כאבי בטן – הקדמה

כאבי בטן – אבחון וטיפול מהירים עשויים לעתים להציל חיים. מיחושים בחלק שבין הצלעות התחתונות ומעל האגן מהווים תלונה שכיחה. מיליונים רבים של חולים מבקשים עזרה רפואית על רקע זה. על פי מחקרים שונים עד כ -45% מבני האדם סובלים או יסבלו מכאב בבטן. הניהול והטיפול בכאבי בטן אלו גורמים להוצאות כספיות אדירות הנאמדות בארצות הברית בעשרות ביליונים של דולרים לשנה.

כאבי בטן הם ברוב המקרים חסרי משמעות קלינית אך לא תמיד זה המצב. סקרתי בעמוד הזה מידע שעוסק בגורמים לכאבי בטן – אותו חלק שבין הצלעות התחתונות לבין עצמות האגן. מטבע הדברים התמקדנו בהפרעות בריאותיות הנמצאות בתחום הידע המקצועי שלנו – מערכת שריר ושלד. אבחון מהיר והבנת מנגנון התפתחות הבעיה יאפשרו לנו, כאשר מדובר בפציעה של השרירים ורקמות החיבור, להעניק לכם טיפול יעיל ולמנוע התפתחות תסמינים כרוניים. סימנים ותסמינים שמקורם מערכת העיכול או כול סיבה פנימית אחרת יופנו לקבלת טיפול מתאים.

מתיחה של שרירי הבטן
מתיחה של שרירי הבטן

מתיחה של שרירי הבטן

מתיחה של שרירי הבטן מתרחשת לרוב בקרב ספורטאים. שרירי הבטן יחד עם שרירי הגב יוצרים את שרירי הליבה. שרירי הליבה ובכלל זה השרירים בקיר הבטן תומכים בגוף ובאיברים הפנימיים, שומרים…

להמשך קריאה מתיחה של שרירי הבטן
כאבי בטן: גורמים אבחון וטיפול
מיחושים בבטן

כאבי בטן: גורמים אבחון וטיפול

כאבי בטן: גורמים אבחון וטיפול. מיחושים בבטן באזור האנטומי שתחום בין הצלעות התחתונות למעלה לבין עצמות האגן למטה, מהווים מטרד שכיח. ישנם גורמים אפשריים רבים לתסמינים אלו. ברוב המקרים הם…

להמשך קריאה כאבי בטן: גורמים אבחון וטיפול
מעי רגיז? דיאטת פודמאפ
מעי רגיז דיאטת פודמאפ

מעי רגיז? דיאטת פודמאפ

מעי רגיז? דיאטת פודמאפ היא שיטת טיפול מדעית ומוכחת המטפלת בתסמונת המעי הרגיז (IBS-Irritable bowel syndrome). תסמונת זאת הכוללת סימנים ותסמינים שונים הנובעים מתפקוד לקוי של מערכת העיכול מהווה מטרד קשה ופגיעה באיכות החיים.

להמשך קריאה מעי רגיז? דיאטת פודמאפ
נוירופתיה של עצב חישתי בטני
נוירופתיה של עצב חישתי בטני

נוירופתיה של עצב חישתי בטני

נוירופתיה של עצב חישתי בטני בדופן השרירית של הבטן עלולה להיות הגורם למיחושים שאתם חשים באזור. מדובר במיחושים חדים וממוקדים הממוקמים בשטח עור קטן יחסית עם יכולת להקרין לשטח עור נרחב יותר ואליהם נלווים רגישות קיצונית למגע, מישוש או צביטה. 

להמשך קריאה נוירופתיה של עצב חישתי בטני
כאבי בטן אבחון וטיפול
כאבי בטן אבחון וטיפול

כאבי בטן אבחון וטיפול

כאבי בטן? אבחון וטיפול נדרשים כעת כדי למזער את הסיכון לחולי קשה. נכון לא כול מיחוש בבטן כרוך בסכנת חיים. בחלק מהמקרים מדובר בסך הכול במיחושים בשרירי הבטן או "קלקול קיבה" אך לפעמים בלי אבחון וטיפול מהירים מרחפת סכנה לחייו של החולה.

להמשך קריאה כאבי בטן אבחון וטיפול
כאבי בטן בגלל פגיעה באיבר פנימי
כאבי בטן בגלל פגיעה באיבר פנימי

כאבי בטן בגלל פגיעה באיבר פנימי

כאבי בטן פנימיים או כאב בטן שמקורו פגיעה באיבר פנימי צריך להיות מאובחן ומטופל ללא דיחוי. מיחושים באזור הזה עלולים להיגרם גם בגלל נזק באיבר פנימי המצוי תחתיו. ריבוי הפתולוגיות מסכנות החיים שעלולות להיות הגורם מחייב אבחנה מבדלת מדוקדקת.

להמשך קריאה כאבי בטן בגלל פגיעה באיבר פנימי