאמה של נעלי הריצה.

נעלי ריצה
נפש בריאה בגוף בריא

מחצית מהתסמינים שבהם מטפל כול רופא ראשוני הם למעשה ביטוי גופני של בעיות מתחום הנפש. מומחים רבים העוסקים בתחום יכולים להצביע על עלייה מובהקת בתלונות על מחלות ועל מכאובי גוף שונים במהלך ולאחר אירועים נפשיים טראומטיים. 

מתח נפשי
התעמלות בונה עצם

לצפיפות העצם חשיבות רבה לבריאותנו. צריכה מוגברת של סידן ומינרלים אחרים אינה מספיקה לבניית מסת עצם. למניעת מחלת דלדול העצמות צריך לשלב פעילות גופנית כדי להמריץ את תהליכי בניית העצם והגברת צפיפות העצם. 

דלדול העצם
אימונים בבריכה ליציבות

נשים לאחר גיל הפריון שעברו 6 חודשי אימונים בבריכת השחייה שיפרו את כושרם הגופני כולל כוח, סיבולת לב ריאה וגם את היציבות ושיווי המשקל. לאור העובדה שנפילות, שברים באגן וחבלות אחרות מהוות גורם מוות משמעותי היציבות הפחיתה את הסיכון שלהן ליפול. 

בריכה לשיפור שיווי משקל
ספורט למניעת שברים

נפילות בגיל המבוגר הם גורם משמעותי לפציעות ולשברים שעלולים להיות קטלניים. ספורט ו/או ויטמין D אינם מפחיתים את הסיכון של נשים מבוגרות ליפול מאידך, ספורט מפחית ב50% את הסיכון שנפילה תגרום לנזקים משמעותיים בקרב נשים מבוגרות.

ספורט לחיזוק העצם
כאבים כרוניים וספורט

מה משפיע על כאבים כרוניים? מה מחמיר כאבים כרוניים ומה מפחית אותם? במחקר שעסק בכאבים כרוניים שנערך בארצות הברית, בהשתתפותם של חיילים וותיקי מלחמת המפרץ עם כאבים כרוניים במערכות עצב, שריר ושלד נמצא שחשוב להמשיך עם פעילות גופנית.

כאב כרוני וספורט
ספורט מפחית לחצים

הנזקים הכבירים של המתח הנפשי ובעיקר של מתח נפשי כרוני על הבריאות שלנו גורמת לחוקרים לחפש ללא הרף דרכים להתמודד עמו. מתברר שפעילות גופנית בעצימות בינונית מועילה בהתמודדות עם דאגות ומתחים נפשיים לפרקי זמן שנמשכים מעבר לזמן הפעילות.

ספורט להפחתת מתחים
השמנה ומגבלות תפקודיות

למסת גוף גבוהה ישנה השפעה מרובה על הבריאות שלנו. אנשים שמנים מעלים את הסיכון שלהם לחלות במחלות כרוניות כולל דלקת פרקים ניוונית, סוכרת, אוטם שריר הלב או שבץ מוחי ולמות מוות מוקדם. אם לא די בכך אנשים שמנים נוטים להיות מוגבלים גם מבחינה פיזית. 

השמנה ותפקוד לקוי
ריצה מאריכה חיים

מחקר חדש מצביע על האפשרות שאנשים שעוסקים בספורט הריצה חיים יותר שנים. לטענת החוקרים השפעה חיובית זאת מושגת כול עוד הספורטאים אינם מגזימים: לא רצים יותר מ20 מייל בשבוע, מקפידים לא לרוץ מהר מידי וכמובן אינם רצים לעיתים קרובות מידי.

ריצה לחיים ארוכים

חדשות - מחקרים רפואיים

 • ילקוט מתאים לילד

  בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר ילדים ובני נוער המתלוננים על כאבי גב. כאבי גב בגיל צעיר נובעים ממספר סיבות ובכללן ילקוט בית ספר שאינו מותאם לילד. אי ההתאמה הזאת של הילקוט לגב של הילדים גורמת בין היתר לכאבי גב, כאבי כתפיים ועוד.

   
 • כאבי מפרקים, מגפה

  כאבים חמורים במפרקים היא תופעה שהולכת ומתרחבת בארצות הברית ורחבי העולם המערבי. ברוב המקרים הגורם לכאבים הללו הוא דלקת פרקים ניוונית. כאבי מפרקים חמורים מגבילים מאוד את אורח החיים של החולים ולפעמים מונעים מהם לעבוד.

   
 • שיקום שיווי משקל מונע נפילות

  נפילות, בגיל מבוגר והנזקים הנלווים להן מהווים גורם משמעותי לסיבוכים רבים ולמוות. סדרה של תרגילים פשוטים המחזקים את השרירים המפעילים את הקרסול וכף הרגל יכולים לשפר את שיווי המשקל בקרב אנשים מבוגרים ולמנוע נפילות.